17 sierpnia 2010

Welcome to Recovery - Fat Corporate America!

Financial Management Service (część United States Department of the Treasury) opublikował podsumowanie lipca (Monthly Treasury Statement): plik Ja zawsze zawracam uwagę na jedną ważną rzecz, która wskazuje to co dzieje się na rynku pracy w Ameryce - PODATKI. O ile od marca 2010 widać było poprawę (szczególnie czerwiec 2010) o tyle znowu wracamy do złego trendu czyli spadku wpływów podatkowych. W lipcu 2009 (oficjalne bezrobocie 9.4%) - wpływy podatkowe od osób fizycznych (Total Individual Income Taxes) wyniosły: 64 859 W lipcu 2010 (oficjalne bezrobocie 9.5%) - wpływy podatkowe od osób fizycznych (Total Individual Income Taxes) wyniosły: 64 076 czyli mniej niż rok temu Pomimo szczytu pod koniec Q2 2010, wpływy podatkowe od firm (corporate) nadal mają pozytywny trend (r/r na plusie)
Na poniższym wykresie widać wpływy podatkowe na przestrzeni ostatnich lat (kwartalnie). Biorąc pod uwagę ostatnie dane zapowiada się neutralny (r/r = 0) miesiąc dla podatków od osób fizycznych (czarna linia, tutaj wykres do 30 czerwca 2010, bez danych za lipiec). Czyżby pierwsza jaskółka iż kończy się odbicie od dna na rynku pracy w US?
Swoją drogą wykres dobitnie pokazuje że jedynie tłuste koty (duże amerykańskie korporacje) ewidentnie doznały Geithenrowego ożywienia. Widać również iż nie byli to zwykli amerykanie. Welcome to Recovery - Fat Corporate America!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP