25 października 2010

Cytat dnia - Kwaśniak, NBP

Banki powinny wycofać się ze sprzedaży kredytów walutowych - Kwaśniak, NBP
25.10. Warszawa (PAP) - Banki, jeżeli wyciągnęły lekcję z kryzysu, powinny wycofać się ze sprzedaży kredytów walutowych - powiedział Wojciech Kwaśniak, doradca prezesa NBP. Na pytanie, czy kredyty walutowe powinny być zabronione, odpowiedział: "Jeśli banki i ich właściciele wyciągnęli lekcję z kryzysu oraz widzieli, jak portfel walutowy wpływa na banki oraz na rynek, to powinni sami wycofać się z takich produktów" - powiedział Kwaśniak w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "Działalność bankowa w odniesieniu do długoterminowego finansowania gospodarstw domowych nie może być przedmiotem spekulacji i nie może być prowadzona w sposób, który mógłby zagrażać stabilności całego państwa" - dodał. (PAP)
więcej o kredytach walutowych i zagrożeniach z nimi związanych pisałem we wcześniejszych wpisach i tutaj.

2 komentarze:

  1. Nie zgadzam się. Od czegoś trzeba zacząć, artykułowanie problemów, zagrożeń to pierwszy krok. Rozumiem że jesteś zakredytami walutowymi, stąd pewnie taki komentarz.

    OdpowiedzUsuń
  2. Polityką i finansami nigdy nie kieruje rozsądek. A tym bardziej czyjeś pobożne życzenia. Siłą sprawczą są tylko interesy i stojąca za nimi siła lub słabość.
    Poprawnie by było "zagrażać stabilności całego świata". Ale rozumiem, że to już przerasta pakiet pobożnych życzeń NBP.

    OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP