28 listopada 2010

Dolar - sprzedawaj?

Poniżej dzienny wykres Dollar Index futures (ICE), skala log, 50 ema sma, 200 ema sma, 20 ema Zwróć uwagę na: 1. ema 200 - ciemny żółty kolor 2. czerwoną kreskę 3. zniesienie 38,2 fibonacciego 4. Górne ograniczenie kanału na RSI
Podsumowując BARDZO silny opór na indexie cenowym dolara. Powinna nastąpić przynajmniej konsolidacją, a nawet odbicie (umocnienie euro, zatem eurusd do góry) Do tego dodajmy świeżą wiadomość o rozwodnieniu wymagań Niemiec co do pomocy po roku 2013 (możliwe, iż inwestorzy nie poniosą strat na obligacjach państw EMU w ramach restrukturyzacji długu) i masz przepis na sprzedaż dolara. Zobaczymy co z tego przepisu wyrośnie, ale możliwe iż Santa Rally. P.S. To oznacza również wzrosty na giełdach, surowcach, jeśli korelacja słaby dolara = warstwa wstańka, miała by być zachowana. P.S.2. Ewentualne przebicie na DX omawianych powyżej poziomów (CZ,tydź), oznacza w mojej ocenie olbrzymią przecenę na rynkach finansowych.

3 komentarze:

 1. Są na granicy błędu, jest szansa na zachowanie trendu wzrostowego na wig20 już na 2600. Podobnie eurusd powinien już wyhamować i się konsolidować. Jak będzie dalsza panika i zjazd na 1.20 na eurusd a wig20 2400 to bedę troszkę zaskoczony bo jednak spodziewałbym się dobrej końcówki roku - bonusy....A to może być ostatni taki rok, bo wg mnie 2011 będzie gorszy - azja zacieśnia politykę monetarną i fiskalną, europa i świat oszczędza (zaczną działać ograniczenia wydatków), zacznie się jeszcze bardziej sypać europa (Hiszpańskie banki mają do zrolowania na wiośnie ogrom długów).

  Z drugiej strony, jeśli nie zacznie rosnąć to możliwa konsola:( Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że dawno nie byłem tak nie pewny prognozy. Dla mnie to czysta gra spekulacyjna, nic więcej obecnie. Nie zamierzam budować obecnie żadnych ogromnych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na tygodniowym wygląda to nieco inaczej http://3.bp.blogspot.com/_cKCgSSMMpt8/TPOccB2y9II/AAAAAAAAEPE/WIP8C2LKSQE/s1600/dx_f_w.png

  OdpowiedzUsuń
 3. witam
  jednak chyba opory polecą na dolar index

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP