10 listopada 2010

Kolejny Flash Crash, tym razem CSCO

Kolejny flash crash, który pokazuje, że obecny system z HFT jest kompletnie niestabilny. Tym razem padło na Cisco. Obecnie -10,98% w AH (after hours tj po sesji). Dla nieposiadających rachunku: http://dynamic.nasdaq.com/dynamic/afterhourma.stm CSCO należy do DJIA, i innych indeksów jak np. Nasdaq 100. Absurd. Niestety HFT zawitają niebawem na GPW tj w 2011 roku. EDIT: -11,39%. Absurd, i niby wszystko bo wspomnieli o mniejszych marżach w związku z wyższymi kosztami półproduktów? Absurd. EDIT2: Już prawie -15%

8 komentarzy:

 1. Ciekawostka z netu. Podobno jak leci CSCO to max dwa dni poźniej nascrack. Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Absurd, i niby wszystko bo wspomnieli o mniejszych marżach w związku z wyższymi kosztami półproduktów? Absurd."
  Podobno panika wzięła się z ogłoszonej 48% redukcji zamówień rządowych w 3kw. Skutki utraty pewnych i gwarantowanych pieniędzy napewno dadzą znać o sobie w najbliższej przyszłości. Algorytmy zadziałały OK a operatorzy białkowi nie zdążyli. Ewentualnie ratowały ich dopiero stoplossy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć M_P,
  nie rozumiem Twojego optymizmu w sprawie HFT. Czy znasz szczegóły i opracowania? Czy wiesz jaki jest wynik HFT dla Smitha? Zapoznaj się proszę ze szczegółami, a jeśli nie jesteś właścicielem TFI to zmienisz zdanie.
  Dla przykładu, jeśli HFT ma problem to nagle znika płynność bo HFT z róznego rodzaju fundami to obecnie 70%-80% obrotu na NYSE. Nagły problem w płynności i masz flash crash. Tak to najczęściej leci. Zresztą ostatni majowy - to dobry przykład. Odcięto HFT w przypadku zaistnienia problemów i nagle spadła płynnośc a jak spada płynność to są chętni ale na niższych poziomach, poniżej nich, nie ma nic, nada,null, zero.

  Co do cisco to mój znajomek kupił po 20,30 ze stopem 19.50. Na wykresie (polecam dzienny, tak z roczny wykres) ladnie to widac na kresce poziomej. Jak to w sumie strzeli to i 17 zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem dlaczego przyszłe pojawienie się HFT na GPW zostało opatrzone przymitonikiem "niestety". Biorąc pod uwagę jednokierunkową charakterystykę naszego "ryneczku", gdzie wszyscy więksi gracze koncentrują się tylko na tym, żeby mieć w portfelu dokładnie to samo co pseudo-konkurencja, pojawienie się nowych możliwości ma szansę urozmaicić ten rynek.

  Wedle mojej wiedzy poważne technologie HFT są niezwykle kosztowne a nakłady na systemy IT w Polskich bankach i funduszach są koszmarnie małe... więc kto wie. Być może będzie to bodziec motywacyjny do zastąpienia Excel'a czymś poważniejszym. Ci którzy tego nie zrobią mogą za jakiśczas mieć poważne problemy.

  Moim skromnym zdaniem HFT ma zarówno zalety jak i wady. A jeśli ktoś się nie zgadza z ceną którą generują komputery........ no cóż......ma prawo napisać lepszy program lub stawiać bidy manulanie:)

  Co do zmiany AH, to nie musi ona być spowodowana przez HFT..... równie dobrze może to być efekt zleceń typu "Market sell order at close"..... jeśli był na dole duży klaster zleceń to stało się jak się stało.
  Żeby wywołać taki ruch wcale nie jest potrzebny bot, który odświeża cenę 6000 razy na sekundę. Ten ostatani służy do czegoś zupełnie innego:)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli nie chcesz być zbanowany używaj proszę łagodniejszego słownictwa, słowa "sral", brak używania dużych małych znaków, pisanie ciągiem zraża wiele osób, nie mnie jedynego. Niestety. Nie traktuj tego personalnie, tylko są pewne ZASADY:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

  ,których się po prostu nie przekracza.

  Sprawy o których napisałeś nie są nowe:
  http://www.reuters.com/article/idUSTRE69E4KN20101015

  http://money.cnn.com/2010/10/15/news/companies/mozilo_SEC/index.htm

  i pokazują tylko jak zgniły jest obecny system.

  W sprawie szefa CSCO to nie widzę nic złego w sprzedawaniu akcji przez 10 lat. Wręcz widzę zero problemów. Problem byłby wtedy gdyby sprzedawał z tydzień przed wynikami ogromne ilości i kupił opcję put.

  OdpowiedzUsuń
 6. chambers (szef cisco) sral akcjami przez 10 lat jednoczesnie bedac w zarzadzie, cena poszla w bok a facet ma setki milionow na koncie

  ale to nic w porownaniu z szefem countrywide financialas czy jakos, facet bral opcje i zarobil 1 mld usd zakladajac sie ze akcje spadna i robil to jak banka pekla na nieruchomosciach

  dostal pozew do sadu ze insider trading czy dzilanie na szkode spolki czy cos, sad kazal zaplacic 67 mln usd i puscili goscia wolno

  zostalo mu 933 mln usd na koncie a sad to on ma w d....

  OdpowiedzUsuń
 7. hehe, własnie miałem wklejac, mam juz w buforze, brakuej tlyko komendy CTRL+V :)
  dzieki tak czy siak:)

  OdpowiedzUsuń
 8. http://www.zerohedge.com/article/cisco-plunges-ah-session-after-major-cut-guidance-earnings-call

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP