11 listopada 2010

Premier Węgier nie gorszy od Tuska

Jak by ktoś myślał że Tusk jest bardzo słabym Premierem, oraz kompletnie nic nie robi, stwierdzam że są i inni tacy sami jak Berlusconi, czy nowy Premier Węgier - Victor Orban.
Ten ostatni, podobnie jak nasze Słońce Peru, obiecał złote góry. Po wyborach stwierdził iż nic nie będzie robił ani reformował. Odmówił pomocy IMF i dokonał parę innych pomniejszych rzeczy. Nałożył również nowe sowite podatki na szereg sektorów (telekomunikacja, energetyka, bankowość) celem wsparcia budżetu i załatania dziury. Rynki jakoś to przełknęły. Jednak ostatnio ogłoszono iż tego typu podatki pozostaną w mocy do 2014 roku (kolejne wybory) co nie tylko oznacza brak sowitych dywidend z węgierskich blue chipów, ale również oznacza, że żadnych reform nie będzie do kolejnych wyborów. Ot, skopiował próżniactwo od naszego Słońca Peru, kolejna choroba po filipińskiej, która dopada liderów w naszym regionie CEE.
więcej na bloom. Każdy pewnie wie jak zareagowała giełda, ale co tam, wykres 5 dniowy poniżej:

4 komentarze:

 1. trzeba byc dumnym z radosnej tworczosci Tuska i Rostowskiego :) hihi

  OdpowiedzUsuń
 2. ale za to nasz banan jest trzymana 3 spolkami ;) i jest powod do dumy tak jak Tusk z debiutu GPW hihih

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.bloomberg.com/news/2010-11-10/hungarian-stocks-slump-the-most-in-four-months-on-special-tax-extension.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Była zielona plansza za Premierem były zyski. Jak było wiadomo, że będzie Słońce Peru na debiucie to trzeba było pakować się na kredyt, na rachunki nawet teściów. Do tej pory 100% trafności.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP