25 listopada 2010

Wykres dnia - Irlandia - kto komu co dłużny

za Guardian Przy okazji można nadmienić, iż Polska dołoży się w wysokości 1.45 mld euro do pomocy dla Irlandii (w ramach EFSM) Przy okazji polecam zdjęcia z protestów studenckich jakie maja miejsce w UK w związku m.in. ze zmianą opłat za czesne. Klik 1 klik 2

3 komentarze:

 1. Nie są winni kryzysu ale są winni skandalicznego zachowania. Mi to przypomina spendy bydła, to cackanie się z nimi również - temat zastępczy.
  Na studia idziesz żeby się kształcić lub imprezować ;) Ci dla których zdanie jest prawdziwe przy 0v1 ale już przy 1v1, 1v0 już nie, właśnie są tam na ulicach i dewastują publiczne mienie. A nic nie rozumieją i nie chcą zrozumieć. Chodzi mi o ich reakcję, która nie powinna w ten sposób być demonstrowana.
  Zresztą jak znasz brytoli to wiesz że burdy lubią i czy wśród tych tam na ulicach są sami studenci a nie 'młodzi gniewni' niespracowani to bym się zastanawiał.

  Poza tym jestem studentem już na ukończeniu i nie raz rozmawiałem o różnych sprawach i próbowałem zwrócić uwagę młodych na problemy różnej maści. Jaki był odzew? bardzo sporadyczny i nijaki, wręcz wyczuwałem przesłanie - 'ej weź odejdź bo mnie stresujesz', to będą mieć juz niedługo.

  A i żeby nie było, nie oczekuje od wszystkich bycia obywatelami przez duże O, takie 'awantury' można wybaczyć kolejarzom, górnikom, którzy się intelektualnie nie rozwijają. Ale nie zamiatałbym wszystkiego pod dywan - Oni są manipulowani, oni niewinni - wiesz czym to trąci?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie do końca się z Tobą zgadzam. Oni są Bogu ducha winni. Problem jest inny, systemowy. Nie oczekuj od ludzi zrozumienia problemu skoro właśnie nie ma dyskusji, merytorycznego informowania rządu na temat problemów i wyzwań w gospodarce. Podobnie z naszym rządem, przecież mamy propagandę Goebbelsową iż jest dobrze, i grają Tańce z Gwiazdami.

  Społeczeństwo należy edukować bo potem nikt nic nie rozumie. Wszystkim na tym powinno zależeć, tj promować mądrą społeczeństwo. Ponieważ się tego nie promuje a społeczeństwo się ogłupia to potem biedni ludzi dopiero WTEDY wychodzą na ulice jak im COŚ ZABIORĄ, nie wcześniej. Póki są igrzyska i jedzenie jest dobrze. Stary i sprawdzony schemat. JA nie winię studentów, to nie do końca ich wina.

  OdpowiedzUsuń
 3. apropos studencików

  Banda debili, smarkaczy i tumanów, żeby nie powiedzieć ostrzej. Wandale a nie przyszłe elity. Gdzie Oni byli kiedy kraj się zadłużał? Czytali jakieś raporty? Dyskutowali w kołach ekonomistów, politologów etc? Czytali coś w ogóle? Ich zachowanie jest skandaliczne i totalnie przeze mnie nie tolerowane, są tam bo masowość pozbawia myślenia, pozwala jeszcze chwilę pocieszyć się iluzją sielanki.
  Pewno nie wszyscy się tak zachowują alce Ci którzy jak wandale niszczą publiczne mienie, bez krzty szacunku dla pracy, która to stworzyła zasługują... Parafrazując pewien znany tytuł - Ban them all.

  Też student ;)

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP