20 grudnia 2010

Cytat dnia - JCT

Hipoteza podziału strefy euro jest absurdalna, problemem krajów członkowskich strefy nie jest wspólna waluta tylko stabilność finansowa - powiedział prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean Claude Trichet w wywiadzie udzielonym w poniedziałek francuskiemu radiu Europe 1 - donosi PAP
Standardowo, im bardziej ktoś zaprzecza, tym bardziej prawdopodobne że to się stanie. Wręcz ktoś stwierdził kiedyś, iż wierzy jedynie w te wiadomości które są zaprzeczane.
"Nic nie ma tu do zobaczenia, proszę się rozejść. Powtarzam nie ma tu nic do zobaczenia. Proszę się rozejść"

7 komentarzy:

 1. haha. dobry filmik. nth 2c here :P
  kuba

  OdpowiedzUsuń
 2. O ile w hossie EUR było przydatne, to bessa bezlitośnie (po raz kolejny) obnażyła konsekwencje centralnego planowania...

  OdpowiedzUsuń
 3. Rekordowy koszt ubezpieczenia francuskiego długu
  macroNEXT, 20.12.2010

  Koszt ubezpieczenia przed niewypłacalnością Francji wzrósł w poniedziałek do rekordowego poziomu. Notowania 5-letnich swapów kredytowych (CDS) na instrumenty długu państwowego wzrosły o 3 punkty bazowe (pb) do rekordowego poziomu 107 pb, pokonując tym samym o 2 pb poprzedni rekord z 30 listopada. Oznacza to, że ubezpieczenie 10 mln EUR francuskiego długu kosztuje 107 tys. EUR. W tym roku koszt ten wzrósł trzykrotnie.

  Notowania francuskich CDS-ów podbijają pojawiające się od pewnego czasu spekulacje nt. możliwego obniżenia ratingu Francji. Dziś spekulacje te podgrzał Bloomberg który napisał, że Francja może stracić najwyższy rating na poziomie „potrójnego A”, na fali przetaczającej się przez Europę rewizji ocen wiarygodności kredytowej w następstwie trwającego kryzysu zadłużenia. Jak zwracają cytowani w artykule analitycy, rating Francji jest podatny na potencjalną obniżkę, dopóki istotnie nie zmniejszy się deficyt. Ponadto tamtejsze banki są największymi posiadaczami papierów dłużnych wyemitowanych przez kraje peryferyjne Strefy Euro, przez co narażone są na ryzyko systemowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Steave idealnie tu pasuje powinni go przyjąć na rzecznika prasowego EBC :) albo FEDu
  pozdr
  bach

  OdpowiedzUsuń
 5. dopiero teraz też zauważyłem też uderzające podobieństwo Steve-a do naszego prezesa rady ministrów ;) może to jego dziadek ?

  pozdr
  bach

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdyby żył, byłby z niego świetny rzecznik prasowy

  pozdr.
  wiesiek

  OdpowiedzUsuń
 7. http://www.king5.com/news/local/Israeli-War-Crimes-signs-to-go-on-Metro-buses-112108154.html


  Kocur

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP