15 grudnia 2010

Humor dnia - JPM, miedź, LME

W poprzednim wpisie zadałem pytanie -Kto ma ponad 50% zapasów miedzi na LME. Jeden bowiem z graczy miał pozycję pomiędzy 50-80% inwentarza miedzi. Wczoraj Reuters podał, iż udział tego gracza wzrósł do 90%. JP Morgan, najbardziej podejrzany, zaprzeczył przy tym iż posiada ponad 90% udział w zapasach miedzi:) Za Reuters:

(Reuters) - U.S. investment bank JPMorgan said it does not hold more than 90 percent of copper stock warrants in London Metal Exchange warehouses, but declined on Tuesday to comment on whether it had a smaller position.

A single holder, recently controlling 50-80 percent of copper stocks and cash contracts in London Metal Exchange warehouses, appears to have raised the position to above 90 percent, latest data from the world's biggest metals market showed.

3 komentarze:

 1. Ktoś z zachodniego świata pisał niedawno, że dziś giełda nie służy do określania ceny tylko manipulowania nią, i nie ma co na giełdzie grać.

  Tylko nie pamiętam kto ...

  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń
 2. jankesy obrocily sie tylkiem z prospadkowych slupkow dziennych na prowzrostowe na sp500

  albo rzeczywiscie beda z tego wzrosty albo beda sie tak obsuwac i oszukaja i spadna

  pewnego nic tu nie ma, tu moga zrobic wszystko ,jeszcze wczoraj wygladalo na spadki wystarczylo porzadnie zrzucic rynek ale oni nie kontroluja te spadki dajac sobie szanse na wzrosty

  w tym tygodniu zalozylem ze slupek tygodniowy bedzie ktotki i zastanawialem sie jak zagraja i mam odpowiedz bo gdyby grali w gore tak jak do wczoraj to slupek by sie wydluzyl wiec obrocili sie tylem

  zeby spasc to slupek tygodniowy musi byc krotki , tylko wtedy szansa na wieksze spadki w nastepnym tygodniu

  moga natomiast w tym tygodniu jeszcze wzrosnac wydluzajac slupekl tygodniowy , wowczas nastepny tydzien to nie beda ostre spadki,

  nie pasuje mi wydluzenie slupka w dol w tym tygodniu ale moge oczywiscie sie mylic

  chodzi mi o to ze zeby spasc trzeba pomielic , nie mozna po duzej zielonej swiecy od razu zrobic kupy

  OdpowiedzUsuń
 3. W świetle tego info zabawnie wygląda spadek miedzi w ostatnich dniach. JP może stracić nie tylko na longach na kontraktach, ale również na spotach. Pytanie kto go tak załadował ? Wiadomo, że gdy jakiś gracz ujawni swoją dużą pozycję na jakimś rynku to inny gracz tylko czyha aby go wykorzystać. Duże banki ogoliły już małych graczy i teraz biorą się za siebie nawzajem.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP