08 grudnia 2010

Wall street rządzi, wall street radzi, wall street nigdy SIEBIE nie zdradzi

Wszelkie duże problemy, jak np problem ABACUS Goldman Sachs, załatwiane są ugodą za śmieszne kwoty (w porównaniu do winy czy szkód). Mamy znowu kolejny przykład śmiesznych kwot. Ile to się bowiem nie przelało wpisów i burzliwych wypowiedzi na forach, blogach, gazetach, np na temat fałszowania MBS czy innych działań, które mogły by zatopić dany bank (czy jak ostatnia śmieszna akcja Cantony, bądź zakupu srebra). I co? I NIC. Wielkie NIC.
Znowu to samo, tym razem Wielki BofA MER
Bank of America Corp. agreed to pay $137 million to federal and state authorities for municipal bid-rigging practices in the late 1990s and earlier this decade. Earlier this year, the Charlotte, N.C., bank agreed to pay $108 million to settle charges that mortgage lender Countrywide Financial Corp. improperly charged customers before Bank of America purchased the firm in July 2008. The bank also reached a $150 million settlement with the SEC after the agency accused the bank of failing to disclose information during the acquisition of Merrill Lynch & Co.
źródło WSJ Nie ma takiej sprawy, której nie załatwi papuga z Dolnego Manhattanu.

4 komentarze:

 1. śmieszna akcja Cantony, bądź zakupu srebra? to wymysl cos lepszego jak takis madry

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy pisze...

  Zaczął bym od tego byś pisał z nickiem. To naprawdę łatwe. Zamiast wybrania opcji "anonimowy" wybierz opcję "nazwa/adres url" a nastepnie wpisz w "nazwa" swoj nick, adres emial, co chcesz. Adresu url nie musisz wypełniać.

  Co do meritum. Akcja śmieszna bo sam jej autor, znany piłkarz, postanowił wypłacić, O LUDZIE!!!, 1500 euro!. Pytanie zatem: czy zrobił to dlatego by przypomnieć się światu czy jest bankrutem i jak każdy bankrut psioczy na świat, bo jest biedny a nie bogaty?

  Poza tym taka akcja gdyby odniosła o dziwo skutek (daje 99,999% że żadna taka nie odniesie gdyż bank może nie wyplacic gotówki, sprawdz sobie umowe na ROR z bankiem jak bys nie wiedzial) to sprowadziła by więcej złego niż dobrego.

  W sprawie srebra to już napisałem - kupujący srebro grają pewnie z bankami inwestycyjnymi na zwyżki. Nic się im nie stanie, jedynie im zysków przybędzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komu to jest "im przybędzie" ? Grającym czy bankom ?

  OdpowiedzUsuń
 4. @krzysztof,
  Bankom, a do pewnego momentu i inwestorom indywidualnym. Nota bene Banki zawsze zarabiają - spread spread sprea obrót obrót obrót. im wiekszy obrót tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP