18 grudnia 2010

Wykres dnia - iShares JPMorgan USD Emerg Markets Bond (EMB)

Dzisiejszy wykres dnia poświęcam ETF, który naśladuje zachowanie obligacji państwa gospodarek wschodzących. Indeks w dolarach, więcej o składzie indeksu tutaj, i tutaj (pdf, najedź mychą)
Zwracam uwagę na kanał od kwietnia 2009 roku, ujęty parę dni temu tak: Obecnie zbliżył się do wartości 105, tj dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Nanosząc średnie ema sma 200,300 wykres wygląda tak: Jest zatem na wsparciu, tym samym co na początku maja 2010, czy kwietnia-lipca 2009. RSI dodatkowo zbliżył się do wartości poniżej 30 (wyprzedania). SMA EMA 200 przebite, bronią 300 te same co w maju 2010. Wykres tygodniowy - obecnie indeks na SMA EMA 50, dodatkowo zniesienie 61,8% wzrostów na ~104,90:Wydaje się zatem, iż jesteśmy na solidnym wsparciu. Gdyby zostało ono jednak przełamane oznacza to mocną wyprzedaż na rynku obligacji i wypadnięcie z trendu wzrostowego dla obligacji państw EM.

5 komentarzy:

 1. Czy z tego płynie wniosek, że mamy się spodziewać powtórki z maja i czerwca?
  bronco

  OdpowiedzUsuń
 2. Tama Hoovera która Bernanke próbuje łatać biurowym białym pęka coraz bardziej. Szczęki (pomiędzy obligacjami a akcjami) rozdziawiają się coraz bardziej... A zaczną się zamykać chyba już jutro :)
  http://pablo.analiza-gieldowa.pl/analizy/440/wd_gann_i_rn_elliott.html

  ps. SiP mam nadzieję, że nie masz za złe, że zostawiam linki do siebie. Twoje wpisy bardzo lubię, bo masz szeroki wybór tematów. W sumie nie wiem skąd bierzesz czas, żeby to wszystko wygrzebać.
  Miałeś może wpis o naszych obligacjach? Z ostatnich danych (za 2009) z MF wynika, że mają do zrolowania niemiłosierną paczkę 2-latek w 2011. Wiesz coś na ten temat?
  Bo jeśli tak, to emeryci, renciści i budżetówka mogą zapomnieć o wypłacie...

  OdpowiedzUsuń
 3. @"Czy z tego płynie wniosek, że mamy się spodziewać powtórki z maja i czerwca?
  bronco "

  Z tego wniosek płynie taki że mamy kluczowy moment. Jeśli wszystko pójdzie po myśli byków to odbijemy i obligi na całym świecie EM pójdą w górę (rentownosć w dół), dolar się osłabi. Jeśli jednak stanie się inaczej to będzie mała lawina i niezła wyprzedaż na obligacji, walutach, dolar się umocni. Przyznam szczerze iż ostatnio skłaniam się ku tej drugiej opcji tj umocnieniu dolara.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Pablo
  "ps. SiP mam nadzieję, że nie masz za złe, że zostawiam linki do siebie. Twoje wpisy bardzo lubię, bo masz szeroki wybór tematów. W sumie nie wiem skąd bierzesz czas, żeby to wszystko wygrzebać.
  Miałeś może wpis o naszych obligacjach? Z ostatnich danych (za 2009) z MF wynika, że mają do zrolowania niemiłosierną paczkę 2-latek w 2011. Wiesz coś na ten temat?
  Bo jeśli tak, to emeryci, renciści i budżetówka mogą zapomnieć o wypłacie... "


  Pisz śmiało i linkuj.
  Co do obligacji to się zgadza, to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obligacje krajów EM (poprzez ETF EMB) wyleciały z trendu. Zamknięcie poniżej 200 100 50 sma ema dzienny, oraz tygodniowy 50.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP