30 stycznia 2011

Wykres dnia - gold - time to buy?

Był już dzisiaj jeden wykres dnia, ale złotu należy się drugi. Otóż kontrakty terminowe na złoto (USD) w piątek testowały nie tylko dno kanału wzrostowego (trwa od ponad 2009 roku), ale również SMA 144 która za każdym razem (patrz wykres i kreski poziome) co w przeszłości było dobrym wsparciem. Było również dobrą okazją do zakupu złota. Dodatkowo zwracam uwagę na niskie poziomy RSI (co może sugerować wyprzedanie rynku). Minusem jest ciągle sygnał sprzedaży na MACD oraz (nienaniesione) na wykresie sma ema 200,50 które są niżej (czy to dzienny sma 200 czy tygodniowy 50, 200). Nota bene wiele osób czeka na poziomach 1250-1260 by dokonać zakupu. Gdyby jednak trend trwał, a należy założyć że tak, to osoby które czekają będą zmuszone dokonać zakupu na wyższych poziomach.Jednym słowem korekta na metalach mogła dobiec końca. Gdyby jednak nastąpiło przebicie omawianych powyżej poziomów, to dalsza korektą byłaby bardziej wyniszczająca dla posiadaczy złota. Kontrakty terminowe USD:

10 komentarzy:

 1. IMO teraz korekta spadków B na ok. 1370 i potem C na 1260.

  OdpowiedzUsuń
 2. WSZYSCY WIDZA TO WSPARCIE w KANALe

  pewnie grali pod to w mijajacym tygodniu

  moze byc jak dedek pisze, ze sie troche odbija od kreski a potem srobuja jeszcze raz w dol

  poki co na miesiecznym mamy pierwszy miesiac w dol

  nie wypowiadalem sie na temat zlota ale widze je po 1100 usd w czerwcu
  wnioskuje to po slupkach rocznych

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy w ogóle widzą tylko korektę. Nie spotkałem się, z żadną opinią, że rozpoczyna się bessa - tylko korekta, która będzie super okazją do kupna. Jak dla mnie zaczynamy A bessy i ta super okazja to będzie B, które stanie się wstępem do masakry byków.

  PS a nie sorry - pablo przewiduje również bessę:
  http://pablo.analiza-gieldowa.pl/artykuly_analizy/447/game_over.html

  Ja taki wpis zamierzam wrzucić po korekcie aktualnych spadków, jak mi analogie podejdą za szczyt ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy zacznie się walić Hiszpania oraz zwiększą się "pęknięcia" na monolicie Japonii to złoto może nabrać naprawdę solidnych" barw bezpiecznej przystani".

  OdpowiedzUsuń
 5. oczywiscie ale zanim to sie stanie to gruby spusci nizej rynki zeby pogorszyc koniunkture bo wtedy wyjdzie smrod na obligacjach i strach i wtedy gruby dopiero szarpnie szlachetne w gore bo fundamenty mu w tym pomoga , sam trendu nie udzwignie , gracze musza byc przekjonani ze ida bankructwa i trzebna sie zapakowac w szlachetne

  OdpowiedzUsuń
 6. @dedek
  szczyt buduje się długo. Bessa? Ja stawiam że mamy rok 2007, już zresztą o tym pisałem - co przez się ma się rozumieć jako szczyt akcji w tym roku.

  Czy już jednak teraz? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Wzrostom w US dał bym szansę do końca marca 2011. Co do rynków EM to inna bajka - tutaj znaczące działania przeciwko napływowi kapitału spekulacyjnego (podatki, kontrola kapitału, przerzucanie na długi ogon obligacji, karanie za krótki) oraz walka, nie zawsze skuteczna, z inflacją napędza spadki. Co do bessy to się mogę zgodzić ale na włąsnie EM. Tutaj jestem skłonny w to uwierzyć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Meet The Man Behind The Liquidating Hedge Fund That Blew Up The Gold Market
  http://www.zerohedge.com/article/meet-man-behind-liquidating-hedge-fund-blew-gold-market

  OdpowiedzUsuń
 8. Jedna uwaga dyletanta.

  Moim skromnym zdaniem MACD daje wlasnie teraz sygnal do kupna. Kiedy cofniemy sie troche to widzimy kilka tzw lower highs i one swietnie sie potwierdzily dalszym spadkiem do chwili obecnej. Spadek ten wg mnie dobiegl konca. Pamietajmy rowniez o tym ze MACD czesto "sie spoznia".

  AW

  OdpowiedzUsuń
 9. @AW
  sygnal zakupu na MACD to moment przecięcia. Zatem do oficjalnego momentu kupna jeszcze jest miejsce.

  Co do spóźniania się MACD, to oczywiście jest to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sip uważam jak ty ,ze koneic korekty na surowcach szybki powrto na szczyty i pompka. Nie ma sie co ludzic na szybki zjazd teraz co wieszczy wiekszosc.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP