21 stycznia 2011

Wykres dnia - Shanghai - index

Shanghai Composite Index znajduje się w kluczowym miejscu. Wyjście z pokazanej formacji technicznej powinno skutkować bardzo dużych ruchem (dzienny,log, CZ).
Indeks znajduje się poniżej 200 i 50 sma ema. Wcześniej o kiepskich danych z ChRL i ruchach na tamtejszym indeksie pisałem 28 grudnia 2010 (klik). Ponieważ ponad 25%, jeśli nie więcej, globalnego wzrostu gospodarczego wypracowywane jest w Chinach, to zaistnienie w/w sytuacji powinno mieć skutki na resztę świata.

5 komentarzy:

 1. Obrazu może dopełnić słaby wykres BDI. Niestety nadal spada. Niedawno pisałem o tym krótko u siebie:

  http://na-plus.blogspot.com/2011/01/baltic-dry-index.html

  OdpowiedzUsuń
 2. @na-plus

  Tak, BDI nie "performuje" hehe. Ale jak jak napisałeś, nie do końca musi on znaczyć kłopoty dla gospodarki z paru powodów bo w małych statach jest wiekszy ruch. Pesymista za to powie, ze w malych statkach ruch bo za malo towaru aby duzym (BDI) wozic hehe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie wykresy są złudne. Niedawno Ateny spadły poniżej 12 letniej linii, już po 3 dniach były spowrotem. Podobnie jest Ibexem, który wrócił do trójkąta...

  p.s. Może zrezygnujesz z potwiedzania komentarzy kodem ? Mam wrażenie że to nadmiar zabezpieczeń. Na wielu blogach tego nie ma .
  pawel-l

  OdpowiedzUsuń
 4. @Pawel-l

  Zrezygnuje dzisiaj, jak będę miał chwilę. Zobaczymy czy przypadkiem nie ma jakiś autobotów linkujących do lekarstw i programów oficjalnie powiększających penisa;)

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Komunikat
  Świat jest w ciekawym miejscu rozwoju gospodarczego.
  ......
  **- Chiny i większość Azji zainicjowały w 2008 - w roku spowolnienia, poważnie ale błędne pakiety fiskalne. Wydaje się, że teraz będą się one przyczyniać do ich nieszczęść, do wysokiej inflacji i przegrzewania się ich gospodarek. Przed ii więc wzrost stóp i przechodzenie do fazy re'cesji, fazy w której trwa Japonia już od 20 lat.
  ......

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP