20 stycznia 2011

Wykres dnia - złoto - stopy - Nomura

Wykres z BI, zapytuje jaki "surowiec" najgorzej radził sobie od czasu uruchomienia QE2. Okazuje się, że to złoto - główny powód to rosnąca rentowność obligacji amerykańskich. Temat urealnionych stóp procentowych i ich wpływu na złoto był już na tym blogu poruszany. (poszukaj z tagiem "gold"). Nomura twierdzi, iż jeśli rentowność będzie dalej rosła to złoto straci kolejne 8% (ang.That's because gold's relationship with U.S. real rates suggests it should lose another 8% of its value, so long as U.S. real rates continue to rise, according to Nomura.)
Zważ uwagę, iż wszystko to dzieje się przy wiadomościach o kupowaniu złota przez Chiny, Indie, hedge'u przed inflacją itd.

9 komentarzy:

 1. Metale, srebro i pallad z kształtu wykresu, klimatu rekomendacji banków i medialnych zakupów zaczynają dokładnie przypominać ropę 2008 też ten sam klimat: -explozja blogów zajmujących się peak oil(dzisiaj często wymarłych)
  -pewność konfliktu z Iranem który wtedy całe szczęście się nie wydarzył,
  - Buffet pakujący pokazowy pakiet big nafty do wora,
  Jak ma dalej rosnąć to w tym roku korekta a może tylko boczniak dłuższy się należy no chyba, że to koniec świata i walut wtedy radzę wódki nakupić i papierosów wciąż są w dobrej cenie tylko trzeba tyłek sprzed monitora ruszyć niestety....
  -

  OdpowiedzUsuń
 2. Acha nie żebym zaraz widział srebro czy tym bardziej złoto 3x przecenione, wydaje mi się to niemożliwe ale średnie 200 czy 500 sesyjne czekają na test kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam zakupilem srebro po $28.07(fizyczne)spadkami sie nie przejmuje....

  Jak mawia stare polskie przyslowie ...na kazdego przyjdzie kolej

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja poduszka również stwardniała po ostatnich zakupach srebra, a to, że nas straszą różni manipulatorzy rynków nic nie znaczy, poza tym, że następne 70% lub więcej na srebrze dołożymy w 2011 roku.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. GOLD zapewne nadrobi zaległości, jak konkretna inflacja się pokaże, bo na razie to tylko dużo się o niej mówi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Inflacja (czyt. kradzież) szaleje od 100 lat do momentu az wszystkie zasoby materialne przejmie waska grupa i wtedy nastanie deflacja (czyt.Armagedon)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie uważam że czeka nas boczniak, co nie znaczy że nie warto dokupić trochę złomu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje sie ze korekta sie zlotu nalezy ....

  OdpowiedzUsuń
 9. tak mnie naszło - może złoto kupuje przede wszystkim ulica napędzona przez nachalne reklamy. a prawdziwe pieniądze idą w bardziej użyteczne surowce.

  detoks

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP