25 lutego 2011

Film na weekend - Gasland

Polecam ciekawy film o wydobyciu i skutkach wydobycia gazu łupkowego w US . Film nominowany do Oskara, w kategorii dokument. Rozdanie Oskarów w ten weekend. "Całkowicie niespodziewanie w całych Stanach Zjednoczonych właściciele ziemscy zaczęli dostawać lukratywne oferty sprzedaży ziemi. Powód? Odkryto ogromne pokłady gazu ziemnego, które określono "Arabią Saudyjską gazu". Josh Fox (II) również otrzymał takie pismo i aby przekonać się jakie efekty może przynieść wydobycie tego "naturalnego" surowca dla mieszkańców, wyruszył w podróż przez 32 kraje. Nie wszystko co zobaczył uznał za przeliczalne na pieniądze" - źródło fdb.pl Zwiastun / trailer: Info: realease24.pl (klik) P.S. If you like it, buy it

22 komentarze:

 1. Niedość, że nie będziemi mieli z tego żadnych pieniędzy, to jeszcze przez to maniakalne podejście do uniezależnienia się od ruskich, amerykańskie i zachodnie korporacje zdegradują nam totalnie środowisko. Klasycznie zrobią sobie poletko doświadczelne choćby w kwestii "jak wydobywać gaz z łupków najmniejszy kosztem dla środowiska".

  OdpowiedzUsuń
 2. Podzielam obawy przedmówcy. Konieczne jest ustanowienie ustawy regulującej odpowiedzialność za szkody górnicze. W przeciwnym wypadku może wystąpić ryzyko, że postaniemy ze skażoną wodą gruntową i zdegradowanym środowiskiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. film można ściągnąć z
  http://strefa-x.pl/dokumentalne-f182/384560-gasland-2010-lektor-dubbing-napisy-pl.html
  (druga pozycja działa)

  a napisy PL są na:
  http://napisy.info/Napisy_117949_GasLand+(2010).html

  OdpowiedzUsuń
 4. straszne!
  to już pewnie lepiej ten gaz kupować od Putina.
  A jak paskudzą kopalnie, zamknąć z Bełchatowem na czele. I huty, i zakłady chemiczne, i cementownie.
  Nie zapominajmy też o elektrowniach - świetnie się składa bo zdaje się Putin nam akurat proponuje sprzedaż prądu, jaki on dobry.

  Moore za swoje agitki dostawał prestiżowe nagrody to i tutaj coś może kapnąć. Tym zaangażowanym w podobne sprawy ale z wyższej półki, jak Gore czy Obama, lubi z kolei przypadać pokojowy Nobel ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. EEE tam, nie pękajcie - nie darmo w Pałacu Namiestnikowskim, przy biurku Nowosilcowa zasiada wąsaty lobbysta Gazpromu (i to z dwururką!)

  Fredd

  OdpowiedzUsuń
 6. http://www.youtube.com/watch?v=c_GcIuAR0QU&feature=player_embedded

  Ron Paul: Konferencja CPAC

  SIP

  widziales to ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ron juz tak gada od ilus lat , o deficycie gadal juz w 76, sam to powiedzial w wywiadzie

  poki bezrobocie nie osiagnie ze 30% to nic nie da jego gadanie "end the fed"

  jest bezsilny
  nie ma nic co moglby dac bogatym ludziom
  a bez nich nic nie zrobisz

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja tam jestem umiarkowanie pozytywnie nastawiony bo gaz łupkowy morze być łatwą kartą przetargową z ruskimi o cenie gazu za który podobno płciami najwięcej w europie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kolejny polityczny film? Kiedyś oglądałem dokument z którego wynikało, że środowisko Hollywood jest mocno lewicowe i zawsze mieli ciągutki w stronę komunizmu(dawne czasy). Knioty Moore czy Gora - ten film będzie w tym samym tonie...

  Gaz łupkowy byłby ogromną szansą dla Polski...gdybyśmy mieli elity polityczne zdolne to wykorzystać. A nie dość że podpisaliśmy niekorzystny kontrakt z Rosją, to jeszcze łupkowy oddamy za bezcen innym. A taka szansa aby uniezależnić się od Rosji! No ale kto ma o to walczyć? Komorowski? Pawlak? :) Jest prikaz "z góry" i nikt nie podskakuje - po co się narażać...teraz drzewa tak nisko, mgła, pijani piloci... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie na temat ostatniego wpisu. W irlandii szykuje sie nowy rzad, ktory zamierza renegocjowac warunki "pomocy" od IMF i EU. Mam nadzieje, ze tym razem Irlandczycy pokaza wiecej j~aj niz w listopadzie zeszlego roku i powiedza "nie mamy waszego plaszcza i co nam zrobicie". Czy to moze oznaczac ze euro poleci w dol? Pozdrawiam AW.

  http://www.breakingnews.ie/election/news/kenny-hails-irelands-democratic-revolution-495204.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Już pisałem o tym dwa razy - do trzech razy sztuka ;)

  SiP(lub ktoś inny) - czy może mi ktoś polecić jakieś dobre źródła analiz dla rynku walutowego? PO angielsku - jakiegoś dobrego analityka...ciekawy blog itd. Nie interesują mnie masówki typu FXstreet itd....jakiś dobry analityk(technicznie , międzyrynkowa, trochę fundamentów). Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie skończyłem oglądać "Gasland" :/
  Przerażające.

  Strach pomyśleć, że u nas ktoś podjął decyzję związaną z poszukiwaniem gazu łupkowego. Wielkie połacie niezamieszkanych rejonów USA to jednak nie to samo co gęsto zaludnione rejony w naszym kraju. Czy ten urzędnik miał świadomośc konsekwencji?

  W internecie nie doszukałem się informacji związanych z tym kto konkretnie wydaje koncesje na poszukiwania.

  OdpowiedzUsuń
 13. masakra!!!
  świetny wpis SiP gratulacje i tak trzymać dalej!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. chyba wykrakałem z tą chemią:

  "Z powodu unijnych regulacji polski przemysł chemiczny może stracić rację bytu – uważa prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
  (..)
  Chodzi o dyskutowaną właśnie w Parlamencie Europejskim nowelizację dyrektywy dotyczącej handlu prawami do emisji gazów cieplarnianych. – Wejście jej w życie w obecnym kształcie, który nie uwzględnia polskich postulatów, może być dla naszej chemii zabójcze – twierdzi Wojciech Lubiewa-Wieleżyński.
  (..)
  Zastrzeżenia wobec projektu złożyło tylko sześciu na 736 europosłów (w tym troje polskich parlamentarzystów). Efekt głosowania w izbie wydaje się przesądzony"
  http://www.rp.pl/artykul/9211,619199_Unijne-zagrozenie-dla-polskiej-chemii.html

  Ale co tam, nakręci się odpowiednio sugestywny film jaki to szkodliwy przemysł i wszyscy zadowoleni przyklasną.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja tam eurodupkom kibicuję. Im bardziej III RP zatopią tym szybciej wyjdziemy z UE - oczywiście po uprzednim bankructwie. Ale dla niego już nie ma odwrotu. Potem podpiszemy umowy o wolnym handlu, przepływie ludności, itp, itd i odbudujemy rybołóstwo, chemię, cementownie i inne. Tyle że do tego musi być przy władzy prawdziwa prawica patriotyczna. Jak już pisałem - dziś trzeba zadbać o to, żeby ludzie to rozumieli i widzieli w nas wolnościowcach patriotach alternatywę dla czerwonych okupujących nasz kraj po 89r.Przemo.

  OdpowiedzUsuń
 16. ^ zapomnij

  Jeśli Unia padnie to państwa które najwięcej finansowały zażądają "zwrotu"...nie myśl sobie że Niemcy czy Francja tak sobie płacą bo im zależy na innych państwach - teraz się nie prowadzi wojen w cywilizowanych krajach tylko kupuje je.

  OdpowiedzUsuń
 17. @dan
  Ron Paul - to jest mój kandydat na Prezydenta odkąd tylko pamiętam

  @mkj
  nie mam takiego miejsca

  @hukers
  pełna zgoda

  OdpowiedzUsuń
 18. @AW
  W Irlandii wygrali przedstawiciele umiarkowanej partii,zatem są szanse że będzie spokój dla obligatariuszy.

  OdpowiedzUsuń
 19. @anonimowy
  "W internecie nie doszukałem się informacji związanych z tym kto konkretnie wydaje koncesje na poszukiwania. "

  Masz na myśli w PL?
  Min środowiska:
  http://news.money.pl/artykul/nikt;nie;ma;koncesji;na;wydobycie;gazu;lupkowego,254,0,649214.html

  OdpowiedzUsuń
 20. PGNiG ma chętnych na gaz łupkowy w Polsce
  PGNiG rozmawia o współpracy z trzema zagranicznymi firmami. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o brytyjskie koncerny: Centricę, BP oraz Shell. PGNiG nie zdradza jednak żadnych szczegółów. Wiadomo tylko, że częścią tej współpracy ma być wymiana koncesji. Kartą przetargową PGNiG są koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego.

  Kilka ofert

  Nie oznacza to jednak, że spółka się ich pozbywa. Koncern jedynie pozyska dla części z nich partnera. – Przeprowadziliśmy niedawno procedurę przetargową, wystawiliśmy część naszych koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego jako potencjalny obszar współpracy. Zebraliśmy oferty. Było kilka koncernów, które położyły na stole propozycje tego, co są w stanie zaoferować w zamian – mówi „DGP” Radosław Dudziński, wiceprezes PGNiG.

  Dopóki trwają rozmowy, nie ujawni ich nazw.

  Wiadomo, że firmy te są zainteresowane konkretną koncesją w Polsce. W zamian zaproponowały PGNiG własne koncesje za granicą.

  Osoba znająca szczegóły negocjacji mówi nam, że to typowy barter. Specjaliści od poszukiwań i wydobycia oceniają teraz te oferty. Nasz rozmówca dodaje, że to, co nam proponują koncerny, to nie są klejnoty w koronie; nikt nie położył na stole swoich najlepszych aktywów. Według niego PGNiG na wymianie na pewno nie straci.
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/495727,pgnig_ma_chetnych_na_gaz_lupkowy_w_polsce.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Polecam:
  http://www.rp.pl/artykul/9146,637943--Niepokonani----KONKURS.html

  http://release24.pl/wpis/16789/%22The+Way+Back%22+%282010%29+BDRip.XviD-DiAMOND

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP