10 lutego 2011

Rozkład jazdy POMO do połowy marca czyli Walentynki w tym roku będą kiepskie

FRBNY na swojej stronie właśnie zaktualizował harmonogram druku pieniądza na kolejne 30 dni w postaci POMO. Walentynki w tym roku jakoś biednie wyglądają ;)
Łącznie dodruk wyniesie 97 mld dolarów. W poprzednim okresie 30 dniowym program wyniósł 112 mld dolarów co oznacza spadek o około 13% m/m
Rozkład poniżej:

5 komentarzy:

 1. Jutro zamkniecie bananowej USA SP500 na nowych szczytach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sip poczatek marca szczyt na indeksach w USA i korekta , potem mocne odbicie kwiecien/maj z nowym i ostatnim szczytem tej hossy. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 3. @anonimowy
  to również mój scenariusz, przy czym bardziej preferuje okolice konca pierwszej dekady marca. Kwiecien - powinno byc odbicie bo wtedy podatki splywają i jest mniejsza podaz obligacji wiec dobra plynnosc dla wzrostów. Wtórny szczyt i bum w dół. Niczym 2007.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w US wszedłem z zasięgiem do połowy maja, zakładam że nie będzie QE3, a jak będzie to wcale nie musi byc powtórki z listopada 2010, też dopuszczam korektę w marcu - zatem tutaj dołączam do konsensusu ;)
  Zastanawia mnie inna sprawa: to jest rok prezydencki, sam w orędziu obamy słyszałem jak mówił o rosnących indeksach !!!, QE nie było tylko i wyłącznie dla jego reelekcji, ale między innymi po to, zatem szczyt i ostry zjazd latem bez odbicia na jesieni i nowych szczytów przed końcem roku, sporo wyższych poziomów na 31.12 czyniły by te wszystkie wysiłki /patrzac przez pryzmat cyklu prez i wyborów/ bezsensownymi - skapitulowaliby w połowie drogi?

  -no chyba że "rynki" swoje zarobiły albo chca Mesjasza z Chicago upupic ;)

  albo jedno i drugie

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.zerohedge.com/article/current-rate-growth-sp-500-will-surpass-its-all-time-high-june-27-2011

  :))

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP