10 lutego 2011

Wykres dnia - Emerging Markets by UBS

UBS przedstawił wykres, na którym ukazuje atrakcyjność poszczególnych rynków wschodzących, w zależności od przyszłych PE (Cena do Zysku tzw CZ). Atrakcyjnie wypada Brazylia, Rosja czy o dziwo Turcja ( jak dla mnie, z uwagi na zwyżki ISE100 i przebicie poziomów z 2007).Źródło: BI.
Sprawa Brazyli jest o tyle interesująca iż ETF EWZ właśnie znajduje się na solidnym wsparciu tj 200 SMA (dzienny) jak i 50 sma ema (tygodniowy). Powinno, jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, nastapić odbicie. Równie ciekawie wygląda kolejny ETF z Ameryki Południowej - ECH (Chile). Również, jak EWZ znajduje się na ciekawych wsparciach, i jesli trend miałby być dalej wzrostowy to powinny być one utrzymane. Kolejny przykład - Chiny. ETF FXI znajduje się na solidnym wsparciu na wykresie tygodniowym, pomimo, iż na dziennym sprawa nie wygląda już tak kolorowo.
Podobnie wygląda sprawa na wielu innych ETFach dla rynków wschodzących. Również na rynku długu EM. Dla przykładu EMB znajduje się na wsparciu na wykresach tygodniowych (50 sma ema), chociaż należy przyznać, iż na wykresach dziennych wsparcia zostały już pokonane. Gdyby nie nastapiło odbicie to można uznać iż rynki długu na rynkach wschodzących wchodzą własnie w mocniejszą koretkę. Najbliższe 5-7 dni roboczych powinno być dla nich kluczowe.

2 komentarze:

 1. Bo one są atrakcyjne po spadkach, co wcale nie oznacza że należy/warto je kupic/z wyjątkiem Rosji/bo oni spadają i będą spadac i te wsparcia zostaną przebite. Stamtąd wyszła spekuła instytucjonalna realizując zyski, teraz wychodzą indywidualni inwestorzy ze świata a na koniec wyjdzie ich miejscowa ulica.

  W ogole to ciekawe jest to zestawienie bo:
  Rosja ok - oni maja potencjał do wzrostów, plus na ich korzysc dziala wzrost cen surowców
  Korea Płd ok to zdrowy kraj ze zdrowym eksportem
  ale już
  Wegry to de facto bankrut, zoombie na kroplówce
  Turcja i Brazylia są po mega wzrostach, spadaja i będa spadac
  Egipt to kraj gdzie jak nie będzie rewolucji to będzie stan wojenny wiec spada i bedzie spadac - ogólnie po tej całej ruchawce to kraje tzw Afryki Pn/Subsaharyjskiej będą miały spory potencjał wzrostowy
  o Czechach się nie wypowiadam, ale patrząc na ich giełdę to nie za bardzo widze gdzie i jak można u nich zarabiac - i na czym

  I My ;)

  Pewnie dlatego że przed Nami cały czas 1200 pkt do poziomu z 2007 roku i 50 potencjalnych % do zarobienia

  Miejsce Indii w rankingu i to jak się zachowują tam indeksy to dla mnie tylko kolejne potwierdzenie że jeszcze ostry przed nimi zjazd i o ile to tylko korekta a nie poczatek bessy u nich to jak odchorują ta nadwyżkę wzrostów która teraz korygują/jak Brazylia i Turcja/ to są perspektywicznym miejscem które warto wziąc pod uwagę przy inwestowaniu.

  Ciekawi mnie czemu w wymienionych krajach nie ma Mongolii? Przecież oni mają cała tablicę Mendelejewa?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Spinnaker
  "Ciekawi mnie czemu w wymienionych krajach nie ma Mongolii? Przecież oni mają cała tablicę Mendelejewa? "

  Bo może sami się muszą sami nakupić, aaby potem zareklamować klientom? :)

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP