23 lutego 2011

Wykres dnia - inflacja bazowa "G4" - QE2

W 4 największych gospodarkach rośnie inflacja bazowa (z wyłączeniem energii i żywności): źródło: FT Komentatorzy rynków finansowych twierdzą, iż będzie to skutkować brakiem przedłużenia QE2 tj zaprzestania drukowania pieniędzy.

7 komentarzy:

 1. haha a po co komu inflacja bez zywnosci i energii?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Anonimowy
  za oficjalnymi urzednikami - wygładza ona odczyty, gdyż wyodręniono z niej produkty bardizej zmienne. Mówi się że inflacja bazowa (tzw core inflation) lepiej odwzorowuje sytuację w gospodarce. Tak twierdzą ekonomiści, więcej:
  http://www.case.com.pl/upload/publikacja_plik/bre-case56part4.pdf

  OdpowiedzUsuń
 3. @ Anonimowy
  Pewnie cię to zdziwi ale już z czymś takim ćwiczyliśmy w latach 1980 – 90 w Polsce. Była inflacja i nie było nic do kupienia. Przesadziłem. Był ocet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sip - co myślisz o bieżącej sytuacji na rynkach. spadki zostaną pogłębione czy niebawem nowe szczyty. Mam unidolara i mały dylemat :d. Będę wdzięczny za odp.

  OdpowiedzUsuń
 5. @woshoo
  unidolar czyli obligacje dolarowe liczone w PLN? obligacje US? Osobiscie rynek na razie skraca obligacje ale z uwagi na wycene w PLN bym trzymal. zalezy tez kiedy wszedles. jesli w ciagu ostatniego tygodnia-dwoch to masz miejsce na wiecej zyskow.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chodzi o obligacje rządu US denominowane w USD. Wchodziłem na poziomie 2.90 USD/PLN. Osobiście uważam że dolar powinien się umocnić i w stosunku do EUR jak i do PLN (obstawiam ok 3.10), przy okazji chciałem poznać twoja opinię.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. @woshoo
  śledz DX.F. Jak przebije 76 mocno to uciekaj gdzie pieprz rosnie tj miej punkt gdzie porzucisz pozycje.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP