09 marca 2011

Wykres dnia - cena ropy w US per galon i działania FED

Czy można prościej? Chyba nie, ale jeszcze spróbuje:

9 komentarzy:

 1. Z wykresów wyglada, ze trzeba coraz wiekszej kasy aby utrzymac rynek. Co sie stanie jak zakonczy sie drukowanie kasy? I czy zakoncza drukowanie?

  OdpowiedzUsuń
 2. skończy się szybka przecena o około 25% w ciągu 1-2 miesięcy. Potem jeżeli znowu się nie pojawi kaska to prechter ma rację i sp 500 na poziomach niższych jak w 2009 będzie realne. Ostatnio jest tyle reklam avivy funduszy + blogi ,że taniej nie było i ten rok to ostatni zakup na dzwonek sugerują jedno. Kwiecień/ maj powinien przynieść ostatnie najwyższe poziomy w USA w tym roku i na następne lata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wg mnie drukowanie kasy sie nie skonczy. To ze knogres moze zablokowac QE3 lub QE4 to nie znaczy ze FED nie ma innych sposobow na zwiekszanie bazy monetarnej.

  AW.

  OdpowiedzUsuń
 4. SiP

  Zajrzyj na prgacap, ciekawy wpis o 'exploding money supply', m.in.:

  “As you can see in this graph, China literally allowed its money supply to skyrocket, compared to that of the U.S. or the eurozone, with annual growth averaging +17.4% between 1996 and 2008, which compares to +7.1% in the eurozone and +6.3% in the United States.

  Above all, since the beginning of 2009, this divergence has actually widened, despite the Fed’s QEs and 0% interest rates, since Chinese M2 has been growing at 26.6% per annum (!), versus +3.5% in the U.S. and +2.3% in the eurozone.

  So, I wonder, is Bernanke truly responsible for the hike in world commodity prices and the ensuing popular upheavals?”

  OdpowiedzUsuń
 5. @Dedek:
  http://tradingweeks.blogspot.com/2011/03/exploding-us-money-supply-myth.html

  ale pamiętaj o wielkości, on mówi o procentach (pamietaj o roznej bazie)

  OdpowiedzUsuń
 6. @AW
  "Anonimowy pisze...

  Wg mnie drukowanie kasy sie nie skonczy. To ze knogres moze zablokowac QE3 lub QE4 to nie znaczy ze FED nie ma innych sposobow na zwiekszanie bazy monetarnej."

  Clowngress nic nie blokuje, bo FOMC głosuje.
  FED oczywiście że ma inne sposoby na zwiekszenie bazy monetarnej. Mowa tu jednak o 3-10% max historycznie (popatrz na operacje SOMA przed kryzysem - wykres 2, niebieska kreska) a nie o takiej skali jak obecnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Obama może nie z tych co po trupach do celu ale wybory na jesieni to chyba będzie chciał wygrać. Gdyby jeszcze nie kandydował to można by nie przywiązywać do tego wydarzenia tak wielkiej wagi...
  Amerykanie już są niezadowoleni co widać bo demokraci tracą popularność. Na dalszy spadek notowań nie mogą sobie pozwolić i zrobią wszystko aby poprawić nastroje tworząc sztuczny dobrobyt

  OdpowiedzUsuń
 8. @anonimowy:
  "bama może nie z tych co po trupach do celu ale wybory na jesieni to chyba będzie chciał wygrać. Gdyby jeszcze nie kandydował to można by nie przywiązywać do tego wydarzenia tak wielkiej wagi...
  Amerykanie już są niezadowoleni co widać bo demokraci tracą popularność. Na dalszy spadek notowań nie mogą sobie pozwolić i zrobią wszystko aby poprawić nastroje tworząc sztuczny dobrobyt "

  Chyba coś Ci się pomyliło. Następne wybory są dopiero na jesień 2012. Z postu wynika że mówisz o 2011.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wypisuje bzdury bez sprawdzenia...

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP