10 marca 2011

Wykres dnia - DJIA miesięczny - short this bitch

Wykres dnia przeznaczam na DJIA (Dow Jones Industrial Average). Wykres w skali liniowej, miesięczne świeczki. Wykres wskazuje na przepotworny opór (patrz uwagi do ostatniego T-R):
Komentarz obrazkowy:
JPM przed wczoraj (patrz komentarze pod ostatnim T-R) dał UW (niedoważaj) dla całego sektora TECH (lider hossy) w Azji, w tym szczególnie Tajwan. Oczekuje poziomów 990 na MSCI EM (USD) czyli korekta 15-20% podobnie jak miało to miejsce w Q2 2010. Więcej w raporcie:
JPM-2011-03-09-Tech -

3 komentarze:

 1. "niedoważaj" - nie rozumiem, mógłby ktoś wyjaśnić? :P

  OdpowiedzUsuń
 2. @anonimowy

  To są rekomendacje dla osób zarządzających klasami aktywów/portfolio. Budujesz sobie jakąś pozycję zgodnie z jakimiś wskaźnikami rynkowi (tzw benchmark). Np WIG to benchmark dla zysków. Jak jesteś lepszy od benchmarku to warto w Twój fundusz (upraszczam bo nie mówie o prowizjach) kupować /wchodzic.

  Ten taki inwestor może inwestować w różne aktywa np rynki wschodzące, surowce, spolki technologiczne. Do tego masz czesciowo informacje typowym portfolio w danym okresie, badz sam portfolio komponujesz. I tu masz sugestie - niedoważaj czyli posiadaj tego aktywa/sektora mniej niż się powinno wydawać. Jesli oczekujesz znaczacych zwyzek w danym sektorze to masz rekomendacje OW (overweight)

  hej

  OdpowiedzUsuń
 3. Sip

  Mamy nowy rozklad jazdy POMO

  http://www.newyorkfed.org/markets/tot_operation_schedule.html#

  co Ty na to po korekcie i dalej pompowanie az do Czerwca zakonczenie QE2

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP