29 marca 2011

Wykres dnia - eurusd - this time is different

Dzisiejszy wykres dnia poświęcony jest parze EURUSD, a szczególnie umocnieniu EUR. Poniższy wykres wyraźnie pokazuje, iż od pewnego czasu inwestorzy nie przejmują się sytuacją PIIGS (szczególnie rosnącą rentownością obligacji), co widać po spadających cenach CDS na główne banki w EMU:
Inwestorzy wrócili więc do typowych dla FX fundamentów jak różnica w stopach procentowych, które wskazują iż poziom 1.40-1.44 jest poziomem dobrze oddającym sytuację monetarną oraz przepływ pieniędzy. Poniższy wykres nic jednak nie mówi o dalszym poruszaniu się kursu EURUSD, a szczególnie o pozycjach spekulantów czy analizie technicznej. Z punktu widzenia tej ostatniej EURUSD przebywa bowiem w okolicy znacznych oporów. Jeśli wzrosty miałby się skończyć na tej parze to właśnie w tym miejscu.

7 komentarzy:

 1. 7.04 posiedzenie EBC,może definitywnie będą zamykać ostatnie pozycje na umocnienie euro,bo jakoś brakuje mi szybkiego ruchu do góry,przed zmiana trendu (tak jak np.na jenie),

  OdpowiedzUsuń
 2. Dni EURO są już policzone. Niemcy jednak tak łatwo się nie poddadzą. Wiążą głupich z Unii jak tylko mogą, a głupi wszystko kupi i weźmie za dobrą monetę.
  P.S.
  Tusk znowu wepchnął Polskę w kanał, jest przecież od tego specem - patrz dług = 300 mld up tylko w 3,5 roku. Tusk znowu "zapisał" nas do układu zmierzającego do zrównania podatku CIT do ..... ok 30% - 32% dla wszystkich!
  Ciekawe jak z tego ucieszą się przedsiębiorcy, gdy zamiast 19% zapłacą 30% POdatku? Ich młodzi wykształceni pracownicy z dużych miast także ze spokojem i POkorą to przyjmą, szczególnie gdy pracodawcy POlecą im za to PO pensji. -> Ktoś musi za tą niefrasobliwość zapłącić.
  Dodam, że teraz Tusk już spokojnie Wam POwie "nie chcę ale muszę" podatki POdnosić. To Unia mnie zmusiła. Zrobi to chętnie bo pieniądze ukradzione z OFE nie wystarczą na zatkanie dziury w budżecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Komentarz wyleciał z uwagi na wulgaryzmu

  OdpowiedzUsuń
 4. @sip
  Czy dalsze wzrosty indeksów nie wiązałyby się z umacnianiem euro (i innych walut) do dolara? To by oznaczało masakrę na tej walucie po zdecydowanym przebiciu 76 na DX.F. A może po prostu pałeczkę przejmie jen i indeksy dalej będą rosły tylko na pożywce popromiennego luzowania w Japonii. A tymczasem FED będzie mógł się "po angielsku" wycofać z QE.
  Bronco

  OdpowiedzUsuń
 5. Eurodolar spróbuje jeszcze raz poziomu 1.4250. Tam będzie miejsce na odwrót, za czym przemawia coraz "cięższy" RSI. Coś mi jednak mówi, że jeśli nie przydarzy się nic złego(lub nikt z FED nie palnie nic) to dopiero po 1.45 będzie odwrót. Do 7 kwietnia jest czas na podciąganie pod podwyżkę.

  "MKJ"(OpenID)

  OdpowiedzUsuń
 6. @SiP

  Czy czytałeś ksiązkę "This time is different" by Rogoff & Reinhart? Ponoć bardzo pouczająca. Nie ma polskiego wydania i trzeba zamawiać z zagranicy ale może się skuszę...

  OdpowiedzUsuń
 7. @zdzislaw:
  http://stojeipatrze.blogspot.com/2010/12/prezent-pod-choinke-ksiazka-this-time.html


  +komentarze koniecznie

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP