20 kwietnia 2011

Wykres dnia - od ponad dwóch lat trend boczny - brak hossy

Indeks SP500/złoto Hossa na giełdach nie istnieje, to wymysł szarlatana aka Ben Bernake. Przy okazji, może ktoś "podrzuci" zaktualizowaną długoterminową wersję poniższego wykresu. Obecnie Ratio DJIA/gold ~8 więc jakby tak poniżej (na oko) zielonej linii trendu I na koniec wykres srebra: Przypominam przy tym, że w latach 80 mieliśmy manipulowanie rynkiem przez braci Hunt.

25 komentarzy:

 1. Nie ma się co podniecać linia trendu. Giełda staje sie tania gdy indeks Down mozna kupic poniżej 3 uncji, co przekłada się na jakieś 4000$ za uncje.

  Na srebrze do poziomu braci Hunt też nam nieco brakuje, gdyz wtedy z uwzglednieniem inflacji srebro doszło do jakichś 180-200 dzisiejszych dolarów.

  Podsumowując - relaks dla tych co mają kruszcze w garści i zimne piwko na emocje;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak z polskiego podwórka - odwołano prezesa BGK - ciekawe po co, czyżby poprzedni nie chciał emitować listów zastawnych zgodnie z nową Linią POrtii?
  http://biznes.onet.pl/dariusz-daniluk-po-prezesa-bgk,18543,4248351,1,news-detal

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosze, mam taki link, z mojego blogrollu

  http://home.earthlink.net/~intelligentbear/com-dow-au.htm

  slomski.us

  OdpowiedzUsuń
 4. hm... to zaraz ... trend wzrostowy na giełdach to tylko efekt Benkowych dolarów... ale uwzględnić inflacji w cenie srebra już nie mamy ochoty ?

  no i do tego bracia Hunt byli long... a teraz mamy takie ceny mimo dużych pozycji naked short

  OdpowiedzUsuń
 5. więc koniec manipulacji powinien się skończyć wystrzałem w odwrotnym kierunku ?

  OdpowiedzUsuń
 6. @Przemo

  oooo super dziękuję za linka!

  OdpowiedzUsuń
 7. @Radio MAryja
  "no i do tego bracia Hunt byli long... a teraz mamy takie ceny mimo dużych pozycji naked short "

  Udowodnij mi proszę że są pozycje naked short....
  Wcześniej zapoznaj się z ostatnimi 15 komentarzami pod tym wpisem (od dołu):
  http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/04/wykres-dnia-srebro-and-beat-goes-on-ale.html

  Dla każdej LONG jest SHORT. Zapisz zapamiętaj.

  OdpowiedzUsuń
 8. @anonimowy
  :"Anonimowy pisze...

  Tak z polskiego podwórka - odwołano prezesa BGK - ciekawe po co, czyżby poprzedni nie chciał emitować listów zastawnych zgodnie z nową Linią POrtii?
  http://biznes.onet.pl/dariusz-daniluk-po-prezesa-bgk,18543,4248351,1,news-deta"

  Było to przeze mnie poruszane w ostatnim wpisie z serii Kucharz Roku:
  http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/04/na-poczatku-min-finansow-obecnie-rpp.html

  Bardzo dobry ostatni komentarz pod pisem (mp.)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Wielu polityków republikańskich zapowiada, że będzie głosować za podwyższeniem pułapu zadłużenia tylko pod warunkiem, że w budżecie na przyszły rok zapisane zostaną znaczne cięcia wydatków rządowych."

  wiec podwyzsza pulap a potem beda sie martwic jak ograniczyc deficyt zamiast nie podnosic pulapu i wowczas deficyt byliby zuszeni ograniczyc zeby nie przekroczyc pulapu

  pulap wiec zostanie podniesony, wydatki zostana lekko przyciete na 2012 a nastepnie zaczna spowrotem rosnac w 2013 bo pulapu juz nie zmniejsza

  republika bananowa i wciskanie kitu

  spoleczenstwo nie chce ciac medicare, medicaid, social security, wydatkow na prowadzenie wojen,
  chca za to podniesc podatki dla najbogatszych

  wiec kto zaplaci zeby to spoleczenstwo moglo zrec za darmo

  OdpowiedzUsuń
 10. @hukers
  przeczytaj to o 2013 i deficycie:
  http://market-ticker.org/akcs-www?post=184608

  OdpowiedzUsuń
 11. Polecam:China to Revalue?
  April 20, 2011
  By Russ Winter

  “We don’t have the luxury of such hooliganism,” – Vladimir Putin to Russian lawmakers, accusing the U.S. of “(turning) on the printing press.”

  There are rumors that China will conduct a very large currency revaluation of perhaps 10% over the Easter weekend. Events out of China are getting increasingly upstable including a trucker strike today in Shanghai. This move seemed plausible to me a months ago, and it is now necessary to save China from major inflationary upheaval. This will result in further shrinkage of the already rocked export sector to the US, and a large price increases for those goods (transmit inflation to the US) . UST yields would also spike. It would completely upset all crowded global trades now in place. China’s officials have been warning around the clock that foreign reserves are just too excessive especially those of the US. They also warned Bernanke about QE2 and he ignored them. Paybacks are hell.

  There is also talk of a Greek or even a PIGGS restructuring being announced over the weekend. I would suggest that China will play a role similar to the old IMF in financing a chunk of the new debt. Bankers and bondholders will take a loss on the bonds, and the Chinese would help recapitalize sick banks. Greek bonds are trading at 60% of par, which would suggest a haircut of about 35% on the new structure. The would accomplish two objectives, allow them to dump no yield UST into better yielding European soverigns and at the same time build goodwill in Europe while landing a blow to US hegemony.

  Ford just announced they will close assembly plants next week due to part shortages. Toyota makes even more production cuts.
  linki w srodku, warto:

  http://www.wallstreetexaminer.com/blogs/winter/?p=3862

  OdpowiedzUsuń
 12. tez dobre:
  Economy
  Authorities calling for wage rises
  Economy
  Authorities calling for wage rises
  By Chen Xin (China Daily)
  Updated: 2011-04-20 10:50
  Comments(0) PrintMail
  Large Medium Small

  Ministry targets non-public firms in labor-intensive industries for hikes

  BEIJING - Chinese labor authorities are aiming to have the wages of business employees rise by 15 percent a year during the next five years.
  [..]
  The country will try to make sure employees earn wages that rise by 15 every year, so we can realize a target set out in the 12th Five-Year Plan (2011-2015) period, calling for such wages to be doubled (from what they were from 2006 to 2010)," he said.
  http://www.chinadaily.com.cn/business/2011-04/20/content_12361710.htm

  OdpowiedzUsuń
 13. @SiP

  ale co ma na celu uświadamianie że dla każdej long jest short ... przecież tak rynek działa... i co to Twoim zdaniem zmienia, że dla każdej long jest short ?

  OdpowiedzUsuń
 14. @Radio MAryja
  bo Ty wypisujesz naked short. ja sie pytam gdzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. w fizycznym kruszcu...

  OdpowiedzUsuń
 16. @SiP

  nie pamiętam już gdzie, ale czytałem o tym, że a) można dalej robić to samo przez pośredników... b) można się wynieść z Comex - bo to nie jedyna towarowa giełda na rynku 'around the clock' ...

  zresztą - możliwe też że pozycja jest redukowana...

  nadal nie rozumiem o co chodziło w stwierdzeniu, że dla każdej pozycji long jest short

  OdpowiedzUsuń
 17. Dluzej terminowy wykres S&P 500 mozna znalec tu:https://lh6.googleusercontent.com/-nTQsuQFGzvI/TXp7RCMf3tI/AAAAAAAAA28/n9knVDJsr-g/s1600/US7.jpg
  jako ilustracje do felietonu http://bobolowisko.blogspot.com/2011/03/aktualny-status-kryzysu-w-usa.html

  OdpowiedzUsuń
 18. Kruszec kruszcem ale syndrom Midasa może znacie ? złotka nie przetrawicie i się nie najecie do syta. Zresztą hiperinflacja obecnie komu jest na rękę? Pieniądz odchodzi z papierowego do elektronicznego a tu podnieta złotem. Za jakiś czas będzie tylko elekr. pieniądz a papierowy to będzie historia. Po co złoto i srebro ? czysta ucieczka rodem z lat 20 a parytet złota to już przeszłość. Mogą się buntować Ci wszyscy co twierdzą inaczej ale czas pokaże jaki bubel napompowano to granic szaleństwa.

  OdpowiedzUsuń
 19. a mieszkac mozna tylko we wlasnym mieszkaniu bo inaczej gwozdzia wbic nie mozna
  sip twoj blog zaczyna "rumunizowac" temac pm

  OdpowiedzUsuń
 20. "złotka nie przetrawicie
  będzie tylko elekr. pieniądz"

  Impulsy elektryczne za to przetrawisz.

  Pozdr.
  Chybil

  OdpowiedzUsuń
 21. wykupywalbym to jak cukier a polacy potrafią to robić. Będzie w cenie ! wykupicie się z głupoty na następne lata ;-) ot co.

  OdpowiedzUsuń
 22. Po wpisach antymetalowców wyraźnie widać ,że stupidmoney NIE MA na tym rynku i dłuugo jeszcze nie będzie ,silver prosto na 50-55dol,tam dopiero korekta (możliwa nawet do 30), long term 2-4lata szczyt między 150-400dol
  Pzdr FAR

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja nie słucham metalu :-) wole spokojniejsze rytmy
  Marekdaro

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie znam rynku metali. Póki co wolę "bawic się" w piaskownicy która znam.
  Docelowo po pęknięciu bani na metalach szlachetnych długookresowo będę się starał miec 5-7% majątku w fizycznym złocie. Jako konserwatywne, na czarną godzinę zabezpieczenie dla przyszłości dzieci.
  Jak bania pęknie a do tego wystarczy brak armagedonu, podwyżki stóp% i stabilizacja sytuacji gosp nawet bez jej poprawy może już będę się "bawił" w kontrakty ;) - wówczas w shorty.

  Co do srebra zastanawia mnie to że jest dośc powszechnie używane w przemyśle, jego wydobycie nie pokrywa zapotrzebowania, świat leci na zapasach - w większosci już bezpowrotnie zużytych. To by sugerowało zwyżki cen, ale z drugiej strony technika idzie do przodu i wymysla i ile już ich nie ma substytuty.
  Ale fizycznie jako lokata kapitału srebro ze względu na masę po dzisiejszch cenach, a nawet po 500 usd za uncje odpada.

  Nie wiem nie moja piaskownica.

  No i na koniec: trzeba pamiętac że i gold i silver są wyceniane w pln a to zniekształca ceny - na nie korzysc inwestora z Polski, w przypadku fizycznego kupna dowala swoje marża, vat, koszty przesyłki etc

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak długoterminowo to na max.
  Srebro od XIVw
  http://fxmadness.com/wp-content/uploads/2009/09/long-term-silver-ra.jpg
  pawel-l

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP