27 maja 2011

Data dnia - 1 sierpnia 2011

Nomura przygotował ciekawą prezentację ukazującą sprawę przedłużenia limitu długu jaki oficjalnie może zostać zaciągnięty przez "Amerykę". Z prezentacji wynika, że US ma czas do 1 sierpnia 2011 roku. Po 1 sierpnia US musi albo podnieść limit, albo ogłosić bankructwo. Więcej ciekawych wykresów samej prezentacji:
Nom-2011-05-26-10t

4 komentarze:

 1. i teraz pytanie czy podniosa ? przeciez robili to x razy ! pytanie i zadanie dla dobrego gamblera. Wszyscy mowia tak - podniosa ! Ja mowie NIE.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm zapomniałem o tym, a to przecież taki piękny argument, żeby zagrać jeszcze jedno szmacenie dolara. Wiadomo, że to tylko ściema, podniosą limity i wydrukują ile trzeba, ale można postraszyć i pociągnąć waluty do końca QE2.

  Wklejałem tu na blogu 2 wykresy z total money, z których wynika, że od 2008 dolar dopływa wyłącznie z dodruku Fedu. Zabezpieczeniem jego są różne "aktywa", w tym głównie obligacje USA.

  Wsadzili świat w surowce i akcje, zostawią sobie "bezpieczną przystań" - bondy, potem spuszczą powietrze z balonów, będzie zamykanie pozycji carry trade na dolarze na wyścigi a jak już wszyscy zostaną z ich obligacjami, zmieni się prawie 30-letni trend na obligach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. to jest 2 wariant rozwiazania sprawy i wrobienia reszty. Dedek w koncu bessa Ci siadzie i nie tylko Tobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. witam all
  pamiętajmy to tylko gra ,na edku moga teraz pokarać tych myślących zdroworozsądkowo,(bankructwo Grecji hiszp czy portu gali )
  To co p Witold forsuje ,ściana strachu itp ,niech tylko więcej eSek na eurusd otworzą

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP