15 maja 2011

Raport UBS: zamknij pozycje na zwyżki surowców i metali. Zmiana portfolio.

Bardzo dobry raport pt "Unwinding the dollar/commodities carry trade", w którym prosto i wyraźnie wyjaśniono dlaczego wzrosty na surowcach i metalach mamy przynajmniej tymczasowo za sobą. Ba, UBS zaleca zmianę portfolio z "graj na spadki dolara (+carry trade), kupuj EM, surowce i metale" na "kupuj dolara i obligacje, sprzedawaj EM,surowce i metale". Wyjaśniono na bazie kilku prostych wykresów dlaczego QE powoduje wzrosty cen aktywów i dlaczego obecnie należy zamknąć pozycję na ryzykownych aktywach. Polecam. P.S. Dla pełnej jasności - raport nie jest o tzw. daytradingu, dotyczy raczej pozycji średnio i długoterminowych. 2011-05-12-UBS-Correction-in-Mining-stocks

11 komentarzy:

 1. w raporcie z 3 maja panowie z ubs pisza o targecie 1440 w maju na sp 500 po czym teraz wycofanie z eur i metali ? hmmmmm jedna na wzrost , druga na znizke heh. Cudownie i badz madry w ich ocenach ? jak na to zapatrujesz sie Sipie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Marek
  Nie mieszajmy "dwóch systemów walutowych" jak było w klasyku. Każdy IB to wielki podmiot, to nie kiosk ruchu. Tam są działy od "surowców i metali", od techniki, FX czy sprzedaży produktów finansowych. Wielu z nich, w tym działy mają prawo mieć osobne zdanie.

  Tamten raport przygotowany był przez techników, ten przez dział surowców. Ci ostatni nie znają czegoś takiego jak SP500.

  OdpowiedzUsuń
 3. no to juz ok ale z 2 strony inwestor dostajace przeciwwazne infa z zrodla pod jedna flaga jest troche w czarnej nie sadzisz ? :-) jedna komorka o wzrostach i zalamce dolca a druga o jego wzroscie heh.

  OdpowiedzUsuń
 4. znaczy taka poranna dywagacja bo takie rekomendy z osobnych dzialow pod ta samo flaga maja miejsce non stop wiec nie ma sensu lac wody. Swoja pozycje zajac i byc dobrej mysli.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Marek

  średnioterminowo i długoterminowo to oba działy są spójne. Dział "tradingu" zalecał jednak zagranie spekulacyjne pod "ostatnie podbicie". Ci drudzy jak widać w to się nie bawią.

  OdpowiedzUsuń
 6. tak tak sip tylko taka mysl mnie naszla moze nawet nie potrzebna przy kawie to sie pozalilem na komentach :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. @Marek

  luuz. Nawet dobrze że to napisałeś to innym się wyjaśniło.

  OdpowiedzUsuń
 8. a i ważne ,ze i powiekszenie spadkow albo podbitka jest aktualna wobec panow z ubs zatem tak czy siak scenario sie sprawdzi :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wykres Indeksu Dolara sugeruje, ze USD osiagnal maksimum lokalne i teraz powinien zaczac spadac. To zas oznacza wzrost cen zlota, srebra i oleju naftowego w najblizszym czasie.
  http://www.barchart.com/charts/futures/DXM11

  OdpowiedzUsuń
 10. @Bobola

  chwilo jest to możliwe tj odreagowanie spadków:
  http://img171.imageshack.us/img171/382/dax02072010.jpg

  idealnie dla SP500:
  http://img811.imageshack.us/img811/382/dax02072010.jpg

  ale nie wiem czy będzie idealnie.

  O tym też pisał i UBS. Może być jednak tak że zamiast zwyżek/odbicia będzie kiszonka (boczniak/konsola) a potem dalej spadki akcji, wzrost relatywnej ceny dolara.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,
  w Trading room popełniłem wpis nt eur/usd,którego zachowanie ma wpływ na inne rynki,a tu widzę,że Pan Bobola napisał podobnie,więc wklejam tamten komentarz : "A tak nie a'propos,jest tu jeszcze jakis optymista? Bo nawet ja przechodzę do obozu przeciwnego,to może należy spojrzeć kontrariańsko?
  Może zacznijmy od tego,że eur/usd ma szansę na ubicie denka w ciągu ok 3 tygodni,być może będzie w jakimś momencie trochę niżej niż było dziś,a potem 1.51. Wiem,wiem,że mój wpis wywoła salwy śmiechu,ale jest to jedna z możliwych opcji,inna to spadek na 1.20 w kolejnych miesiącach..."
  pozdrawiam Witold

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP