27 lipca 2011

Ekspozycja walutowa 11 banków w Polsce

Autor Retepete: "W najgorszej sytuacji są Getin, Millenium, BRE i Kredyt Bank Dane są za 2010 r. Niektóre miejsca są puste, bo dany bank nie podał informacji o walucie i umieścił ją łącznie w pozycji "inne". Niektóre też banki podają należności z odpisami (netto) i bez (brutto). Nie rozumiem też dlaczego Getin nie księguje CHF (pożyczonych na akcję kredytową) w pasywach swojego bilansu, tylko w pozycjach pozabilansowych." To tak jak by się ktoś zastanawiał skąd stosunkowo wysokie (na tle konkurencji!) oprocentowanie lokat w Getin czy Idea Bank (od p. Leszka Czarneckiego również sprzedawanych np. przez Open Finance). O zagrożeniach dla sektora bankowego w regionie CEE wspomniałem tutaj. Zajawka do wyników banków z regionu CEE za drugi kwartał 2011 od Erste tutaj. P.S. Uwagi mile widziane

2 komentarze:

 1. Skąd teza, że Getin nie księguje CHF? Ja widzę wszystko w pozycji "Kredyty i pożyczki udzielone
  klientom".

  OdpowiedzUsuń
 2. @retepete:
  "Nie rozumiem też dlaczego Getin nie księguje CHF (pożyczonych na akcję kredytową) w pasywach swojego bilansu, tylko w pozycjach pozabilansowych.""

  Getin A własciwie chyba teraz getin noble bank stosuje finansowanie kredytów walutowych na bazie instrumentów pochodnych CIRS. Stad kredyty walutowe lądują włąsnie tam tj pozycja pozabilansowa CIRS, a w bilansie wycena w pln(?).

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP