20 lipca 2011

Wykres dnia - brak odlewarowania w USA

Obecny kryzys za dużo nie zmienił w sprawie zadłużenia. Nadal ameryka jest zakredytowana. Nie nastąpiło prawdziwe, bolesne oddłużenie kredytobiorców,czy to firm czy konsumentów (tak zwane odlewarowanie). Magik Bernake doprowadził poprzez dodruk do wstrzyknięcia dodatkowej dawki amfetaminy co pobudziło pacjenta. Prędzej czy później musi jednak nastąpić odłożenie amfetaminy, inaczej grozi przedawkowanie.
Głównym powodem boomu kredytowego, była nie tylko finansowa inżynieria, ale również coraz niższe realne stopy procentowe:
Krótka narracja w temacie SocGen: Raport - SocGen End of the Super Cycle

5 komentarzy:

 1. DR Copper i Consesus GDP YUESEY:

  http://www.bankfotek.pl/image/1034483.jpeg

  http://www.bankfotek.pl/image/1034494.jpeg

  US Budget

  http://www.bankfotek.pl/image/1034500.jpeg

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. @EX
  Ten pierwszy wykres z dzisiejszego 10 things nomury tez mnie zainteresowal.
  http://www.scribd.com/doc/60478915/2011-07-20-10T

  Moze jutro wykres dnia.
  Zastanawiajace jest zachowanie miedzi. Widze tylko i wylacznie oddzialywanie drukowania kasy przez Chiny (wpis o M2), realna gospodarka dostaje bowiem po tylku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Expectations for the European Summit:

  "Earlier today, we conducted a quick client survey on expectations for the European leaders’ summit on Thursday. We asked about the likely policy steps to be taken, and the likely response of the euro and of eurozone bond spreads. We received around 200 responses.
  On policy steps to be announced
  The majority of respondents (63%) expected an “expansion of the EFSF bond buying mandate,” while 43% expected and “expansion of the EFSF size”. A smaller percentage (35%) expected debt reduction for Greece, and other options (including ECB bond purchases) were seen to be unlikely (<20%). In addition, quite a few respondents suggested that a ‘bank tax’ announcement was likely, even though we had not written that as one of the main options."

  https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B3uM3JC5rqjaOTI1MTIwOGItZTM1Ny00MmIxLWIzODMtNGRkOWViMGNiZTYy&hl=pl

  OdpowiedzUsuń
 4. @SiP
  Jak wiesz ja dalej byczo w YUESEY na WSE także.
  Ustawiłem się byczo również w średnim terminie na surowcach szczególnie Copper (od maja / czerwca) i Silver (lipiec) jednocześnie na krótko wziąłem franka do całej reszty :-)(na miejscu SNB technicznie pokusiłbym się o interwencję, szczególnie do euro - choć to mało prawdopodobne). Zauważ, że Chinol nie słabnie przy takim studzeniu to oczywiście wady i zalety - ja staram się w tym ruchu wykorzystać zalety, na Copper raczej sezonowość i być może podniosą się w Japonii oraz kartony (czyt. domy) w YUESEY - na to liczę. Co do wspierania surowców przez QE (na co zwróciłeś uwagę) zgadzam się, ale niskie stopy % w YUESEY i perspektywa osłabiającego się $ może jeszcze wspierać szczególnie ten rynek. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. @SiP

  W tej chwili na rynku rządzi szybki pieniądz,którego jest za dużo z powodu nadpłynności...widać to po charakterze notowań.
  Szczególną uwagę przykuwają częste luki w trakcie notowań ciągłych.
  Dzisiejsze PMI z różnych regionów to powinien być gwóźdź do trumny w przyszłości.
  Jutro zostanie opublikowany indeks IFO.Gospodarka niemiecka jest w stanie boomu od maja 2010!!!!
  Boom nie jest do utrzymania na dłuższą metę.
  Akcje Volkswagena kosztowały wczoraj ponad 150 Euro.Są na historycznych maksach.
  Pojawia się bardzo istotne pytanie co ma dalej ciągnąć mocno rynki w górę...?
  Argumentów nie znajduję...poza tym o wielkim krachu nikt nie mówi.Owszem zdarzają się rodzynki,ale to nie jest main srteam.
  Mówi się o kryzysie zadłużenia i że prawdopodobnie się go rozwiąże...ale mało kto przepowiada absolutny krach spowodowany brakiem płynności.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP