18 sierpnia 2011

Cytat dnia - rating

"Natomiast SEC nie zamierza skopiować pomysłu europejskiego i żądać aby agencje ratingowe ujawniały na trzy dni wcześniej zamiary obniżenia oceny kluczowych krajów, ponieważ w ten pojawi się zagrożenie wykorzystania poufnych informacji do nieuczciwych transakcji finansowych. Jak na razie w Europie agencje obowiązuje przekazanie władzom takiej informacji z 12-godzinnym wyprzedzeniem." źródło Przy okazji dodam, że info o obniżeniu ratingu w US również podawane jest wcześniej do wiadomości Białego Domu. Z tego co pamiętam 24 godziny wyprzedzeniem.

2 komentarze:

 1. SiP
  Ja w temacie "Cytat dnia" (*):
  „Nie chcem ale muszem”
  Przeczytałem, stronniczą zresztą, jak zwykle opinię # 155: „poszedł Pan z gospodarki w politykę, więc brak kindersztuby jest zrozumiały. Życzę powodzenia. PK]”

  Wszystko „tam” staje się już polityką, jeżeli pojawia się krytyka, jakakolwiek, np. tego rządu, zaraz działanie → „ciach”.
  Ostatnio napisałem, że „nie ma sensu pchać się do polityki, w czasie, gdy ten „Tita”nic” tonie”. Gdyż jak wiadomo, nawet szczury, jako pierwsze uciekają z tonącej trzcinowej „kon'tiki” ….... Bez odpowiedzi, oczywiście sławetne CIACH zadziałało – z uzasadnieniem …. polityka. Zastosowanie ma stara złodziejska zasada → „Łapaj złodzieja” by odwrócić uwagę od tego procederu, który ujawniłeś we wpisie.
  Piszę dlatego, że zgadzam się z twoją opinią tam zamieszczoną w całej rozciągłości:
  „.....ma Pan możliwość ostrzeżenia by czegoś nie robić. Pan z tego nie korzysta, i jeszcze promuje podatek Tobina i podatki w UE. Jak się to rozpadnie, to tylko prosze nie mówić “ja nic nie wiedziałem”.”
  oraz
  „Niestety Pan należy do nurtu politycznie poprawnych i nazwanie po imieniu rzeczy (np gdzie dotacje unijne w dużej mierze zgarniają politycy, i wielkie grupy, co nijak się ma do idei, oraz nijak się ma do równego podziału WPR) w oczy kole. Jak śpiewał Kazik “Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi.”
  Może właśnie z tego względu jestem na „celowniku” do „odstrzelenia”. Wiem, że mnie to „tam” czeka zaraz PO wybiórach, może nie po wyborach. Ponieważ tam chodzi o bardzo POważne ambicje.
  To widać właśnie po częstości → „ciach” bo niby polityka....
  A przecież to jest normalne, że jeżeli myśli się (co nie boli!) o przyszłości poważnie, nie można mówić jedynie:

  @ „Gospodarka głupcze”
  Gospodarczego rozwoju nie da się wprowadzać na rżysku tuż po żniwach lecz na terenach odpowiednio przystosowanych, z zapleczem infra.
  Jeżeli poważnie zależy komuś na rozwoju i bogaceniu się narodu wpierw powinien powiedzieć:
  @ „POlityka głupcze”!
  Polityka w skali makro pro rozwojowa, pro konsolidacyjna, wzmocniona rozbudową infrastruktury, gdyż to władze centralne powinny nad wszystkim panować i nie zrzucać obowiązków centralnych na nic nie mogące, z braku środków, władze lokalne. To także Polityka ale …. odsuwania odpowiedzialności, a pozwalająca na sięganie do cudzej kieszeni → jak to napisałeś → „okradanie w świetle prawa”.
  Polityka niskich podatków i sprzyjających uregulowań prawnych, a nie jej brak → nic nie robienie lub co gorsza gmatwanie wszystkiego tak, by tylko obłowili się ci, pod których się takie prawo tworzy - „salon” wzajemnej adoracji.
  Koalicja PO i SLD już przyklepana. Gwarant – prezydent.
  Tu nasuwa się pytanie re”toryczne:
  Dokąd to nas zaprowadzi??
  (*)
  „Żale wylewam” tu, gdyż „tam” mam bana, więc nie mam możliwości wyrażenia solidarności i opinii w temacie …...
  P.S.
  Min. JVR w sejmie do opozycji : „To PiS zadłuża”,
  Premier Tusk w sejmie do opozycji: „Nie macie pomysłu!”
  Przyszło mi do głowy „głupie” pytanie re'toryczne:
  Kto tu właściwie sprawuje rządy....??
  Pierwsza zasada złodziejska, przedwojennej szkoły radomskiej, działąjącej do dziś:
  „Łapaj złodzieja” - krzyczy złodziej wskazując na okradzionego …..

  OdpowiedzUsuń
 2. @LJ3

  Niestety się z Tobą w całej rozciągłości zgadzam. Piszę niestety bo wolałbym aby było inaczej. Dla mnie jest wręcz niesamowite jak propaganda unijna i nie tylko ogłupiła ludzi.

  Niestety. Najgorsze jest to że jakakolwiek marytoryczna dyskusja, prośba o argumenty, wnioski,dowody jest ubijana i zastępowana "ale ja czuję że jest inaczej" koniec kropka:(

  Typowe metody "„Łapaj złodzieja” - krzyczy złodziej wskazując na okradzionego" bądź metoda inna - wyśmiać, obrzucić błotem, powiedzieć że nie trendi itd.

  To są wszystko metody przy braku argumentów i to są metody żenujące całkowicie dyskredytujące adwersarza. Niestety, co za ludzie:(

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP