18 sierpnia 2011

Indeks koniunktury Fed z Filadelfii - poziomy recesyjne

Dzisiejszy odczyt na poziomie ~ -30 jest mocno recesyjny. To kolejny wskaźnik po chociażby wskaźniku z Michigan, który pokazuje że coś niedobrego dzieje się w gospodarce amerykańskiej (pola wyszarzone to recesja):
Responses to the Business Outlook Survey this month suggest that regional manufacturing activity has dipped significantly. The survey’s broad indicators for activity, shipments, and new orders all declined sharply from last month. Firms indicated that employment and average work hours are lower this month. Price indexes continued to show a trend of moderating price pressures. The broadest indicator of future activity also weakened markedly, but firms still expect overall growth in shipments, new orders, and employment over the next six months. The collection period for this month’s survey ran from August 8‐16, overlapping a week of unusually high volatility in both domestic and international financial markets. All Indicators Show Declines The survey’s broadest measure of manufacturing conditions, the diffusion index of current activity, decreased from a slightly positive reading of 3.2 in July to ‐30.7 in August. The index is now at its lowest level since March 2009 (see Chart). The demand for manufactured goods, as measured by the current new orders index, paralleled the decline in the general activity index, falling 27 points. The current shipments index fell 18 points and recorded its first negative reading since September of last year. Suggesting weakening activity, indexes for inventories, unfilled orders, and delivery times were all in negative territory this month.
więcej

7 komentarzy:

 1. Czyżby miał sie sprawdzić ten nieprawdopodobny, zdaniem rządu, czarny scenariusz, że Polska znajdzie się w tzw dupie? Odpuśćmy więc sobie grzechy, o ci, którzy posiadacie akcje na GPW!-)

  OdpowiedzUsuń
 2. No właśnie... coś nerwowo się dzisiaj zrobiło w sejmie :) Jedno, że jesteśmy w czarnej dupie... a drugie, że nie ma nikogo, kto mógłby coś z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Usłużne media i anale w mig skierują Waszą uwagę na ślepy tor nieistniejącego PKP. Przemilczą ważkie sprawy a nagłośnią duperele. PR-owcy nad tym pracują intensywnie. Przecież kłopoty nie są już zależne od rządu. Rząd, ten rząd nie ma już wpływu na nic co dzieje się w gospodarce kraju od dawna. Ma jedynie wpływ na to co mamy usłyszeć, pomyśleć, zrobić 6 października.
  Dopiero po wybiórach odkryją karty. Będą zmuszeni. Tam znowu zobaczycie same ASY. Jest ich 5. Piąty AS to 80 mld PLN, które muszą w 2012r. ściągnąć oczywiście z POdatków i cięć ale nie w administracji.....

  OdpowiedzUsuń
 4. Taaaa...
  My już od dawna widzimy, że III RP jest na kursie i ścieżce, tyle że mgła przesłania jeszcze tą górę, której nie miniemy.
  Teraz jesteśmy w tym momencie, kiedy to mgła jest nieco rzadsza i powoli więcej ludzi widzi jakby majaczący niedaleko kształt góry.
  Tyle, że mi się zdaje że jest już za późno na szarpnięcie sterów i uniknięcie wielkiego KABUMMM!

  @ HANS
  Nie Polska jest w dupie - proszę Cię. Polska to nasza Ojczyzna umiłowana. A okupująca ją III RP - dla mnie nie ma znaczenia. Wiem, że jest to rak, którego jakoś pozbyć się Ojczyzna musi. Bankrut może być niezłą okazją.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wykres przypomina też że podobny spadek mieliśmy około rok temu. Wtedy pomogło QE2.
  Interesujące jest czy trzecia dawka narkotyku też zadziała na tak ( stosunkowo) skutecznie ...

  OdpowiedzUsuń
 6. @ misiaczek
  Podobny spadek był jedynie w 2000r. oraz w 2008r., co widać na wykresie wyraźnie.
  Naciąganie faktów i danych nigdy nie POpłaca, o czym niebawem dowie się cały kraj.

  OdpowiedzUsuń
 7. Phili:
  "The historical average of the headline index during recession periods is -17.8, suggesting that today’s reading is firmly in recession territory."

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP