16 sierpnia 2011

Wykres dnia - indeks nastroju konsumentów Uniwersytetu Michigan - rekord

Odczyt spadł do poziomów z 1980 roku, a jednym z powodów to rekordowe złe zdanie na temat działań rządzącej administracji w US. Obama po prostu wszystko co mógł zepsuć, to sknocił. Pozostaje pytanie czy było to zagranie celowe czy nie. Tak czy siak obecna administracja jest jedną z najgorszych w nowożytnej historii USA. Warto przy tym podkreślić, że obecny odczyt jest GORSZY niż w czasie ostatniej recesji (wyszarzone pola na wykresie to recesje) Za JP Morgan:
Focus: sentiment gets worse • Consumer sentiment has been falling in recent months, and the data released early in August show sentiment continuing to get worse. The University of Michigan sentiment index fell 8.8 points to 54.9 in the preliminary August data, reaching its lowest level since 1980 after falling almost 20 points the past three months. • Sentiment regarding government economic policy was a major culprit in bringing down the Michigan sentiment index in August, with the related index falling to an alltime low of 45.0 in the preliminary data. Sentiment regarding current and expected personal finances, current and expected business conditions, unemployment expectations, income expectations, and general news heard also weakened in the Michigan data

7 komentarzy:

 1. "zagranie celowe" - co masz na myśli?

  OdpowiedzUsuń
 2. "Zagranie celowe"-no wlasnie-o co caman?Bo od teorii spiskowych to jestem tu ja;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @na-plus
  ZDRADĘ ma na myśli - to chyba oczywiste?

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety inflacja w czasie kryzysu robi swoje... Problem polega na tym, że Fox i Cnn wytłumaczy usiakom na kogo głosować, tak jak u nas WSI24 i Gówno Prawda...

  Co do celowości działań łobamy i nie:
  IMO dodruk został wygenerowany na wyraźne życzenie banksterów, a łobama mógł się dowiedzieć, że dla przeciętnego usiaka będzie on szkodliwy, ot co.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawa jest dosyć prosta a teoria znana - Obama jest marionetką w rękach swoich sponsorów (m.in. Wall street ale i duze amerykanskie korporacje) a zatem nie wprowadzil zadnych pozytywnych dla konsumenta reform (sluzba zdrowia to jakies nieporozumienie). Co wiecej kazda okazję do zmiany przegapił. Celowo czy nie to już druga sprawa.

  W obamie pokladali nadzieję zwykli ludzie, nawet nie białe kołnierzyki ale niebieskie (pracownicy np fizyczni). Obama ich po prostu oszukał.


  Nie miałem tutaj na mysli celowego grania na złe wyniki obamy. Po prostu ludzie są tą administracją całkowicie rozczarowani. Całkowicie. Nawet zagorzali fani Obamy, od pewnego już czasu uważają że jest beznadziejny. Obama porwał ludzi dzięki PRowi, pięknej mowie, a nic nie zrobił a jak coś robił to zepsuł. Niestety.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj również p. Wojciech Białek z CDM PEO na temat Michigan i cen złota:
  https://picasaweb.google.com/117074489936772499671/Public#5641532132718017330

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny wykres p. Białka, tyle że nie da się porównać obecnej sytuacji z tą z lat 80-tych, a ponadto z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że w latach 80-tych cena złota była manipulowana przez Rotschildów.
  Więc nie przywiązywałbym się do niego specjalnie.
  Dziś wszystko wskazuje na to, że dodruk wcześniej czy później będzie, więc IMO cena złota jeszcze będzie dużo wyższa.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP