06 sierpnia 2011

Wykres dnia - najniższa rentowność angielskich obligacji 10 letnich

Od 60 lat....: Ź: CBK Podobnie jak US tak i między innymi UK przeżywa tzw recesję "bilansową" (tag). Tak jak w US, pomimo dodruku pieniędzy (QE) w realnej gospodarce nadal jest kiepsko - konsumenci są zadłużeni a banki niewypłacalne. Dodatkowo inflacja przez dłuższy czas utrzymuje się powyżej celu BoE. Tak jak w US wprowadzenie QE nie za wiele zdziałało dla zwykłego obywatela, niektórzy wręcz uważają że QE obywateli ogołociło poprzez inflację. Dokonano transferu od mas do jednostek w ramach prywatyzowania zysków i uspołeczniania strat.

2 komentarze:

 1. Cosik mi się wydaje, że rentowność jeszcze spadnie po obniżeniu rankingu dla long term USA.
  A ja głupi zastanawiałem się czemu dolar umacnia się do wszystkich walut poza funtem. Jakbym miał wujka w agencji ratingowej to bym nie był tym zdziwiony :)
  @SIP
  Zgodnie z logiką to teraz powinny nastąpić wzrosty giełd i zwała 10-latek USA. Tylko czy logika zatriumfuje ?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Mariusz
  Tak, do tego wyprzedaż dolara. Tylko że problem jest taki że dolar sobie siedzi na historycznych dołkach wobec wielu walut więc w weekend rozmawia G7 (dwa razy) by w poniedzialek nie zobaczyc 72.00 na usdjpy czy 0,70 i nizej na usdchf.
  Dolara beda ratowac wg mnie. Jest szansa ze dolek za nami i teraz tylko w gore ale jednym z warunkow jest brak klasycznego QE (w tym tygodniu fomc). Jesli by jednak QE3 bylo i to klasyczne to grozi nam krach na dolarze.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP