12 września 2011

Cytat dnia - złoto - brak korekty cenowej

"Nowa sytuacja na rynkach rozbudza też wyobraźnię. W Kolumbii nie brakuje osób, które uważają, że cena złota już nigdy nie spadnie. – Złoża złota i innych metali szlachetnych nie są odnawialne, a coraz więcej zarówno osób prywatnych, jak i instytucji interesuje się tego typu inwestycjami. Dlatego nie spodziewamy się żadnej korekty cenowej – mówi Edison Rorz Castaro z firmy BCO de Oro, która zajmuje się przede wszystkim handlem złotem" Polecam cały art. w "Rz". Więcej w Praca dla poszukiwaczy złota Skądś to znam, tj te zapewnienia że nie będzie żadnej korekty....

16 komentarzy:

 1. złoto jest przewartościowane, baardzo poważna korekta być musi ... po kryzysie oczywiście.

  Sytuacja: jesteś pracującym człowiekiem. Zamierzasz rozsądnie, trochę zaoszczędzić, ale nie jesteś inwestorem, co robisz? co robisz? Złotówki? Dolary? Franki? Tuż przed huraganem inflacji? Pamiętaj ziemię, czy domy łatwo państwu opodatkować, a tobie ciężko w razie co przenieść na plecach...

  OdpowiedzUsuń
 2. @Marcin

  Ja nie kwestionuję zasadności inwestowania długoterminowego w dobra trwałe a la ziemia, metale szlachetne czy inne rzeczy. Uważam jedynie że takie rajdy jakie mieliśmy na instrumentach bezpiecznych (czy uznawanych jako bezpieczne) są przegrzane. Spójrzmy na 10 latki niemieckie. 1.7% !!!!!
  http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=GDBR10:IND

  Jeśli to nie panika to co?

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.bankfotek.pl/view/1074850

  na początek 1600?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Pamietasz jak 1 wrzesnia pisalem o zwiekszeniu zaanagazowania w walucie europejskiej przez Chiny?

  To idzie w dzesiatki miliardow(rezerwy Chin ponad 3 biliardy).

  Rynki pozytywnie zareagowaly, w tym tygodniu juz troche emisji bedzie,wiec zobaczymy jak Eur/USd sie zachowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiemy kiedy i nie wiemy jak głęboko - ale spadnie :). Uważam że nawet teraz można jeszcze na krótki- czy średni termin zainwestować w metale szlachetne, ale nic nie rośnie do nieba. [Ja nie inwestuję, bo zniechęca mnie mała relatywnie płynność certyfikatów, a także zbyt powszechna 'nagonka' na metale szlachetne. Nie jestem pewna, czy niektóre stwierdzania np. o końcu pieniądza papierowego nie podpadają już pod kategorię 'Nowy Paradygmat':

  http://topforeignstocks.com/wp-content/uploads/2010/06/asset-bubble-chart.PNG

  ]

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzisiaj Info o włoszech polepszyło notowania w US:
  Italy turns to China for help in debt crisis
  Italy’s centre-right government is turning to cash-rich China in the hope that Beijing will help rescue it from financial crisis by making “significant” purchases of Italian bonds and investments in strategic companies.

  According to Italian officials, Lou Jiwei, chairman of China Investment Corp, one of the world’s largest sovereign wealth funds, led a delegation to Rome last week for talks with Giulio Tremonti, finance minister, and Italy’s Cassa Depositi e Prestiti, a state-controlled entity that has established an Italian Strategic Fund open to foreign investors.
  http://www.ft.com/intl/cms/s/0/90c4c7f6-dd54-11e0-9dac-00144feabdc0.html#axzz1XjNgGZDW

  OdpowiedzUsuń
 7. @mdtrader:
  "Witam,

  Pamietasz jak 1 wrzesnia pisalem o zwiekszeniu zaanagazowania w walucie europejskiej przez Chiny?

  To idzie w dzesiatki miliardow(rezerwy Chin ponad 3 biliardy)."

  ODP: Zapoznaj się z liczbami podanymi w FT na temat funduszy z Chin. Zapomnij o tych 3 bilionach, to bajka.

  Zwróć również uwagę na wielkość długu Włoch

  "
  European analysts were cautious over the outcome of talks. Despite Beijing’s numerous expressions of confidence in the creditworthiness of countries such as Greece and Portugal analysts say Chinese purchases of peripheral European debt have been relatively small.

  How much of Italy’s €1,900bn of debt is already held by China is unclear, though one Italian official told the FT that Beijing held about 4 per cent."

  zwróć uwagę że ich bardziej interesują spółki:
  "Italy’s debt crisis has forced the government to consider possible sales of strategic stakes in companies such as Enel, the Italian power utility, and Eni, the oil and gas multinational." a nie obligacje....

  i punch line:
  "CIC was set up in 2007 with capital of $200bn and its assets under management now total about $410bn. It says it “maintains a strict commercial orientation and is driven by purely economic and financial interests” and that it is committed to “high professional and ethical standards in corporate governance, transparency and accountability”."

  http://www.ft.com/intl/cms/s/0/90c4c7f6-dd54-11e0-9dac-00144feabdc0.html#axzz1XjNgGZDW

  OdpowiedzUsuń
 8. @ marcin pisze...
  „ Pamiętaj ziemię, czy domy łatwo państwu opodatkować, a tobie ciężko w razie co przenieść na plecach...”

  A więc złoto fizyczne? A gdzie można kupić? Jeżeli nawet to za jaką cenę? Nie myślisz o certyfikatach chyba, gdyż nimi w razie czego nie można nawet tapetować – zapis virtusanalny.
  Ziemia (wg mnie) to w Polsce, w Europie, ze względu na zaludnienie i patriotyzm lokalny, to jedyne rozsądne wyjście. Głównie ziemia rolna nadająca się w każdej chwili do odrolnienia i w dodatku na zachodzie blisko morza, czy gór, blisko miasta, co daje gwarancje zbytu (obniża ryzyko płynności), gdy tylko powróci dobra koniunktura. Rolna, gdyż ewentualnie tu i teraz zapewnia dochód z dopłat, skromnie ale pewne, nawet gdy utrzymujesz ugór. Opodatkowanie? Rolnika? Komu to się uda przy tak podłych dochodach z roli?
  Chyba że „prywatyzacja za wszelką cenę jest jedynym lekarstwem na naszą chorobę” głoszona jako jedyny priorytet neoliberałów, to tylko pic na wodę fotomontaż w który nawet oni – PO nie wierzą. Czy ku temu idzie ??

  OdpowiedzUsuń
 9. Ponizej ciekawy raport MIG BANKU:
  http://www.migbank.com/research/howard/2011-09-13_Gold_Special_Report_(RW).pdf

  Potwierdzaja w nim to o czym sie pisze na blogach, ze nalezy sie korekta.

  W skrocie:
  - XAUUSD: UP do 2000 i DOWN do 1704 i 1600
  - dodatkowo: dolar index UP 30 %

  OdpowiedzUsuń
 10. @dzik ,fajne takie krótkie ;)
  zł taki słaby w wariancie mig banku ile pln/ usd 4zł ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Złamano kolejny bardzo istotny poziom na 4,37-38 eurpln a przecież dzisiaj mieliśmy spokój i odreagowanie. Technicznie idziemy na kolejny opór 4.45-50 i oby na tym się skończyło. O ile osłabienie złotówki wcale mnie nie zaskakuje to jego tempo jest bardzo niepokojące. Rynek najpierw spacyfikował i ośmieszył BGK a teraz testuje NBP.
  ZH wczoraj zamieściło artykuł z którego wynikało iż niektóre fundusze hedgingowe zaczynają grac przeciwko forintowi (który i tak jest mocniejszy od złotówki). Narazie to zagranica tylko nas opuszcza lecz niezabawnie będzie, jeśli na celownik wezmą również PLN przy tej naszej kreatywnej księgowości... ale wtedy Rostowski będzie już po wyborach i powróci do ojczyzny (Anglii) albo dostanie w ramach zasług poszukiwane i cenne "zielone karty" dla siebie i rodziny ;) Dobrze chociaż, ze dal cynk iż niektóre szczury już szykują się do opuszczenia tonącej i zadłużonej łajby.
  BM

  OdpowiedzUsuń
 12. @marcin1973
  nie zauwazylem zeby MIG BANK sie ostatnio na temat PLN wypowiadal...

  OdpowiedzUsuń
 13. dzik nie to miałem na myśli ,w kontekście prognozowanego wzrostu dolar index,i obecnej słabości złotówki myslę sobie o tym co może sie stać z pln ,w takim scenariuszu

  OdpowiedzUsuń
 14. @marcin1973
  a to jezeli bedzie dolar index UP 30 % to bedzie to ok. 95-100 , ostatnio taki poziom byl na przelomie 2002/2003 roku, kurs EURUSD byl wtedy w okolicach 1.0 , wiec EURPLN = USDPLN, a co do EURPLN to przestrzen dla wzrostu jeszcze jest,
  tak zeby sie jednak oplacalo rodakom wyjezdzac na Zachod, jak juz nam otworzyli rynki ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. @dzik
  "Ponizej ciekawy raport MIG BANKU:
  http://www.migbank.com/research/howard/2011-09-13_Gold_Special_Report_(RW).pdf

  Potwierdzaja w nim to o czym sie pisze na blogach, ze nalezy sie korekta.

  W skrocie:
  - XAUUSD: UP do 2000 i DOWN do 1704 i 1600
  - dodatkowo: dolar index UP 30 % "

  Jesteś kolejną osobą która wspomina o analizach MIG banku. Wiesz może skąd jego popularność w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 16. Bullion Vaults Run Out of Space on Gold Rally

  [...]\
  ETF Trust

  Gold bought for investment accounted for 38 percent of total demand in 2010, compared with about 4 percent a decade before, the World Gold Council estimates. Holdings in gold- backed ETPs are equal to more than nine years of U.S. mine production. The SPDR Gold Trust, the biggest bullion ETP, exceeded the market capitalization of the SPDR S&P 500 ETF Trust in August, beating what had been the industry’s largest exchange-traded fund since 1993.
  http://www.bloomberg.com/news/2011-09-21/bullion-vaults-running-out-of-space-as-gold-rally-accelerates-commodities.html

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP