24 września 2011

Komentowanie na blogu - przypomnienie

Przypominam, że związku ze zmianą modelu komentowani w kwietniu 2011 roku komentować mogą jedynie użytkownicy zalogowani - zachęcam zatem do stworzenia "loginu" w jednym z systemów który umożliwia komentowanie w systemie blogger.com (obecnie przejęty przez Google) By komentować można założyć konto m.in w : 1. Google (np. gmail.com) 2. Openid (www.myopenid.com) 3. Typepad (klik) 4. Livejournal (klik) W mojej ocenie najłatwiej stworzyć konto w openid (opcja 2) bądź polegać na google (opcja 1). W sprawie dawnego openid to miała nastapić zmiana (patrz tutaj jeśli posiadasz konto) dlatego też polecam myopenid.com. Mały FAQ: 1. Załóż konto, np w myopenid.com. Konto będzie wyglądało np. tak stojeipatrze.myopenid.com. 2. Pod wybrany wpisem na blogu kliknij komentarz jako i wybierz twój profil, tutaj Openid: 3. Następnie w nowym wyskakującym okienku wpisz swoje openid np dla mnie to "stojeipatrze.myopenid.com" i kliknij Dalej 4. Wpisz testową czy docelową treść komentarza i kliknij "zamieść komentarz". Zostaniesz przekierowany np. do myopenid.com gdzie musisz się uwierzytelnić (podać hasło). Następnie oddasz komentarz. 5. Kolejnych komentarzy dokonasz na pewno szybciej.
Zachęcam do komentowania wpisów i dzielenia się wiedzą oraz własnymi przemyśleniami.

12 komentarzy:

 1. Testuje openid z myopenid.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy daloby sie gdzies pokazac z boku jakie pojawily sie ostatnie komentarze na blogu? Wtedy mozna by chyba latwiej dyskutowac bo trudno przeczesywac przy kazdym wejsciu iles tam wpisow :)
  pozdrawiam
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wystarczy dodać kanał do czytnika RSS albo otwierać go w przeglądarce?
  http://feeds.feedburner.com/stojeipatrze/komentarze

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj w kwestiach informatyki i netu to ja jestem blondynka:)
  Nawet nie potrafie tych RSS uzywac bo nie znam tego, ale zajrze pod linka jaki podeslales.
  Dziekuje
  Przemek

  OdpowiedzUsuń
 5. @olowek5
  Zacznij używać google reader. polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak sobie czytam, ze MyOpenId jest juz zamkniete od lutego 2014... A nawet jak jestem zalogowany na Wordpress to mam problem z komentarzem, bo wyskakuje okienko ze jako anonimowy musze odhaczyc kwadracik. Czemu? Czy nawet przy zalogowaniu na konto jest moderacja?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czesc
  tak. Nawet przy logowaniu jest moderacja. Czy to google czy wordpress czy openid.
  Nie da sie dokonac gradacji :(

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP