01 września 2011

Metale szlachetne - 2011-08-30

7 komentarzy:

 1. Traktuję to jako odpowiedź na moje pytanie.

  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie ciekawe zachowanie metali. Pomimo spadków na rynkach akcji i pomimo silnego dolara one rosną!

  Co więcej srebro jednak idzie w kierunku pieniądza jak złoto skoro nie chce spadać jak miedź która jest przemysłowa (zresztą większość popytu na srebro to własnie przemysl).

  Pytanie czy będzie skurcz deflacyjny i wszyscy sciągnie łącznie ze złotem czy to jednak jakieś preludium do czegoś większego?

  Jakie opinie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Acha, żeby mi nikt nie wyjechał z głupotami a la Parkiet że to QE3. To nie QE3 bo gdyby tak było to ceny akcji by też rosły. Tak nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj SiP,witajcie wszyscy, narazie analitycy z UBS i Commerzbank pomylili się odnośnie zachowania metali szkachetnych,pomyśleli schematycznie,że musi być ABC,a ponadto przy rosnącym dolarze nie powinno być wzrostów metali szlachetych. Ponieważ metale szlachetne i podstawowe,to mój podstawowy obszar inwestycyjny i spekulacyjny,dzięki któremu "przeżyłem",bo bessa,to nie jest mój najszczęsliwszy okres okres,mogę stwierdzić,że w kolejnych dwóch tygodniach na metalach szlachetnych pojawi się najprawdopodobniej korekta,kiedy wszyscy już uznają ,że chyba jej nie będzie:),ale potem inwestycja w ten segment rynku powinna być najzyskowniejsza.
  pozdrawiam wszystkich Witold

  OdpowiedzUsuń
 5. @Witold

  W tym wpisie jest raport o metalach.

  We wpisie z serii TR jest raport UBS i tam tez jest o złocie. Mowa jest o tym że 1702 jest kluczowe w CZ. Z tego co wiedziałem to nie pękło wiec zgodnie z ich wyliczeniami kolejny cel to ponad 2000 za uncję. Jest zatem ok

  zreszta rzuc okiem na rysunek na stronie 4 i wszystko bedzie jasne.

  Srebro - tu sie pomylili, zgoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak,faktycznie,zasugerowałem się wykresem srebra,ale i tak bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na totalne odejście od korelacji z dolarem,mocniejszy dolar niższe ceny metali szlachetnych. UBS swoją drogą ma znakomite analizy wszystkich rynków i z ogromną uwagą zazwyczaj czytam teksty zamieszczane. przez Ciebie.
  pozdrawiam W.

  OdpowiedzUsuń
 7. A może taki scenariusz jest realizowany:

  Strefa Euro się rozłazi, kasa ucieka w $ i w metale – niedługo Aniela ogłosi Euro kaput.

  ???

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP