14 października 2011

HSBC - perspektywy inwestycyjne na rynku walutowym - październik - w poszukiwaniu nowej bezpiecznej przystani

Korona Norweska, Szwedzka, a może czeska? Franek Kimono czy jen? USD – the only port in this storm JPY and CHF are no longer the most risk off currencies because of intervention; this position is now taken up by the USD. There is simply nowhere else left to hide for now.

8 komentarzy:

 1. http://15october.net/

  a tak btw, to mamy albo 3jke albo skonczoną duza piatke wzrostowa:

  http://stooq.pl/q/a/?s=eurusd&i=30&u=2213188

  OdpowiedzUsuń
 2. @szy
  To już jutro ale w Polsce przyjdzie pewnie 5 internautów, jak w sprawie protestu o podwyżce VAT :(

  Nasze społeczeństwo jest mało "ruchawe", szczególnie szeroko rozumiana klasa średnia czy inteligencja.

  Jedyni mobilni to niestety górnicy czy inne grupy:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Tez niedawno doszedlem do wniosku, ze w krotkim terminie dolar bedzie ucieczka. Dlatego zakupilem troche tego zielska.

  OdpowiedzUsuń
 4. #SiP


  Nawet mi nie mów. Generalnie to organizacja jest bardzo słaba. To dowód na słabość inicjatyw demokratycznych - vide bezpośrednia, no i dowód na bardzo niską kulturę polityczną.
  Utrata elit przedwojennych. Te obecne to są wychowane i wykreowane na bazie PRL. Zupełnie inny w obecnych czasach przepływ informacji - kultura masowa, spłycenie przekazu informacyjnego. A co za tym idzie 4 władza rules - zwłaszcza w tego typu namiastce demokracji jaką daje proporcjonalna ordynacja. Czyje media tego władza

  OdpowiedzUsuń
 5. @Szy, SiP

  To nie była manifestacja klasy średniej, ani nawet aspirujących do niej. To była słabo zorganizowana grupka anarchistów w liczbie 150 sztuk, jak podała policja. Klasa średnia w tym czasie w dużej frekwencji stawiła się w galeriach handlowych. Wiem, bo miałem okazję objechać wczoraj trzy centra handlowe i w każdym tłumy jak niegdyś na pochodzie pierwszomajowym. Po zakupach klasa średnia przeniosła się na forum gazeta.pl, by ów "oburzonych" wyzywać od nieudaczników, nierobów i lewaków.

  Natomiast cała reszta młodych, którzy mogliby się stawić na manifestacji, albo już jest poza krajem, albo wkrótce wyjedzie i nie ma ochoty dostać pałką w głowę od policji. I dziękować Zeusowi Gromowładnemu, że mamy jeszcze ów górników, którzy potrafią się zorganizować i pokazać, że ktoś w tym kraju ma jeszcze jaja i kontestuje system.

  OdpowiedzUsuń
 6. @ WW
  Górnicy kontestujący system? Wow!
  Oni walczą za pomocą kilofów o przywileje dla swojej kasty kosztem reszty społeczeństwa w ramach obecnego systemu. W każdym innym władca posłał im 2x tak liczny oddział i nakazał się rozejść, dopóki nie straci cierpliwości. Bo w ten sposób się po prostu nie postępuje.

  Co innego obalanie tego idiotycznego ustroju (to nie jest walka o przywileje, kosztem innych, a o normalność).

  OdpowiedzUsuń
 7. @przemofree

  Z łaski swojej racz dać spokój mojej osobie i zaczepiaj innych. Nie mam ochoty na dyskusję z internetowymi bojówkami nieudacznika Korwina-Mikke, których reprezentantem zapewne jesteś, co widać po sposobie artykułowania poglądów.

  OdpowiedzUsuń
 8. @ WW
  Racz zatem nie wypisywać takich ciekawostek. Odniosłem się do totalnie fałszywej tezy jaką na koniec napisałeś. Jeśli chcesz mnie przekonywać, że jest w niej choć ziarno prawdy, proszę możemy pogadać.

  Co do uwag ad personam - zauważyłem, że na szczęście ten blog należy do tych zacnych wyjątków, gdzie nie krytykuje się ludzi za poglądy a rozmawia merytorycznie, więc ja się nie zniżę do Twojego poziomu.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP