11 grudnia 2011

Kącik filmowca - The Company Men

Film nie dotyczy jako tako, rynków finansowych, jednak uważam jest godny uwagi. Pokazuje nierówności w zarobkach pomiędzy profesjami, sztuczne podwyższanie wartości spółek, wpływ globalizacji, czy redukcji personelu w firmach na skutek kryzysu 2007-do dzisiaj (bo ten kryzys ciągle trwa, tylko w innej formie).
The Company men - oceny: imdb.com, rottentomatoes.com
Opis filmu za filmweb.pl:
Opowieść o człowieku, który traci pracę wskutek kryzysu. Bohater musi pożegnać się ze swoim majątkiem i luksusami. Przechodzi na bezrobocie, nie może znaleźć zajęcia, odbywa upokarzające rozmowy kwalifikacyjne, a do tego wraz z żoną musi wprowadzić się do swoich rodziców, bo nie stać go na spłatę kredytu na dom. Z pomocą przychodzi mu szwagier, prosty robotnik budowlany, który bierze go na pomocnika.
Opis filmu za FDB.pl
Fabuła filmu toczy się wokół jednego roku z życia trzech mężczyzn. Są czasy głębokiego kryzysu ekonomicznego, a oni usilnie starają się utrzymać swe posady w międzynarodowej korporacji. A po piętach wciąż depcze im pracownica działu kadr (Maria Bello), której głównym zadaniem jest zwolnienie sporej liczby pracowników w ramach restrukturyzacji. (Hsi_Nao)
Plakaty:

4 komentarze:

 1. Podziękował!
  The.Company.men.DVDIP.XviD-AC3-T0XiCiNK
  lub DVDRip.XviD-Rx

  OdpowiedzUsuń
 2. @na plus
  dziesiątki tysięcy dolarów za przerzucanie maili ze skrzynki odbiorczej do nadawczej czy jak to leciało :)

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP