18 grudnia 2011

Rynki finansowe - FX positioning -13 Grudnia 2011

Rekordowa krótka pozycja na EUR (na spadki wartości EUR, w stosunku do dolara), bardzo duża pozycja na zwyżki dolara.

Opis:

Wykresy


Przedstawione pozycjonowanie jest raczej typowe dla zakończenia trendu, lub przynajmniej korekty. Gdyby zaszło "odkręcanie pozycji" to preferowane powinny być "ryzykowne aktywa" - Risk ON.

8 komentarzy:

 1. 15 grudnia chłopcy z Nomury zamknęli krótkie na eurusd, otwarte od połowy sierpnia, dokładali jeszcze w październiku do celu 1.30.
  Docelowo widzą 1.20 fundamentalnie ale wolą sprawdzić wpływ LTRO (20 grudnia 2011) na rynek i zobaczyc nowe pozycjonowanie po korekcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. 13 grudnia zamkneli długie na dolarze.

  OdpowiedzUsuń
 3. pamietam na usd/pln nomura zamykala pozycje na pierwszej fali do 3,30 jakos tak ( jezeli sie myle spostujcie ) i zamykali pozycje - potem spadlo do 3,00 i nastapil ruch do ostatniego peaku 3,5x. Zatem tutaj moze byc lekkie odreagowanie na euro i potem znowu jazda w dol jeszcze wieksza. Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 4. @Marek,
  to prawda, tylko na drugą falę otworzyli calle EURPLN na 4.70 - 6 miesieczne, złpali prawie całą falę. Jeszcze trzymają chyba. Musiałbym poszukać.

  USDPLN nie maja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytanie gdzie mozna sledzic takie ruchy?

  OdpowiedzUsuń
 6. @Przemek,
  Z raportów masz ich rekomendacje, lub u brokera masz takie dane jak masz dobry pakiet zagranica, bo w Polsce to raczej nie ma co liczyc.

  OdpowiedzUsuń
 7. EURUSD - średnia....
  http://img36.imageshack.us/img36/9678/screenshotmqf.png

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że strefa euro jest tuż nad przepaścią i grozi jej całkiem realny upadek więc z tym potencjalnym odwróceniem trendu byłbym ostrożny. Strefa pewnie przetrwa mimo wszystko, ale początek roku zwykle nie jest korzystny dla rynków akcji więc i eurodolar do marca może się jeszcze osłabiać. Oczywiście jakaś 2-3 (może nawet 4)tygodniowa korekta pasowałaby teraz jak ulał.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP