17 grudnia 2011

Video - Pan Bloom - ratowanie banków

W sprawie ratowania banków wypowiedź Pana Bloom na forum europarlamentu. Nie do końca w 100% zgadzam się z wypowiedzią (bo to nie był jedyny powód kryzysu), ale co do ogólnego przesłania = pełna zgoda.


Ukłony maxsio

11 komentarzy:

 1. To nie był jedyny powód tej pierwszej części kryzysu SiP-ie. Ale to będzie jeden z najważniejszych powodów tej poważniejszej części kryzysu, która już przed nami.

  OdpowiedzUsuń
 2. @przemofree


  ale przeciez to napisalem we wpisie, zatem?

  OdpowiedzUsuń
 3. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10833428,Motoryzacja_w_Grecji_rosnie__w_Polsce___tonie.html

  Jak miło pomyśleć, że teraz dorzucimy 6,27mld euro między innymi do Grecji.

  Szkoda, że u nas nie ma takich warunków dla obywateli, bo też chętnie piłbym wino, jadł musakę i tzatziki oraz tańczył zorbę z baranami całymi dniami i nie przejmował się moimi zobowiązaniami.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Maxsio
  to jest wał:
  KGHM będzie obłożony najwyższym podatkiem na świecie?
  Będzie to jeden z najwyższych podatków na świecie - mówią analitycy o ogłoszonym w czwartek podatku od wydobycia miedzi. Czy państwo będzie chciało zarobić też na łupkach?
  [..][
  Każdy kraj ma swoją metodykę liczenia podatku opartą na wzorach matematycznych, dlatego najłatwiej porównywać, ile procent zysku operacyjnego będzie musiała zapłacić dana spółka. - Dla KGHM będzie to przedział od 25 proc. do 50 proc. zysków operacyjnych, biorąc pod uwagę ceny miedzi, które zazwyczaj występują na giełdach towarowych. Natomiast w Chile - kraju, który jest głównym producentem miedzi na świecie - w tej chwili obowiązuje tymczasowo podwyższona stawka 9 proc., która od 2013 powróci do 5 proc. i dopiero w 2023 roku wzrośnie do maksymalnie 14 proc. - wyjaśnia Tomasz Duda. Inne kraje? Peru - 15 proc., Kanada - maksymalnie 17 proc.

  - Nigdzie na świecie nie ma takiego poziomu opodatkowania miedzi. Różnica jest ogromna na niekorzyść KGHM - mówi Artur Iwański, analityk Domu Maklerskiego PKO BP. To nie wszystko. - Dodatkową karą dla KGHM będzie to, że tego podatku nie będzie można uznać za koszt podatkowy, czyli nie będzie obniżał podatku dla firm CIT-u, co też jest standard
  http://wyborcza.pl/1,75248,10833423,KGHM_bedzie_oblozony_najwyzszym_podatkiem_na_swiecie_.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Newsy od kucharza roku, prawie spadłem z krzesła!
  http://forsal.pl/artykuly/576830,rzadowa_operacja_bez_precedensu_rostowski_chce_odkupic_od_inwestorow_dlug_polski.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiecie jaki jest problem z tym kryzysem? Nikt, absolutnie nikt nie adresuje tego ze powodem jest sam system. System jest do bani i powinien bbyc zmienony bo tworzy iluzje bogactwa, a bogaci tylko tych najblizej finansowania czyli juz bogatych.
  Facet fajnie gada, ale jak ja dam karte kredytowa mojej zonie to ona badzo chetnie zrobi sobie jakies zakupy, bo potem i tak ja bede oddawal ;) Tak na powaznie to nie politycy beda oddawac pieniadze ktore zmarnowali, tylko my.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten system utrzymuje bandytów przy żłobie więc zapomnij o jego zmianie.

  OdpowiedzUsuń
 8. @SiP
  Na KGHM przez kucharzynę to już postawiłem kreskę. Jak w 2008 roku był na poziomie 20PLN to teraz już pojedzie na 10PLN (taki strzał czysty, bez żadnych wyliczeń, ale po prostu na logikę biorę, że stracił część swojej wartości znaczną). Ogólnie dla mnie to przystawka do prywatyzacji KGHMu, jak wrócą lepsze czasy na giełdzie. Niezależnie od tego czy MSP będzie posiadało akcje KGHMu czy też nie to zawsze pieniądz będzie płynął do nich. To jest myślenie zjeść ciastko i mieć ciastko, a wiadomo jak się to kończy.

  OdpowiedzUsuń
 9. KGHM był na poziomie 20PLN, bo miał akcje Polkomtela o wartości 17zł i udziały w Dialogu, teraz już to sprzedał to może być i po 10zł.

  OdpowiedzUsuń
 10. No ja sobie myślę SiP-ie że ten Pan myśląc o kryzysie nie miał i nie ma na myśli upadku Lehmana i przyczyn tej części kryzysu. Poza tym jaki wpływ na to ma i mógł mieć PE? On adresuje konkretne pretensje do tych durniów, którzy tam siedzą, a którzy sprowokowali coś znacznie gorszego w Europie.

  Co do KGH-u pełna zgoda, jak by Chiny się zatrzymały a Indie wstrzymały tylko część inwestycji, żeby pozostać eksporterem netto, to mamy na świecie taką nadpodaż miedzi, która ściągnie ceny na minima widziane w 2009 roku. A wówczas rzeczywiście KGH może być wyceniany poniżej swoich minimów (jak pamiętam to było 12zł chyba).

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP