13 grudnia 2011

Wykres dnia - depozyty banków (komercyjnych) w USA

Wykres przedstawia depozyty w bankach komercyjnych w USA (źródło FED) z podziałem na banki krajowe i oddziały banków zagranicznych (np. europejskich).
Widać wyraźny odpływ gotówki od tych ostatnich do tych pierwszych.

6 komentarzy:

 1. jak pisałem juz dawno u Ciebie na blogu o tym poparles Piotrze to teraz wykresem ja bazowalem na swoim przekonaniu ,ze kapital dal noge do ostatniego grubasa jakim jest usa. Nie moze byc inaczej. Gruby padnie ostatni. Dlatego ma tak mocniejsze rynki jak inni Poki co kapital splywa , kredyciki itp. + lansik ,ze jest u nas ok, nabyc mozna przeciez vize i legalnie pracowac poprzez zakup z padacznego rynku nieruchomosci mieszkania lub domu za tyś dolców. Pisałem, ze ten kapitał tez zostanie wchloniety przez banksterke. O to im chodzi - chodzcie do nas my was ochronimy. Juz to widze jakie security im zapewnia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Stad mocniejsze odreagowanie na rynkach w usa o czym rozmyslalem zeby psotawic tez L majac takie tezy o splywaniu kapitalu - nie spodziewalem sie ,ze pomimo tej akcji brania plynnosci osiagna odreagowania az takich rozmiarow w porownaniu do innych rynkow. Zobaczymy na ile im ta kaska starczy. CO do Polsko to z plynnoscia bedzie kruchutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy tylko mi się zdaje, że suma się nie zgadza, tj wczesniej suma kasy (w bankach usmańskich i obcych) była wieksza niż obecnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. a to swoja droga byla wieksza kiedys , jest mniej ale splywa do nich z europy teraz jako tako.

  OdpowiedzUsuń
 5. mimo czarnego piatku , elektronicznego poniedzialku i innych bzdetow wyprzedazowych slabe dane ze sprzedazy za oceanem, a te okresy sa zawsze najbardziej napakowane kupujacymi a tu zonk. To po salu bedzie lepiej ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. @HansKlos
  Wcześniej suma była mniejsza.
  Jan 2011 -> 6,900,000.00 (DOM) + 1,075,000.00 (FOR) = 7,975,000.00
  Dec 2011 -> 7,600,000.00 (DOM) + 875,000.00 (FOR) = 8,475,000.00

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP