02 stycznia 2012

Gazeta Parkiet o najlepszych blogach finansowych

W wigilijnym wydaniu Gazety Parkiet (nr 297/4724) Łukasz Wilkowicz w artykule "Jak trwoga to do bloga" (niestety link główny nie działa) zaprezentował "najlepsze blogi finansowe". Wg autora warte poczytania blogi finansowe to:


Jest mi niezmierni miło, iż mój blog został zauważony, a treści w nim zawarte są ciekawe i godne polecania, w szczególności seria Kucharz Roku, czy Trading-Room. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, którzy umieścili wpisy na blogu, w szczególności Retepete i Spinnaker, oraz wszystkim zaangażowanym w akcję Rodzina na Swoim.

Gratuluję twórcom innych wyróżnionych blogów oraz zachęcam Czytelników do czynnego udziału w dyskusji.

9 komentarzy:

 1. Gratulacje! Ten blog to mój top 3 które czytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam od dawna bloga i bardzo pan cenię ale chciałbym się nauczyć i bardziej zrozumieć co może stać sie z baza kredytową jak są stopy w EUR, Brakuje mi jednego czy może pan wyłożyć jak może się zachowywać EUR Libor w przypadku realizacji konkretnego scenariusza upadku banku, CA, BNP, Uni, dodruku pieniądza itd.
  Czy jest realnym aby EUR libor było po 5% w 2012, czy 2013 roku? Obligacje niemieckie musiałby chodzić 8-10% czy źle myślę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytuję wszystko prócz Kuczyńskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. PK można poczytać dla równowagi ;) na blogu Pana Kuczyńskiego jest sporo osób z zacięciem ideologicznym (zarówno o poglądach mocno lewicowych jak i prawicowych), a osoba prowadząca - choć się stara, nie zawsze jednak potrafi zachować całkowity obiektywizm.. szczególnie to widać, gdy rozsądne argumenty oraz merytoryczne komentarze, które nie zawsze są zgodne z poglądami Pana Piotra są zbywane milczeniem.. czasem jako riposta padają odp. w stylu "pisałem o tym wiele w poprzednich postach, proszę poszukać" albo nieco lekceważące w stylu "Nie zrozumiał Pan" .. te ostatnie są jednak rzadkie i ktoś musiał naprawdę zaleźć za skórę PK, aby usłyszeć taką ocenę ;) tak czy owak w polskim internecie tamto forum (głównie ze względu na ludzi, którzy tam piszą) jest wyróżniające.. Sam autor zaś stara się zachować poziom dyskusji oraz pewną równowagę w poglądach.

  @SiP - u Ciebie lubię ciekawe materiały, które od czasu do czasu publikujesz (raporty banków, ale nie tylko). Głównie czytam ang. blogi, ale z zasobów internetu polskiego Twoja strona niewątpliwie w pozytywny sposób się wyróżnia na plus.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piotr,

  To Tobie przede wszystkim należą podziękowania za ten blog, pracę którą wkładasz, za stworzenie miejsca w którym się zebrała wartościowa ekipa.

  Cieszę się że blog zyskał uznanie, jak i też miejsce wśród - merytoryczny fakt; najlepszych blogów w tym kraju (z wyłączeniem oczywiście wypocin kuczynskiego).

  Ja ze swej strony przepraszam za brak aktywności, praca(teraz świeta, sylwester&nowy rok na wachcie;( i szkoła skutecznie wysysają ze mnie każdą wolną chwilę, poza tym sam wiesz jak zareagowałem na wynik wyborów i jak on wpłynął na motywację do dzielenia się jakąkolwiek wiedzą z wyborcami obecnego nierządu.
  No ale sytuacja gospodarcza będzie się pogarszać, giełda dalej iść w dół, potworne podwyżki które zaczęły się rozpędzać od niedzieli może spowodują opamiętanie u bezmózgów, choć szkód jakie tusk i spółka wyrządzają już odwrócić się niestety nie da ;(, a ja z czasem postaram się coś skrobnąć.

  Pozdro Spinnaker

  OdpowiedzUsuń
 6. @domente:
  "Czy jest realnym aby EUR libor było po 5% w 2012, czy 2013 roku? Obligacje niemieckie musiałby chodzić 8-10% czy źle myślę?"

  Witam,

  Źle myslisz. Wystarczy spojrzeć na kryzys w 2008 roku by zobaczyć jak spadała rentowność amerykańskich papierów a na rynku między bankowym rosła panika co widać było m.in. poprzez coraz wyższy libor (ktory na koncu i tak okazał się zaniżony i zafałszowany
  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/banksandfinance/8384623/UBS-accused-of-manipulating-Libor.html


  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/banksandfinance/8687526/Barclays-throws-light-on-investigation-into-Libor-rate-setting.html

  zresztą banków w to zamieszanych było więcej)


  "z baza kredytową jak są stopy w EUR, Brakuje mi jednego czy może pan wyłożyć jak może się zachowywać EUR Libor w przypadku realizacji konkretnego scenariusza upadku banku, CA, BNP, Uni, dodruku pieniądza itd."

  Scenariuszy jest wiele bo wiele jest wyjść. Zalecam poszukać opracowań banków które wskazują scenariusze rozpadu EMU i co się może stać. Kilka takich jest u Trystero chyba na blogach bossy.

  OdpowiedzUsuń
 7. przyłączam się do gratulacji oraz opinii Spinnaker01

  dla mnie to numer 1

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP