22 stycznia 2012

Trading-Room: tydzień 4 - styczeń 2012

O ile prognozowanie "dużych trendów" jest łatwiejsze, o tyle prognozowanie korekt w ramach mocniejszych ruchów na rynkach bywa trudniejsze. W zeszłym tygodniu sygnalizowałem możliwość korekty w USA w ramach prognozowanego dużego ruchu wzrostowego. Nadal uważam, że będzie korekta do np 1250 sp500. Na początku spodziewałem się niższych poziomów jednak następuje rotacja nie tylko między sektorami (z bessy na hossę tj z np utilities(XLU) do industrials (XLI)) ale również z obligacji do akcji co raczej ograniczy spadki i o poziomie 1160 na chwilę obecną zapominam (więcej o dalej we wpisie).

Dalej nic się nie zmieniło tj ruch do góry w zakresie czasowym powinien trwać do końca marca/połowy kwietnia 2012. Następnie zakładam rozczarowanie rynków, zanik płynności i powrót do spadków.

Poniżej cytuję moje lekko zmodyfikowane wypowiedzi z komentarzy pod ostatnim wpisem z serii TR - pogląd nie zmieniony.

Fundamenty fundamentami, mi nierozwiązanych problemów strefy euro i wielu innych nie trzeba tłumaczyć. Uważam (i na bazie tego staram się spekulować), że liczy się płynność. Inaczej bym zginął pomiędzy 2009 a 2011 rokiem. Rosło wtedy równo pomimo wielu złych danych i podstaw i mimo tego że ten kryzys się ciągnie. Niestety rynki finansowe fundamenty chyba z 20 lat temu odstawiły do lamusa. Liczy się płynność, płynność i jeszcze raz płynność. Z drukiem nie wygrasz. Polecam mój wpis z 2010 roku: FED i PD czyli niedźwiedziu, porzuć wszelkie nadzieje! (klik) by zrozumieć co mam na myśli, tutaj tylko cytat:

(FED) Póki nie zakończy operacji nie ma co liczyć na krachy i przeogromne spadki o których marzy każdy niedźwiedź. Fundamenty są nieistotne, naprawdę. Nie ma takiego znaczenia co się dzieje w ekonomii, dopóty mechanizm transmisyjny z FED jeszcze działa a FED wstrzykuje kasę. Innymi słowy każdy spadek powinien być traktowany jako okazja do zakupów (buy every dip).
I przypomnę, tu się nie ma co frustrować iż rynek nie przejmuje się zagrożeniami, grunt to zarabiać. Dopóki system implementacji wstrzykiwania gotówki działa, dopóty będzie rosło.
Jeśli będzie drukowanie, bo nie ma co się oszukiwać w FOMC dominują teraz gołębie, to w tym wypadku mój plan bierze w łeb i nie zaskoczy mnie, powtórzę, nie zaskoczy mnie poziom 1400-1500 na sp500 w tym roku pod WARUNKIEM druku.

Wielokrotnie pisałem o skutkach druku i jak to wpływa na odpowiednie klasy aktywów. Sprawdź proszę etykiety na blogu takie jak quantitative.... itp

Czego się spodziewać po QE3, którego nie przewiduję na marcowym spotkaniu FOMC - Klik 1 i klik2
to przykładowe tabelki ale od każdego banku są takie same. Zmierzam do tego że w czasie QE obligacje taniały, a rosły ceny bardziej ryzykownych aktywów.

Jesli to będzie mieć miejsce, a wydaje się że teraz rynek wg mnie uprawia nieuprawniony front running tj próbuje już ustawić się pod QE3 (zauważ wyprzedaż obligacji amerykańskich i wzrost indeksów akcji), to będzie następować dalsza rotacja w ramach bessa hossa. Nie tylko stracą obligacje na korzyść akcji ale również nastąpi dalsza rotacja z sektorów bessowych do hossowych - one zresztą już teraz lekko następuje - zobacz co sie dzieje w spółkach z sektora financials. Zalecam rzucić okiem na zachowanie się sektorów w USA - klik gdzie zasady inwestowania w odpowiedni sektor opisano tutaj - klik. Spójrz zachowanie na rynkach sektora consumer staples, utilities, a następnie na industrial, technology.....

Jeśli będzie druk który ja teraz wykluczam to bedzie hossa i to mocna. Na razie wiele sektorów nie wycenia QE - dla przykładu sektor surowców rolnych (zobacz notowania pszenicy kukurydzy itd) - takich miejsc jest sporo.

Zwracam uwagę na fakt który jest mało znany/podkreślany w Polsce. Każdy wie że pieniądze z europy i EM trafiły w obligacje amerykańskie. Mało jednak już osób wie, lub zwraca uwagę, że te pieniądze trafiły również mocno do sektora akcji. Duże fundusze muszą dla przykładu posiadać ekspozycję np 30% w akcjach. Przelali zatem pieniądze z Stoxx600 do DJIA. Czemu ten indeks? Bo to są płynne akcje o miliardowych obrotach. Dlatego własnie sektor małych spółek jak Russel2000 czy szeroki rynek w usa radzi sobie gorzej.

Innymi słowy, pisząc krótko i zwięźle, zwyżki w usa są pochodną kryzysu europejskiego - gdzieś trzeba było zaparkować kasę z akcji europejskich - trafiło to do płynnych akcji amerykańskich.

Zanim przekaże linka do wykresów, które są ważne z 20 stycznia 2012 od Goldiego chciałbym jedną rzecz mocno podkreślić - wszelkie wzrosty ustaną i jeśli banki centralne nie wzmocnią drukowania pieniędzy. Jeśli ktoś uważa, że niskie stopy procentowe wystarczą do wzrostów to ja się z takim poglądem całkowicie nie zgadzam. Ogromne podaże obligacji zassą wolną gotówkę z rynku, tak jak po każdej operacji FED (qe1 czy qe2) co spowoduje wyprzedaż.

Poniżej link do Wykresów, które są ważne z 20 stycznia 2012 r. od Goldiego. Wiele ciekawych wykresów, w tym ciekawe spojrzenie na pary jenowe (szczególnie USDJPY i EURJPY), rentowność 30 letnich obligacji niemieckich, czy indeks w Szanghaju.


EDIT: W P.S. mały wykres w sprawie płynności do kontemplacji (za WSE)

71 komentarzy:

 1. Napisałem o tamtej opinii dlatego, ze człowiek który w tak lakoniczny sposób wypowiadał się o sytuacji rynkowej zarządzał oszczędnościami milionów polaków, co w pewien sposób obrazuje podejście zarządzających funduszami do tematu, a Twoje opinie akurat sobie cenię, pewnie dlatego że są niezależne

  T.B.

  OdpowiedzUsuń
 2. SIP oby tak dalej! Kawał dobrej roboty odwalasz prowadzac tego bloga

  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. "zauważ wyprzedaż obligacji amerykańskich"

  nie widzę żadnej wyprzedaży obligacji

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam
  Ja jestem ciekaw co z tymi pieniędzmi co zostały już wydrukowane q1 , q2 przecież one cały czas gdzieś krążą , mimo całego kryzysu podejrzewam że gotówki w obrocie jest więcej niż kiedykolwiek .

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.macronext.pl/art-7662

  OdpowiedzUsuń
 6. @Marek
  jest też w tym tygodniu co miesieczna podaz obligacji w usa

  OdpowiedzUsuń
 7. No tak zapomnialbym wspomniec o najwazniejszym. ssanko rusza.

  OdpowiedzUsuń
 8. @TR
  ciekawy sygnał sprzedazy:
  http://3.bp.blogspot.com/-SP-EEKUWbnM/TxzZNScs8oI/AAAAAAAABCM/-ALaNtoMq6k/s640/vix-tnx-compq.jpg

  OdpowiedzUsuń
 9. zakaz uzywania gotowki w niemczech od sierpnia 2012
  http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschland/christine-ruetlisberger/deutschland-ab-august-2-12-wird-bargeld-schrittweise-abgeschafft.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Marku czyli jeszcze większa kontrola rządu nad ludźmi....

  OdpowiedzUsuń
 11. @Marek
  zaiste ciekawe:
  http://www.prudentinvestor.com/2012/01/germany-to-begin-abolishing-cash.html

  OdpowiedzUsuń
 12. @all
  tak wlosi juz to maja czas na innych. Kontrola wszedzie gdzie to mozliwe.

  OdpowiedzUsuń
 13. http://www.debka.com/article/21673/

  OdpowiedzUsuń
 14. @marek

  to bajka z tym złotem, temu debka nie ufam

  @TR
  ruszyły pary jenowe. usdjpy i parę innych!

  moze ruch zycia skoro problemy japonii narastają? Jenowa hossa?

  http://www.bloomberg.com/news/2012-01-24/japan-says-it-may-miss-its-debt-goal-even-with-tax-increases.html

  http://www.bloomberg.com/news/2012-01-23/noda-s-130-billion-fund-goes-untapped-in-japan-s-m-a-surge.html


  koniecznie to powyższe w kontekscie raporetów od Goldiego w TR.

  OdpowiedzUsuń
 15. Zamknąłem krótką na eurpln, krótkie na obligacje. zostawiłem krótkie na akcje i troche lokalnego syfu w malych spolkach.

  OdpowiedzUsuń
 16. "zostawiłem krótkie na akcje"

  w sensie sp500

  OdpowiedzUsuń
 17. Bankructwa i restrukturyzacji długui Portugalii nie ma jeszcze w cenach wg mnie

  OdpowiedzUsuń
 18. @TR:
  Top indicators:

  1) VIX:TNX closed outside its lower Bollinger band, while COMPQ closed above its upper band.
  2) Nasdaq volume as a ratio to NYSE volume reached unusual highs.
  3) The NYA has formed (and continued) a negative price divergence with the SPX.
  4) Daily RSI is in the upper "bear-market bounce, heavily over-bought" zone.
  5) Daily MACD remains on the cusp of forming a bearish divergence.
  6) My 12-year study on investor sentiment suggests that the current and severe lack of bearish investors is virtually always consistent with a top of some kind.
  7) SPY has 4 unfilled gaps below the current market, all within the prior 100 trading days. History suggests that these gaps will be filled 90% of the time.

  S: Pretzel

  OdpowiedzUsuń
 19. UBS techniczna tygodniowa z 24 stycznia 2011:
  http://goo.gl/lKizL

  OdpowiedzUsuń
 20. @TR

  Mocno bycze:
  http://wallstreetexaminer.com/2012/01/24/tomorrow-is-a-big-day-why-fed-should-not-act/

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja na nic nie mam czasu ;/, ale monitoruje sobie Indie&Brazylię

  wygladają tak:

  http://stooq.pl/q/?s=^snx&d=20120124&c=3y&t=l&a=lg&r=^bvp

  Pierwsi weszli w bessę w listopadzie 2010 jeśli teraz wychodzą oznacza to że 13-14 mc siedzieli w bessie.

  oczywiście oni nie mają matola i Prostytucji Odtylnej ale per analogiem dawało by to koniec bessy u Nas lipiec - sierpien, choc trudno mi szczerze mowiac w cos takiego uwierzyc.

  Dla funduszowcow mozliwosc zarobienia na odbiciu ww. żadna bo obrywac ewentualne zyski zżerac bedzie usdpln no chyba że dolar będzie po 5 pln ;>

  Dzisiaj widzialem pajaców w tv biznes mowiacych że dla inwestujacych dlugoterminowo teraz dobry czas na kupowanie akcji - sorry ale dla mnie nauczonego doswiadczeniem nalezy postepowac dokladnie odwrotnie

  trzymajcie sie hej

  p.s

  robimy jakies spotkaanie?

  OdpowiedzUsuń
 22. @spinaker

  spotkanie mówisz:) można. Może w lutym? np 10 lutego w piątek?

  proponuje przedyskutowac jak poprzednio na mailu i zebrać ekipę. Może za trzecim razem delubicz się pojawi chyba że do tego czasu spadnie;)

  OdpowiedzUsuń
 23. USDJPY -> wymęczyłem tą pozycję od listopada...

  OdpowiedzUsuń
 24. pamietasz Sip pogadauchy na temat akcji kredytowych i ich wielkosci , sprawdza sie co Ci pisalem ,ze agonia trwa no po euro powinno przywalic lepiej jak sie ta szopka medialna skonczy

  http://biznes.onet.pl/styczniowa-agonia-kredytow,18543,5007629,1,prasa-detal

  OdpowiedzUsuń
 25. Jedyny problem dla tradera to z jakich poziomow nastapia ataki a reszte doczytac radze samemu

  co do obligów to mam inne zdanie bo prasa w usa poleca od grudnia kupno akcji a wywalanie obligow w google proponuje wpisac ( stocks wil beat bonds itp i jest tego od groma z zrob to w 2 strone i dostaniesz artykuly z dolka 2009 :-) . Wszystko pod publike robione jest jak narazie i pokazanie farbowanego kierunku.

  http://www.marketwatch.com/story/why-stocks-will-beat-bonds-over-the-next-20-years-2012-01-09

  takich linkow jest mnostwo w kazdym serwisie w zasadzie przedruk jednego wszedzie. Radze uwazac bo grunt pod to jak widac zrobili od dolka z pazdziernika jako jedyni a gdzie reszta ? Dziwic sie ,ze wig sie zachowuje jak zachowuje. Widocznie sa pewni swojego i dali czas usmanom na swoja redystrybucje.
  ponadto juz zaleca sie kupno akcji w usa obligi nie beda dobra lokata . Zloto tez rzadzi nawet po wyprzedazy :-0

  akcje usa top 10 ! polecaja :

  http://gielda.onet.pl/dlaczego-polacy-nie-inwestuja-za-granica,18731,5007694,1,analizy-detal

  wiadomo ,ze takie infa nie dzialaja od zaraz ale nawet do 2-4 meisiecy robia jak pisza a potem o cholera nikt nie wiedzial ?
  dobrze skwitowal Spin to se ne da w Long term na akcjach a niech sie pozabijaja miedzy sobia ich handlem.

  OdpowiedzUsuń
 26. @TR
  Kluczowy moment na USDJPY. Możliwy odlot.

  OdpowiedzUsuń
 27. Czyżby BOJ znów interweniował? Skąd ta nagła siła $ skoro wszędzie tracił w ostatnich dniach?

  OdpowiedzUsuń
 28. SiP, jaki masz target na USDJPY jeśli wybije?

  OdpowiedzUsuń
 29. @usdjpy

  na początek 84, potem 90 a dalej 100.

  USDJPY śmiga przy tym szczegolnie w miarę jak różnica na rentownosci obligacji USA-Japan.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dziwne.

  jednak rynek jest zaskoczony stopami do konca 2014.

  To o tyle dziwne ze jeszcze w weekendowym raporcie jpm, goldiego i nomury kazdy z nich powiedzial ze niskie stopy nawet w 2014 są już w cenach.

  niezle mi wystopowalo usdjpy. eh.

  OdpowiedzUsuń
 31. Cholera musze sie jedynie psychologicznie pocieszyc ze moje trupy jak MNI, WES, FCL, WFM, i inne ruszyły.

  OdpowiedzUsuń
 32. trzeba ciac straty na sp500 i zamykac pozycje - ida na 1340?
  poza tym mamy mini dzienną hosse na surowcach:zloto srebro, miedz i wiele wiele innych

  OdpowiedzUsuń
 33. SIP dzien z fed nie daje przewaznie wlasciwego kierunku nie wiem skad ten poploch to ,ze sobie robia co widac. Wolne zarty.

  OdpowiedzUsuń
 34. @marek

  z powodu komunikatu nowego tj prognozy fed. po raz pierwszy kazdy z 17 z FED podał prognozy. 6 za brakiem podwyzek az do 2015 roku!

  zloto rwie (finansowa represja przed nami)!

  OdpowiedzUsuń
 35. @marek

  poza tym zgadzam się. Cokolwiek dzisiaj będzie po FOMC, jutro na 99% jest na odwrót. zatem dopiero w piatek wiadomo co bedzie "business as usual"

  OdpowiedzUsuń
 36. no i komunikat FOMC:
  http://www.zerohedge.com/news/fed-slashes-growth-outlook-six-fed-officials-do-not-see-rate-hike-until-2015

  doslownie smieja sie z japonczykow poniżej:
  "The inflation rate over the longer run is primarily determined by monetary policy, and hence the Committee has the ability to specify a longer-run goal for inflation"


  2% inflacja:
  The Committee judges that inflation at the rate of 2 percent, as measured by the annual change in the price index for personal consumption expenditures, is most consistent over the longer run with the Federal Reserve's statutory mandate.

  OdpowiedzUsuń
 37. In historic shift, Fed sets inflation target
  http://www.reuters.com/article/2012/01/25/us-usa-fed-inflation-target-idUSTRE80O25C20120125

  OdpowiedzUsuń
 38. zaraz ruszaja azjaci z chinami , ktos podsunal towarki w wyzszej cenie na zbyt.
  SIp
  a moze sobie w usa drukuja potajemnie jak w europie podobno ostatni dni takie infa niosa ? ( a moze to plotki )

  OdpowiedzUsuń
 39. @Marek

  chiny luzują, indie pomimo inflacji luzuja, brazylia tez. generalnie caly swiat zaczyna luzowac lub drukowac.

  surowce wydaja sie dobrym zabezpieczeniem.

  dzisiejsze wysokie niby poziomy mogą się wydawac pozniej niskie.

  wszystko jest wzgledne.

  co do trendu to fomc to dopiero piatek wskaze kierunek i poniedzialek.

  OdpowiedzUsuń
 40. @marek

  musze cie zmartwic w sprawie drukowania - otóż FED o dziwo w zeszłym tygodniu bodajże ściągnał kasę z rynku. to jest mega zastanawiajace. lee o tym wspomnial na zerohedge i u siebie na stronie i masz to w operacjach na stronach fed ale caly swiat blogosfery i media milcza. byly to male ilosci ale zawsze.

  nikt potajemnie nie drukuje. tzn ja nic nie widzialem itd.

  plynnosc niestety dla niedzwiedzi jest caly czas bycza :(

  OdpowiedzUsuń
 41. no wlasnie cos nie halo w tej sprawie z zeszlego tygodnia i mnie tez dziwi. Oj tam w kwietniu maju tez podniecali sie az do konca lipca.
  ja sie trzymam swojego planu caly czas linki , znaki wszystko uklada mi sie w lustro w usa na ponowna redystrybucje.

  OdpowiedzUsuń
 42. @marek

  pewnie bedziesz miał racje ale ja nie wiem na czym Ty siedzisz że nie masz margin call. Zobacz ile urosło od października jak wskazywałem 5 czy ktorego aby kupowac chociaz krotkoterminowo. Patrz jak sie smiales z kupowania smieciowych małych spolek a zobacz jak poodlatywaly po 40%. mozna by to mnozyc. zanim bedziesz mial racje stracisz sporo pieniedzy albo ominie Cię sporo okazji.

  Ja Cię nie przekonuję. nie o to tu chodzi. Twierdzę jedynie że trzymanie się planów przez kwartał gdy sp rosnie 200 pkt czy iles tam to nie ma sensu. Robisz stop loss i przewrotka. chodzi mi o trading w takim wiekszym horyzoncie, takie "big picture"

  OdpowiedzUsuń
 43. racja ale nie lubie skakac z kwiatkow na kwiatek , no troche L pogralem tez trzebabylo zostac na WIg heh trudno to sie mecze to cierp cialo . a sa takie platformy ;) szukaj a znajdziesz ;_0

  OdpowiedzUsuń
 44. @Marek

  zeby bylo jasne - ja szukam tej korekty jak kania ddzzu. mam nadziej że w piatek najpozniej odkretka jakas do 1250-1280

  OdpowiedzUsuń
 45. zaraz wyjdzie sentyment wg AAI easy. Patrzyles na bradley pz ? skoro 28.12 byl zwrotem up ale w 2010 pz slabo sie sprawdzaly prawie wcale a duzych ruchow nie przewidzialy.

  sip wystarczylo wziasc opcje na kazdy inny rynek niz usa a to jest nauczka ale ta dekorelacja o czyms swiadczy kto ostatni wyjdzie z pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 46. w dodatku linki sobie przesledz jakie dalem zza oceanu a co mialo dzis miejsce w cenach na kazdym rynku od obligi akcje surowce . DLa mnie to ewidentny sygnal zagrania pod akcje i spluczka, wpisuj w google to zobaczysz co publikuja

  OdpowiedzUsuń
 47. nie jestem tak dobry zeby zlapac szczyt albo dolek idealnie bo takich ludzi nie ma bez jaj. WIec gram w dlugim to co widze a tutaj masz slowa bufeta :

  o Warren buffet mowi jak che zatrudnic kogos do pracy ?
  jak ktos patrzy codziennie na notowania to nie chce go znac
  jak co miesiac to moze przyjac go na rozmowe
  jak co pol roku a to mozna mu zaoferowac dobre stanowski
  jak na rok to witaj Pan w firmie

  OdpowiedzUsuń
 48. maj 2011
  http://www.topstockanalysts.com/index.php/2011/05/23/is-now-the-best-time-to-buy-these-stocks-yielding-up-to-12/

  obecnie z wczoraj

  http://www.topstockanalysts.com/index.php/2012/01/25/why-now-is-a-great-time-to-buy-stocks/

  sip nie zauwazyles ze trading room ma coraz mniej wpisow ? iwnestorzy sie wykruszaja ?

  OdpowiedzUsuń
 49. Czasami trudno coś z zachowania rynku zrozumieć i po prostu się patrzy z boku. Jeśli to miałaby być kolejna cykliczna hossa w tym bear rally jaki mamy od 2009 to chyba byłaby najgłupszą i najbardziej pozbawioną podstaw.

  OdpowiedzUsuń
 50. dzisiaj powinno isc w dol bo wczoraj w usa szlo po FOMC w gore. to tyle z teorii

  @Marek

  spoko. jest duza szansa na szczyt bo za szybko rosnie:)

  OdpowiedzUsuń
 51. sip ok

  http://thestockmarketwatch.com/newsletters/2012/01/25/a-contrarian-reason-to-buy-stocks-now/

  OdpowiedzUsuń
 52. eported Date Bullish Neutral Bearish
  January 26: 48.40% 32.69% 18.91%

  OdpowiedzUsuń
 53. Spoko. Jeszcze tylko parę miśków do uśpienia, a potem można przeprowadzić hekatombę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 54. Sprzedaż detaliczna wg CBI w UK -22 najniżej od lat to juz gorzej być nie może

  OdpowiedzUsuń
 55. Panownie, wszystko prawda, jest zle, ale jakos gieldy tego narazie nie odzwierciedlaja.
  Ja jako misiek notuje powazne straty.
  Mam nadzieje, ze ten efekt stycznia szybko sie skonczy!

  OdpowiedzUsuń
 56. "Sprzedaż detaliczna wg CBI w UK -22 najniżej od lat to juz gorzej być nie może "

  No właśnie, może grają pod to, że będzie już tylko lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 57. Dedek

  oni tak graja od pazdziernika ,ze bedzie lepiej a w europie ze sprzedaza jest coraz gorzej a nie lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 58. w tym dolarze do pln cena ropy to jak z ostatniej hossy jak sobie poprzeliczac na spokojnie a jak dojdzie iran w calej okazalosci ale nie ma co straszyc. Trupy nie wypadaja do jutra slodka pompka.

  OdpowiedzUsuń
 59. w zasadzie to dalej wszystko rosnie od bondy po eur, sorowka i akcje :) cyrk na dluzsza mete ktos znowu
  Ten sentyment zeby mowil o przejsciu na strone misia na dlugo dlugo musi byc powyzej 60% - 70 % dla byka neutralni musza wejsc w L na wyczerpanie a mis max 20 % . Historycznie patrzac na dane to takiego miesiaca o takim sentymencie nie bylo uparcie leja po glowie S na maxa ile sie da albo ktos papierami tak sprytnie obraca ,ze wszystko wyglada jak wyglada wszystko jest mozliwe .

  OdpowiedzUsuń
 60. wracajac do solidnej hossy to taka dal sentyment 70 % mis i reszta byk i neutral w marcu 2009. Zatem jaka mowa o hossie raczej gierka na wywalenie tych co chca miec dobre pozycje pod dluga gre.

  OdpowiedzUsuń
 61. @marekdaro
  a ty mowisz o 2009. ty mi powiedz lepiej jakie byly odczyty aaii w 2001-2004.

  niebyly wg mnie 60-70. sprawdz.

  OdpowiedzUsuń
 62. @TR
  No i to mi się podoba - wczoraj do góry a dzisiaj ładnie w dół zgodnie z planem!

  OdpowiedzUsuń
 63. Lee od plynnosci wskazuje nawet 1440 na sp500 na koniec marca.

  OdpowiedzUsuń
 64. Czyli wszyscy i wszystko mówi up up up. Dziś jeszcze będzie GDP powyżej 3% i wszyscy oszaleją ze szczęścia i nie będzie końca wzrostom. I pewnie to właśnie będzie miejsce gdzie stado byków napotka krawędź klifu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 65. moje obserwacje z analogii historycznych a) co bylo na rynku po fomc - radze przesledzic, b) bradley na 2012 , c) jaskolki typu sentyment, d) pewna zaleznosc art its a great time to buy stocks e) ogolny spokoj i zero stresu , f) Pan Bialek na swoim blogu powtarzal sie o 27.01 jak dolek i potem 2 tygodnie hossy - wychodzi mi 27.01 a max 31.01 jako PZ - byc moze ,ze poziomy ostatnie w usa byly najwyzsze i do nich podbija dzis zreszta jak to ma zmienic moje pozycje ? na skalpie to moze tak ale zasadniczo nie

  OdpowiedzUsuń
 66. aha
  co do FOMC zaznaczcie daty spotkan z historii i poaptrzcie co po nich robili na kierunku ruchu

  do B)

  http://forbestadvice.com/Money/Gurus/DonaldBradley/BradleyTurnDates2012.html
  do d)

  zwrocic uwage na daty publikacji i zwroty po nich

  23.05 2011
  http://www.topstockanalysts.com/index.php/2011/05/23/is-now-the-best-time-to-buy-these-stocks-yielding-up-to-12/

  obecnie z 25.01

  http://www.topstockanalysts.com/index.php/2012/01/25/why-now-is-a-great-time-to-buy-stocks/

  i patrzymy wykres indeksu i data i na teraz

  OdpowiedzUsuń
 67. do tych linkow to 26.05.2011
  byl odczyt PKB w usa
  http://www.macronext.pl/makro-d-26-5-2011-all
  :-) powodzenia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 68. o 17:30 albo jutro , pojutrze maja dac koncowy wynik rozmow z grecja hmm ciekawy moment wybrali.

  OdpowiedzUsuń
 69. sprawdzimy pod koniec roku jak siadzie - prognozy poziomowe na wig 20 na koneic roku

  http://pulsinwestora.pb.pl/2549274,85726,akcje-dadza-w-tym-roku-zarobic

  OdpowiedzUsuń
 70. może kogoś zainteresuje inny sposób mierzenia sentymentu:
  http://www.mcoscillator.com/learning_center/weekly_chart/traders_like_qqq_a_little_too_much/

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP