09 stycznia 2012

Wykres dnia - pożyczki dla biznesu

Wbrew obiegowej opinii sceptyków rośnie regularnie ilość udzielonych przez banki pożyczek dla biznesu w Stanach Zjednoczonych. Pozycja Commercial & Industrial loans wspina się umiarkowanie do góry:


za Calafia Beach Pundit.

Dzisiaj ukazały się również dane na temat kredytu dla konsumentów w USA i widać wyraźnie, że amerykanie znowu "biorą" kredyty.

13 komentarzy:

 1. W końcu na rynku jest dużo dolarów. Jak zabraknie to dodrukują. Jak znowu zabraknie to druga połowa świata dodrukuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto pójdzie ze mną o długoterminowy zakład: ją mówię, że w ciągu dwóch lat od teraz prognozy się wasze nie sprawdzą i zostanie podwyższony rating Polski, a Wy, że będzie tak jak piszecie, czyli źle i przynajmniej przekroczymy 55 % zadłuzenia liczonego metodą krajową, względnie zbankrutujemy. Nikt nie wygrywa jak nie zdarzy się żadne zdarzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sip dane najlepsze w usa od 2001 a co bylo od 2001 na teatrze akcyjnym ?;-) Konsumecki znaczy tez ,ze do pokrycia innych juz zaciagnietych kredytow , spirala za spirala.

  OdpowiedzUsuń
 4. Soroz tzn rating pojdzie w gore dla Polski ? hmm jak narazie po ogonie dostali wegrzy. Ja widze L shape a w takim czyms mamy do czynienia z dluga rececja a nie fiu bzdziu w chmurach.

  OdpowiedzUsuń
 5. @sip
  a zielono wskazales okresy dolowe dla gield zatem blizamy sie do ich poziomow z ostatniej zalamki.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie będzie żadnej długiej recesji , przynajmniej nie w tym roku.. za dużo czynników (w szczególności za oceanem) przeciwko takiej hipotezie.. w dłuższym terminie i owszem, bardzo możliwa recesja choć raczej bardziej prawdopodobna stagflacja..

  OdpowiedzUsuń
 7. Inflacja zawsze będzie niska bo jej poziom jest celem samym w sobie. Jak będzie za wysoka to się zmieni metodologię. Tak samo z długiem Polski, albo się zamiecie trochę pod dywan albo może wymyśli inny sposób liczenia PKB.

  Kiedyś wzrost indeksów giełdowych był efektem, pochodną wzrostu dobrobytu. Dziś robi się odwrotnie, manipuluje indeksem (dodruk pustego pieniądza) by wmówić ludziom, że jest dobrobyt.

  OdpowiedzUsuń
 8. SiP
  Gratulacje:

  http://www.parkiet.com/artykul/1177106-Jak-trwoga--to-do-bloga.html

  OdpowiedzUsuń
 9. apropos kryzysu.. wywiad z prof. Kołodko:
  http://bi.gazeta.pl/im/3/10942/m10942673.mp3

  Co sądzicie o ocenach Kołodki na temat kryzysu gosp. na świecie oraz jego roli (pozytywnej lub negatywnej) dla rozwoju gosp. Polski ? no i jego często powtarzana w mediach b.krytyczna ocena dokonań innych polskich ekonomistów (a w szczególności L.Balcerowicza) ?

  OdpowiedzUsuń
 10. @pawel-l

  dzięki!

  P.s. Jak zwykle Twój komentarz trafił do kategorii Spam w google, eh!

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli teraz czas na kreację pieniądza, a jest z czego tworzyć.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP