05 marca 2012

Wykres dnia - ropa WTI- flash crash 2.0?

Poniżej wykres dla WTI (ropa), a w szczególności:
MANAGED MONEY RATIO OF LONG TO SHORT POSITIONS tj ratio of long to short positions run by hedge funds and other money managers in futures and options linked to US crude oil (WTI)


Wskaźnik przebił wartości z zeszłego roku - w tamtym momencie po problemach z Libią uwolniono strategiczne zasoby ropy, a przed tym faktem nastąpił szybki mini krach tj 5 maja 2011 (klik, klik2).

Wtedy Libia, dzisiaj też zamieszanie z dostawami ropy wokół Iranu, i innych państw. Uważam, że osoby grające na zwyżki cen ropy powinny być przygotowane na gwałtowną możliwą korektę.

Źródło: Iza Kamińska (FT), Reuters. Ciekawe dywagacje tutaj  - klik

4 komentarze:

 1. 2 miechy już kupuję certy na spadki ropy pod takie wykresy i na razie ropa wyżej i wyżej :/ Patrząc na zeszły rok, to po ostatniej świecy z wysokim knotem mogą jeszcze miesiąc pompować pod szczyt. Wysypu hiobowych wieści o Iranie na razie nie ma, więc będą trzymać licząc na wystrzał lub dystrybucję pod szczytem. A potem flash crash.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wykres, oczywiście, jest jednoznaczny w swej wymowie, ale brakuje mi do pełni szczęścia porównania volumenu długich lub krótkich w przedstawionym okresie, bo to stanowi o sile ewentualnej regresji do średniej. Jakbyś gdzieś znalazł, to wrzuć dla pełnego obrazu, bo równie dobrze może to być ewakuacja shortów pod zapowiedzi olbrzymiego drukowania, bez mocnego powiększania longów. Innymi słowy, koncentracja może być na tyle niewielka, że nic wielkiego się nie wydarzy przy opadaniu tego ratio.

  OdpowiedzUsuń
 3. @kw
  ilosc longow shortow masz podana w linku na samym dole - ciekawe ........

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście, wszystko napisane, moje niedopatrzenie.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP