08 maja 2012

Cytat dnia - albo euroobligacje albo drukowanie

Ha, nie ma dnia żeby nie rozbawił mnie nowy socjalistyczny Prezydent Elekt Francji. Tym razem w długim wywiadzie dla slate.fr, stwierdził:

Slate.fr: La chancelière allemande est opposée à cette dernière solution…
Fr.Hollande: Sur cette question, nous aurons des discussions avec nos partenaires, et particulièrement avec nos amis allemands (1), mais ils ne peuvent pas poser deux verrous à la fois, un sur les «eurobonds» et un autre sur le refinancement direct des dettes par la BCE.

Co w wolnym tłumaczeniu można streścić, że Kanclerz Merkel nie może stawiać dwóch blokad równocześnie - braku euroobligacji oraz braku bezpośredniego finansowania długu przez ECB! 

Ha, jednym słowem typowy socjalista - albo chce zabrać pieniądze innym (Niemcy) albo sobie wydrukować. Po prostu pięknie. Zaczynam coraz bardziej wątpić (jeśli jeszcze bardziej można!) o nasz eurokołchoz USSR, bo obecne sondaże wskazują, iż w przyszłych wyborach Kanclerz Angela Merkel zejdzie ze sceny i władzę przejmą Socjaldemokraci z Zielonymi w Niemczech. Ostatnią mocną tego próbkę powinniśmy otrzymać już w nadchodzący weekend w regionalnych wyborach w najliczniejszym landzie NRW.

Uważam, że kluczowe wybory dopiero w europie są przed nami. Obecnie jest remis jeśli chodzi o rozkład sił, chociaż drukarze i socjaliści zyskali nowego mocnego sojusznika - Francję. Ważne nadchodzące wybory to wybory w Holandii - bardzo ważnym sojuszniku Niemiec. Jeśli na jesieni (wrzesień 2012?) wygrają i tam socjaliści lub koledzy Hollande to waga już na jesieni zacznie mocno przechylać się w stronę drukarzy i socjalistów.

Na koniec zadam  banalne pytanie - kto lubi tam samo kucharzyć i pichcić w księgach jak Hollande tyle że na naszym skromnym podwórku? Ha! Nie trzeba było długo czekać, nasz Kucharz Roku sam wyrwał się do odpowiedzi!

Wybór prezydenta Francois Hollande'a może być dobrą wiadomością dla Polski i innych nowych krajów członkowskich, jeśli jego skutkiem będzie nadanie rozwojowi gospodarczemu należytej wagi w polityce gospodarczej Unii Europejskiej i strefy euro. Dzięki takiej zmianie Polska będzie mogła łatwiej i mniejszym kosztem przeprowadzić proces konsolidacji finansów publicznych.

15 komentarzy:

 1. Większość to tępaki o czym świadczą wybory polityczne np zeszłoroczne u Nas PO/Palikot/SLD czy też muzyczne Koko Spoko Kuppa, zatem wygrają socjaliści, zieloni, wrażliwi, homo, etc. Będziemy mieli drukowanie. Per analogiem z US dawało by to dwa lata wzrostów, ok zarobimy na tym tylko co dalej? Złoto?, Kanadyjskie/Australijskie dolary? Korony Norweskie? Prośba o azyl polityczny w Szwajcarii?

  OdpowiedzUsuń
 2. Piję za drukarzy i socjalistów - szybciej rozp... system. Im szybciej ludzie popalą banki tym lepiej

  OdpowiedzUsuń
 3. @spekulant

  be careful what you wish for

  do wladzy dochodza ekstremisci i wcale nie liberalowie a najczesciej skrajni lewacy. ja tu widze na swiecie wielkie wycie w takt "komuno wroc"

  OdpowiedzUsuń
 4. @spinn dobrze ze sie pojawiles. zaraz napisze maila o piwku. przyszly tydzien?

  OdpowiedzUsuń
 5. @SiP
  Taki trochę OT, mieszkacie w stolicy czy w 3city?

  OdpowiedzUsuń
 6. wawa i to wiekszosc

  3city to np podtworca.

  napisz maila.do mnie to wrzuce ci w liste w sprawie spotkania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotr,
  dzięki za pamięć. Szkoła i praca na nic czasu nie ma, byle do końca maja, potem już po sesji ^.^.
  Dajcie znać kiedy, i jak pasuje w sumie będziemy się na pw dogadywać.
  Kecaj dogadaj się z Dedkiem, co do lokum i noclegu nie ma problemów, chyba że My byśmy do Was w sesji wyjazdowej ;> dawno nad morzem nie byłem wiec tym bardziej mi pasuje.
  Na mailu sie dogadamy
  pozdro hej
  i lece bo dziś mama egzamin

  OdpowiedzUsuń
 8. Dżizas, ale się porobiło. Studenci w złoto inwestują i na giełdzie handlują akcjami. I jeszcze k*wa narzekają że w kraju źle się dzieje... no jasny gwint, to ja boję się pomyśleć co będzie jak dobrobyt nastanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. @RG
  niestety nie masz pojęcia o sprawie a się widzę mądrzysz. Nie wiem czy słyszałeś o studiach, że można się dokształcać np w wieku 35 i 40 lat w formie podpyplomowych, drugiego stopnia czy studiów MBA.


  Inna sprawa że do ludzi młodszych a la 25 lat i niżej nic nie mam.


  Zamiast pisać wulgaryzmy napisz co masz do tego? Lepiej jak się ludzie edukują wcześniej, niż później. Edukacja ekonomiczna, co do kredyt czy pieniądz powinna byc już w podstawówce.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurczę jak byscie robili wyjazdowe spotkanie na Gornym Slasku to dajcie znac

  OdpowiedzUsuń
 11. e;RG
  W złoto? przy tych cenach? Jak ponad pół roku temu jak waliło na 2000 USD/OZ pisałem że je sobie kupie ale jest za drogie, teraz mimo że jest sporo niżej też jest dla mnie za drogie, poczekam sobie.
  Akcje? hmmm chyba mnie kolega z kimś pomylił, ostatni raz to je miałem dokładnie rok i 12 dni temu, i jeszcze sporo czasu i spadków minie nim znowu je będę miał.
  Jak pisałem u Dedka, 1/3 kapitału jestem na krótko reszta leży bezpiecznie w FI pieniężnych, plus of course waluty konkretnie dolary Kanadyjskie i Australijskie oraz korony Norweskie.
  Nie wiem co ci chodziło, ale nie chce mi się dociekać, pozwolisz że po odniesieniu się w związku z Twoim listem do ww. rynków resztę jego treści oleję.
  Ołówek - jak będzie termin ustalony w W-wie,a na wybrzeże się nie wybierzemy to zawsze możesz odwiedzić m.st Warszawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej, spokojnie, to miał być żart a nie atak. Nic do studentów nie mam, uczcie się a jeśli sytuacja pozwala na studia i inwestowanie to super. Ot taka nowa dla mnie rzeczywistość - naście lat temu studenci raczej byli daleko od inwestowania (no chyba że we własną naukę bo z finansami było generalnie krucho).

  OdpowiedzUsuń
 13. ... i przepraszam za ten komentarz, bardzo mądry to on nie był.

  OdpowiedzUsuń
 14. Spinnaker chetnie sie kiedys wybiore- ale bede musial autem wiec z piwa nici :)
  Ale niestety na razie walcze z budowa domu i wykanczanie domu mnie wykańcza

  OdpowiedzUsuń
 15. olowek5 pisze...
  ".... na razie walcze z budowa domu i wykanczanie domu mnie wykańcza"

  Tak to jest jak chce się od razu do pałacu wprowadzić. ;)

  Ale ... w związku z tematem:
  Po kiego ludzie inwestujecie w nieruchomości typu "pałace"??
  Przecież powoli ale ciągle idzie stare - postkomuna już jest, a do tego, jak widać, wraca skrajna komuna - neo partia pali knota i wszystko będą niebawem nacjonalizować i rozdawać ćpunom a w najlepszym razie dokwaterowywać tych zasłużonych bezdomnych wybiórców, a szczególnie oddanych i zasłużonych funkcjonariuszy neo nowego systemu(*), w którym to ja zwykle i zawsze rządzi tylko złodziej i "krzywa" (nie mylić z ksywa), co jak wiadomo, w łacinie "kurwa".
  (*),
  w tym systemie w/g Ma'xa, jak wiadomo, każdemu się należy, jednemu według zasług, innemu zasłużonemu, według potrzeb!

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP