01 czerwca 2012

ChRL eksportuje miedź - ale się porobiło!

Co za czasy - spółki z ChRL przystąpiły do eksportu miedzi by pokryć krótkie pozycje!

To oczywiście wydaje się nielogiczne w pierwszej chwili, gdyż ChRL jest wielkim importerem miedzi z uwagi na długoletni okres inwestycji w tym kraju. Ten cykl dobiegł jednak końca (klik), a na rynku miedzi większość pozycji ma tylko jedne gracz (klik, klik). Sprawę miedzi komplikuje fakt, że miedź była wykorzystywana do spekulacji przez chińczyków którzy liczyli na jej wzrost. Same magazyny są już od dawna zapchane. Miedź powinna być dużo niżej, bo wystarczy spojrzeć na koszty produkcji (klik).


Cała historia o eksporcie miedzi dostępna tutaj - klik.


5 komentarzy:

 1. No to możemy liczyć na wzrost ceny srebra.-)

  OdpowiedzUsuń
 2. @hans
  oni eksportuja bo mają problem no i do tego złe otoczenie gospodarcze dochodzi. Ja to osobiscie widze spadki cen srebra w dolach. widze 20 a nie 27. kluczem jest jednak brak QE.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miedź to jedno... ale pismaki z masówki zauważyli nawet początki tendencji odwrotu:

  http://biznes.onet.pl/amerykanskie-firmy-przenosza-produkcje-z-chin-do-u,18564,5152207,1,news-detal

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko zawsze to tlumaczenie w prasie ze koszty pracy itp. Czy oni są poważni :D przecież chińczyk zarabia 100x mniej niż Amerykanin. Pewnie chodzi o źródła taniej energii (gaz <100usd)

  OdpowiedzUsuń
 5. @unknown

  Coś chyba nie sprawdziałeś ostatnio kosztów pracy w ChRL. Popatrz na miesieczne pensje w miastach nabrzeżnych. Inna sprawa że oprócz kosztów pracy są koszty materiałów ale i transportu i do tego wątpliwa jakość. suma sumarum już się nie opłaca.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP