22 czerwca 2012

Wykres dnia - rynek nieruchomości w USA dołek ma za sobą - kolejne wykresy

Kolejne wykresy dnia po poprzednich (klik) na temat amerykańskiego rynku nieruchomości.

Wykresy i tym razem za Calafia Beach Pundit.

12 komentarzy:

 1. SiP fajnie jakbyś wyszukał EFTa albo nawet ceny samego drewna w USA i sprawdził jak wygląda ten rynek, może jakieś kontrakty. Korelacja jest dośc spora ok 90% i jeśli timber stoi i patrzy, a kontrakty są spadkowe to ja nieruchomością za oceanem nie wróżyłbym nic dobrego. W tej chwili nie mogę tego sprawdzic.

  Co do rynków finansowych nie odkryje ameryki jesli powiem że mamy moment prawdy. Fed dał tyle co kot napłakał, odczyty co najwyzej srednie, technicznie masa testów tej czy innej formacji. kilka dywergencji dywergencji. postaram sie opisac wiecej w wolnym czasie.

  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwzzy lepszy link do lumber

  http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=LB

  link

  OdpowiedzUsuń
 3. A tu drugi link do drewna :

  http://stooq.pl/q/?s=lb.f&c=1y&t=l&a=ln&b=0

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość długo się już sprawdza:
  http://www.mcoscillator.com/learning_center/weekly_chart/lumber_says_this_is_a_top_for_housing_stocks/

  OdpowiedzUsuń
 5. @Sip

  Nominalny dołek zgoda. Już od roku pisałem, że jesteśmy blisko dołka. Realnie to ten rynek będzie leżał jeszcze kilka - kilkanaście lat.
  Ceny będą rosły i popytu nie będzie. Jak podwoi się lub znacząco zwiększy amerykanskie PKB to nominalnie znowu sie pierdyknie.

  @Njusacz

  Nie patrz na cenę ona nie powie Ci nic o przyszłości ani o tym czy cos jest tanie lub drogie.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Sip

  Generalnie będzie mozna kupic jeszcze taniej mimo tego, że będzie nominalnie drożej:). Tylko kto ma cierpliwość czekać 10 lat:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do rynków uważam,że będzie jeszcze jedna fala up na giełdach surowcach i potrwać może do jesieni lub nawet dłużej. Koniec czerwca może być mocno w górę

  OdpowiedzUsuń
 8. trochę po polsku - bo nie idzie w cenie.

  http://biznes.onet.pl/wakacyjne-nieruchomosci-alternatywa-dla-akcji-i-lo,18543,5169591,1,prasa-detal

  OdpowiedzUsuń
 9. @marek

  Lions House to to samo co private banking, noble group, getin, open finance, home broker i masa innych spółek - krótko - p. Czarnecki.

  Mnie w tym artykule rozśmieszyło już na początku to zdanie:
  "Rok 2012 przyniesie wzrost popularności strategii inwestycyjnej polegającej na zakupie pokoju hotelowego w wakacyjnym kurorcie – oceniają doradcy Lion’s House. .Sprzyjają temu złe nastroje na rynkach akcji, a także wysoka inflacja, która „zjada” zyski z lokat bankowych."

  Gość plecie głupoty bo inflacja wszędzie już spada i jej szczyt mamy za sobą. Jeśli gość tak plecie to to żaden doradca a sprzedawca. to wiadomo po tym:
  http://www.biztok.pl/Czarnecki-z-Augustyniakiem-obsluza-tylko-bogatych-a2242

  link

  Nie jest to więc materiał edukacyjny a zwykły materiał sprzedażowy. Ja sobie nie wyobrażam inwestycji w nieruchomości w hiszpanii jak jeszcze super nie spadły a dopiero troche. A co z upadkiem euro? Dlatego przeciez kasa leci do niemiec i szwajcarii. To ona powinna byc promowana. Podobnie Norwegia. Oni widze naganianie tradycyjne na nieruchomosci w hiszpanni Grecji itd. Czym to sie skonczylo to juz wiemy. Niestety polskie ubieranie ludzi w bambuko.szkoda bo moglo byc dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Sip
  i o to chodzi znaczy ,ze poki sa takie artykuly to dolek na mieszkaniowce jeszcze daleko przed nami i tak byc.

  OdpowiedzUsuń
 11. wszystko fajnie ale w jaki sposob zainwestowac w ten rynek w dlugiej perspektywie - etfy sa a pozniej ich nie ma, moze jakies akcje ale jakich spolek ?

  OdpowiedzUsuń
 12. @Tymon tymański pisze...
  "wszystko fajnie ale w jaki sposob zainwestowac w ten rynek w dlugiej perspektywie - etfy sa a pozniej ich nie ma, moze jakies akcje ale jakich spolek ?"


  developerów?

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP