07 sierpnia 2012

Trading-Room: tydzień 32 - sierpień 2012

Krótko i na temat bo reszta w raporcie. Obecnie rynki znajdują się w momencie kiedy można powiedzieć wóz albo przewóz (luźne tłumaczenie ang. make or break).Amerykański SP500 nie powinien przejść 1422 jeśli ma nastąpić lada moment wyprzedaż, gdyż w przeciwnym wypadku rynki czekają wzrosty połączone z konsolidacją. Wg analityków UBS rynek właśnie powinien łapać szczyt co widać m.in. w wykupionym sektorze defensywnym. Jeśli jednak miałyby nastąpić zwyżki to koniecznie musi wystąpić rotacja w ramach sektorów - zwyżki powinny pojawić się w sektorach cyklicznych (np. konsumenckie, półprzewodniki, finanse/banki) w zastępstwie sektora defensywnego (telco, healthcare itp).
Również obecnie rynki muszą sobie odpowiedzieć na pytanie czy dalej trwa od marca okres deflacyjny czy jednak następuje rewizja założeń i pobudzenie oczekiwań inflacyjnych w związku oczekiwaniami co do uruchomienia programów luzowań ilościowych na świecie, w tym ECB. Widać już na rynkach tego typu pierwsze jaskółki (zaczęły rosnąć oczekiwania inflacyjne) i szereg rynków buduje silną bazę do wybicia w górę (potwierdzenie sygnału to np przebicie na złocie 1630 USD, srebrze 28.30 USD). Analitycy zalecają szereg poziomów i instrumentów które należy śledzić by odpowiedzieć na pytanie czy przed nami silne zwyżki czy jednak faktycznie spodziewany szczyt. 

410 komentarzy:

 1. Jest dobrze! He, he .... dług będzie bardziej rósł ... Optymistyczne doniesienia więc czekamy na radosną twórczość inwestorów i inwestycje w Global.Amb..Gold lub ... rozsądek.
  "Zielona Europa" - pompowanie kasy w budżet to, jak widać, nie jest polska specjalność.... My jesteśmy tylko "wyspą" ....

  OdpowiedzUsuń
 2. dzis rano Niemcy oznajmily, ze nie doloza juz ani centa do Grecji

  to znaczaco przybliza moment rozstania Grecji ze strefa, zwana nieladnie eurolandem

  OdpowiedzUsuń
 3. Bundesbank został sam na polu boju. Wczesniej po komunikacie ECB Draghiego Merkel i Hollande wsparli jego działania mówiąc jednym głosem że trzeba zrobic wszystko by oceli euro.

  to samo dzisiaj z ust CDU że nic się nie stało i wspierają ECB w działaniach by odstraszyć spekulantów
  :
  German CDU Meister says ECB bond buying should warn speculators off Euro
  - Draghi's plan isn't problematic - No rift in Germany over ECB's Weidmann stance to Draghi - German chancellor Merkel and ECB's Weidman have different roles - Germany has certain flexibility on Greek targets - Germany won't back more financial aid to Greece - US must tell IMF to stay in Greece, not pull out

  OdpowiedzUsuń
 4. @mariusz

  ale jaka pomoc? Czy restrukturyzacja długu to będzie pomoc? Jeśli nie to nie ma problemu.

  Wg mnie bedzie restrukturyzacja dlugu grecji, pytanie w jakiej formie i kto wezmie udzial, czy panstwa, czy ecb czy imf bo kazdy z nich ma greckie papiery.

  OdpowiedzUsuń
 5. @TR
  całkiem mozliwe że beda nowe wybory w japonii bo tego domaga sie opozycji za poparcie podwyzszenia podatków

  OdpowiedzUsuń
 6. @TR
  To moze spowodowac dalsze ciecie ratingów przez agencje ratingowe
  S&P's Ogawa says political risk is the biggest negative for Japan's rating

  Japan Sales Tax Bill At Risk As LDP Pushes Noda On Election
  http://www.bloomberg.com/news/2012-08-08/japan-sales-tax-bill-at-risk-as-opposition-pushes-for-election.html

  OdpowiedzUsuń
 7. i kolejny polityk z niemiec za interwencją ECB
  German goverment advisor Bofinger says there is no justification for bond yields and the ECB should act

  OdpowiedzUsuń
 8. Niedawno czytałem, że opinia publiczna w Niemczech jest przeciwna drukowaniu euro oraz dalszej pomocy PIIGS oraz popiera wyjście ze strefy. Tyle, że nie bardzo wiem co niby oznacza ten artykuł. To było chyba na Eurobankierze i żadnego linka do potwierdzenia.
  BTW Niency są eksporterem więc słaba waluta jest im na rękę więc politycy niemieccy powinni być za drukowaniem. Z kolei społeczeństwo niemieckie może być przeciw. W landach wybory wygrywa ostatnio frakcja przeciwna Merkel. Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie. Nawiązując do Twojego wpisu SiP odnośnie drukowania i wykupu obligacji PIIGS do 3 lat to niewiele to daje rynkom giełdowym.
  Niby kwota ogólnie spora, ale to jest kwota potrzebna rządom, której normalnie mogłyby nie uzyskać bo obligi krótkoterminowe mogłyby cieszyć się słabym popytem lub cieszyłyby się popytem, ale tylko z dużą rentownością.
  Jak dla mnie to sytuacja na giełdach wygląda trochę jak w 2007 i czas na drugą odsłonę kryzysu, ale jak rynek uzna, że czas na wzrosty to nie warto będzie się z nim kłócić.

  OdpowiedzUsuń
 9. @MAriusz:
  "Niedawno czytałem, że opinia publiczna w Niemczech jest przeciwna drukowaniu euro oraz dalszej pomocy PIIGS oraz popiera wyjście ze strefy. Tyle, że nie bardzo wiem co niby oznacza ten artykuł."

  ODP: To oczywiście prawda. Obywatele są przeciwni i rosną nastroje anty euro. Politycy powoli zaczynają się obawiać referendum.

  "Z kolei społeczeństwo niemieckie może być przeciw. W landach wybory wygrywa ostatnio frakcja przeciwna Merkel. "

  ODP: Pytanie dlaczego? Socjalisci ktorzy wygrywaja są za pomocą dla PIIGS.

  Nawiązując do Twojego wpisu SiP odnośnie drukowania i wykupu obligacji PIIGS do 3 lat to niewiele to daje rynkom giełdowym.
  Niby kwota ogólnie spora, ale to jest kwota potrzebna rządom, której normalnie mogłyby nie uzyskać bo obligi krótkoterminowe mogłyby cieszyć się słabym popytem lub cieszyłyby się popytem, ale tylko z dużą rentownością."


  ODP: No nie do końca. To rynkom długu da sporo jak QE FED czy BoE. To oznacza stały popyt na te papiery. IBEX i inne giełdy pozytywnie zareagowały.

  "Jak dla mnie to sytuacja na giełdach wygląda trochę jak w 2007 i czas na drugą odsłonę kryzysu, ale jak rynek uzna, że czas na wzrosty to nie warto będzie się z nim kłócić."

  ODP: W pewnym sensie się zgadzam bo ja oczekuję właśnie wyprzedaży. Jak przebiją poziomy to się nie będe kłócić.

  Zwracam uwagę że złoto srebro, miedź i wiele innych tickerów wcale dobrze nie reagują na o co się dzieje. Jedynie krótkie pozycje zostały pokryte na paru parkietach (equity) i eurusd.

  OdpowiedzUsuń
 10. @TR
  Na jenie lada moment może być cyrk. Jeśli partia LDP przeglosuje censure motion w wyższej izbie (postanowią o tym jutro jako partia) to obecny rzad nie przeglosuje tax bill oraz przede wszystkim nie bedzie zgody na dalszą emisję japonskich obligacji (JGB).Mowiac prosto - japonii skonczy się kasa. Ciekawie zapowiada sie w japonii koniec tygodnia. S&P grozi cieciem ratingu.

  OdpowiedzUsuń
 11. @TR

  Bardzo ciekawa sytuacja - UBS mówi sell jesli nie przekroczy 1422 a jeden z zespołów Nomury przedstawił ciekawe wykresy ktore pokazują buy.

  Np pozycjonowanie jest złe - na wzrosty dolara i na zwyzki obligacji.

  Nawiązują do przebicia srednich 55 100 200 jak w grudniu 2011 tj odpał do lutego 2012.

  OdpowiedzUsuń
 12. nomura 2 sierpnia zamykala L teraz nowu L otwieraja.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Marek
  nie. Nie otwiera L. Ci ktorzy narysowali wykresy to dzial analityków ot takich sobie a tamci ktozy zamkneli L to stratedzy od portfolio. Powiedzmy ze te wykresy dzisiejsze od nomury to analitykow ale nie spekulantów.

  OdpowiedzUsuń
 14. August 9:
  bullish: 36.47%
  neutral: 36.18%
  bearish: 27.35%

  udział inwestorów wg AAI

  OdpowiedzUsuń
 15. marek pisze...

  w czwartek ratio bycze bedzie na poziomie 40% a miska spadnie pewno ponizej 30 jak bedzie zielen. Wszystko sie zgadza ida na przesilenie.

  7 sierpnia 2012 09:27:00 CEST

  duzo w prognozie ratio sie nei pomylilem , roznica miedzy obozami spora na kotrariana ale nie konieczna mozna ciagnac jeszcze i wkrecac chetnych na zielen

  OdpowiedzUsuń
 16. Śledząc wskazane przez UBS indeksy:
  Pod wzrosty:
  1. NASDAQ Composite - 3011 - wybił
  2. SOX 401 - wybił górą (390-400) nieznacznie
  3. MORGAN STANLEY CYCLICAL INDEX 937,81 Przebił 931

  Neutralnie:
  4. Dow Jones Transportation Averag 5075 bez rozstrzygnięć - najważniejszy wskaźnik wg UBS
  5. KBW Bank Index 46,53 - nadal pod oporem 46,50-47
  6. Brokerzy - XBD - 79,63 - opór na 85
  7. RUT - nieśmiało wchodzi w strefę 800-820

  Pod spadki:
  7. Dow Jones Utility Average - 983,19 - przebił wsparcie 985 - odwrót na defensywnych rozpoczęty

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak jak zakładałem odpaliłem już 40% pozycji L USDPLN (tym razem z SL:))
  Resztę otwieram powyżej 3,30xx.
  http://www.image-share.com/upload/1657/289.png

  Co sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 18. @Kecaj84

  Co sądzimy ?
  W/g mnie to ... nie graj na parach ze złotówką. To bardzo niewdzięczne crossy.
  Jesli już chcesz grać na walutach EM to polecam lirę turecką. Najlepiej do dolara.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja tam np. sądzę, że jest bardzo duża szansa na wizytę w rejonie 3.0x. A w ogóle to widziałeś ile było czasu w poprzednich razach na łapanie pozycji na linii trendu? Nie ma co się tak spieszyć.

  OdpowiedzUsuń
 20. Małe spółki coś nie dowierzają w ten atak na 2300. Zakupiłem sporo fw40, bo jak wybiją górą będzie pewnie szybko nadrabiać. W przypadku niepowodzenia nie ma z czego spadać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Planowo, otworzone 80 % pozycji na L USDPLN. Napięcie rośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Znowu na fixie w PL się powinno wyjaśnić....

  Cały czas trzymam S na DAX 6938, SP 1390 +plus dobitka na 1404, AUDJPY 82.830

  Mam jednak tez mam nadzieje mały hedge na złocie L 1607 i srebrze 27.60

  OdpowiedzUsuń
 23. witam
  |Sip gdzie stop na dax pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. @marcin
  7010

  W ogóle im dłużej to wsyzstko trwa to powoli tracę cierpliwość i mam ochotę wskoczyć w L i odwołać te całe spadki:) Na razie jest patowa sytuacja. jak napisał chybil- czesc wskazuje na wzrosty a czesc na spadki a czesc neutral. poki np takie zloto nie przebilo 1630 a srebro 28.30 to to nadal nie jest wzrostowo.

  Na daxie obawiam sie korekty w biegu.....to oznacza silny trend jesli tak bedzie a wtedy to i moze 7200 :(

  OdpowiedzUsuń
 25. Dla przykładu audjpy wyszło górą cholera:(

  OdpowiedzUsuń
 26. @Tr
  wypadają też obligacje, w tym amerykańskie 30 latki. juz dawno walnęło UBSowe 149...

  OdpowiedzUsuń
 27. @TR
  Tak w ogóle to ciekawa sytuacja jest na paladzie (palladium) jak by przeszli 600, dajmy na to 602 to ja bym z chęcią L wziął.

  OdpowiedzUsuń
 28. @TR
  przeprasszam za chain posting. Na tym palladium to mnie kusi ogromny trójkąt. bo jak by wyszli góra i dalej było by info z QE to oni i nowe szczyty mogą zrobić, albo przynajmniej zniesc 50% spadków od szczytów.

  OdpowiedzUsuń
 29. ja na razie z s odpuszczam ,
  na jesień poczekam idę na rowerek

  OdpowiedzUsuń
 30. To rozumiem że na jakąś pielgrzymkę rowerową jedziesz jak Cię nie ma do jesieni:)

  OdpowiedzUsuń
 31. heh rowerowy Forest Gump do jesieni bedzie jezdzil :-) czekaj czekaj az sie nie doczekasz :-)

  OdpowiedzUsuń
 32. CRB przebił 305. Nasza giełda ma dużą korelacje z tym indeksem, także może to być dopiero początek szalonej jazdy w górę.

  OdpowiedzUsuń
 33. @SiP
  Pallad na średni termin to niezły pomysł. Przegapiłem go w końcu zeszłego tygodnia. Poczekam na lekką korektę i może wejdę na L. Ale nie na długo - patrz wykres miesięczny.
  Indeksy USA na razie się miotają w małym horyzoncie , ale zanosi się przynajmniej na nieco większą korektę. A może jak to będzie większa korekta to nastąpi zmiana trendu.

  OdpowiedzUsuń
 34. ale odzew ;)
  na piwo sie trzeba umówić
  albo cos mocniejszego ,stawiam

  OdpowiedzUsuń
 35. A ja jestem caly czas glupio uparty i bede sie kopal z koniem ale nie gram L dopoki nie zobacze magicznych poziomow na gold, silver i S&P o ktorych wczoraj Gospodarz pisal.

  Poza tym nie ma korekty to nie gram najwyzej pociag odjedzie a ja bede mial wiecej czasu na inne rzeczy ale gorzej jak mialbym zlamac swoje przekonanie i ubrac sie na gorce

  OdpowiedzUsuń
 36. Już z laptopa. Dorzuciłem S na wig20 na fixie. Rowne 2 czysta.

  OdpowiedzUsuń
 37. @Sip

  kuszenie diabla na pustnii trwa :-) Ja tam dobiore S jak podejda wyzej. Ilez mozna ? :-)

  OdpowiedzUsuń
 38. @SPY
  I słusznie. Własnych zasad się nie łamie bo to zwykle słono kosztuje.
  Jak ma rosnąć to trzeba zaczekać na wybicie i wejść po skończonej cofce.
  Poza tym ja też nie mam przekonania do wzrostów i wejdę na L dopiero w ostateczności i tak jak wyżej napisałem .
  @SiP
  Daj sobie spokój z tym naszym grajdołem bo ten rynek jest nieprzewidywalny totalnie. Poza tym on jest na takich poziomach, że krótka wcale nie jest bezpieczna. Lepiej zaszorcić na SnP.

  OdpowiedzUsuń
 39. "2 czysta"? Znaczy jednak coś mocniejszego? :)
  Ja tam mam L na fw40. Nie widzę na razie żadnych sygnałów odwrotu.

  OdpowiedzUsuń
 40. @TR
  Jeśli spojrzeć na WIG a nie WIG20 (dywidendy) to brakuje 500 pkt i nastapi wybicie z wielkiego trendu bocznego.

  OdpowiedzUsuń
 41. @marek
  "kuszenie diabla na pustnii trwa :-) Ja tam dobiore S jak podejda wyzej. Ilez mozna ? :-)"


  Ty to nie sciemniaj. zapakowany jestes na nizszych poziomach i nie masz co dokladac. Zresztą sam to pisałeś. Ja tam nie mam za miaru dokładać bo jak wejda sygnały kupna to robię zmianę na L i podwajam stawkę bo wtedy sp500 zawędruje chociaż na 1442

  czyli tutaj:
  http://s1.pokazywarka.pl/i/1251002/385828/spx-w.jpg
  link

  OdpowiedzUsuń
 42. @mariusz
  "@SiP
  Daj sobie spokój z tym naszym grajdołem bo ten rynek jest nieprzewidywalny totalnie. Poza tym on jest na takich poziomach, że krótka wcale nie jest bezpieczna. Lepiej zaszorcić na SnP."

  ODP Zgoda co do grajdołku, ja preferuje dax, sp500 a nawet niektore egzotyki jak hong kong. co nie zmienia faktu ze czasami i tutaj kupuje.

  OdpowiedzUsuń
 43. @ikti

  ""2 czysta"? Znaczy jednak coś mocniejszego? :)
  Ja tam mam L na fw40. Nie widzę na razie żadnych sygnałów odwrotu.

  ODP: 2czysta jak 300polityka czyli czysta polityka a moje 300:)

  OdpowiedzUsuń
 44. @sip
  koncem marca bylo podobnie jak teraz a z tego okresu mam 3 S, ostatnie S juz nizej. Nie mam nic do sciemniania. Zawsze limit 5 esek.

  OdpowiedzUsuń
 45. @sip
  sygnały kupna ? fake zawsze wkrecaja wiecej ludu. Twoj cyrk Twoje malpy. Jak wam wejda sygnaly kupna przy wzrstajacym udziale byka to bedzie fiesta dopiero. Jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 46. @Marek
  na razie poziom byka wcale nie jest wysokie niestety. poza tym te nastroje czasami są mylące bo nawet na wysokich nastrojach mogą przeczołgać mocno miśki przez miesiąc. na nastroje to trzeba uważać.

  OdpowiedzUsuń
 47. Z tego by wynikało że jakoś takośwzrosty do grudnia (trend 6miesięczny) chociaz obecnie konsola czy wyciszenie
  On another quiet day, the 13 week cycle appears to have topped out, but the 6 month cycle projection rose.

  link

  OdpowiedzUsuń
 48. Moim zdaniem sygnał kupna był już 3 sierpnia. Teraz trzeba trzymać długie i czekać na ewentualny sygnał sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 49. @Marek

  uszczypnij bo:
  "a z tego okresu mam 3 S, ostatnie S juz nizej. "

  To znaczy że od marca trzymasz S? Rynek spadł z 1422 na 1266 a ty nie skasowałeś zysków? To na co Ty grasz? NA krach tylko?

  OdpowiedzUsuń
 50. TR
  Jeśli chodzi o sygnały kupna to na WIG20 przebito na tygodniowym SMA55 na którą patrzą banki. Jak się tak zamknie to sygnał kupna.

  OdpowiedzUsuń
 51. @marek
  No właśnie. Chyba zamknąłeś na początku czerwca? Nawet Twój bradley wtedy przewidywał up.

  OdpowiedzUsuń
 52. Rzeczywiście ta EMA55 ładnie chodzi na WIG20, ale jak widzę też się dobrze sprawdza na WIG, a tam już jest ładnie przebita.

  OdpowiedzUsuń
 53. @ikti

  dokładnie. byki zrobią pewnie jutro wszystko by zamknąc powyzej 2295 na wig20. Zobaczymy. Jesli to poprzebijająi nie ma szczytu to ja się nie kłóce i przyszły tydzień L.

  Nadal martwi miedz złoto srebro. To ostatnie ma najwiekszy potencjal tak do 32 bo złoto silny opor 1674.

  OdpowiedzUsuń
 54. @Marek
  Taka gra jak twoja może bardziej niż twój portfel podniszczyć twoja kondycje psychiczna ,emocjonalna czy życie rodzinne ,chyba , ze jesteś z kamienia

  OdpowiedzUsuń
 55. Sip w us zawsze klepali że surowce to zamiast słabego usd sie kupuje ,teraz sytuacja troche inna

  OdpowiedzUsuń
 56. Wig40 w ostatnich 5 miesiącach jest ok. 10% w tyle za wig20. Może pokusić się o zagranie na zmniejszenie spreadu? Sprawę ułatwiają równe poziomy indeksu. Można brać 1 do 1 na fw.

  link

  OdpowiedzUsuń
 57. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 58. @Marek

  uszczypnij bo:
  "a z tego okresu mam 3 S, ostatnie S juz nizej. "

  To znaczy że od marca trzymasz S? Rynek spadł z 1422 na 1266 a ty nie skasowałeś zysków? To na co Ty grasz? NA krach tylko?

  tak samo jak od maj/czerwiec 2011 gdzie pozycje zamykalem w maj/czerwcu 2012 a nowe S dolozone zostaly juz wczesniej w marcu 2012 pisalem ci o ty mna email i na trading rommie wtedy pisalem o zajmowaniu pozycji i z hossiarzy sie smialem bo tak tu byczo bylo. Na blogach juz sie powoli robi to samo. Gram wiesz na co na krach na besse Panie do minimum 2016!!. Jakby kazdy szedl jak IBEX to by bylo ok.

  OdpowiedzUsuń
 59. dane z chin z dzisiaj

  chiński eksport / import dane z 10.08

  no jak na kazdy miesiac przystalo dane musza byc nizsze. Hmm moze czas zaczac dyskonotwac w gore bo bedzie lepiej i tak w chinach od kilkunastu miesiecy chyba jak w europie. Dane stopniowo w dol ale odreagowaniami na gieldzie wkreca sie napalencow.

  OdpowiedzUsuń
 60. @sip

  jak pamietam to pisalem na blogu o zamykaniu startych esek z chusteczkowymi zyskami te z 2011. !,5 roku temu wyznaczylem sobie poziomy dla sp 500 i innnych. Czasowka sie tylko wydluza. Trudno trrzeba lapac szczyty i czekac.

  OdpowiedzUsuń
 61. @sip
  obecnie tak jak psizesz konsola co zaznaczalem w lipcu ,ze sierpien po osiagnieciu maxow koncem lipca. Popatrz na wszytkie indeksy jak sie ksztaltuja srednio od konca lipca do teraz.
  Chyba sobei zrobie odpoczynek od pisania bo wkolko to samo pisze i wiele nie odbiega od prognoz.

  OdpowiedzUsuń
 62. No to mam całą dużą L USDPLN.
  Przesuwam stopy do punktu kupna i czekam...

  OdpowiedzUsuń
 63. Moim zdaniem ropa pokazuje kierunek.

  OdpowiedzUsuń
 64. @kecaj84
  wczoraj byl chyba wzrost depo (margin hike) i od wczoraj sie koryguje. moze toto. ja pozycje nie zmienione.

  OdpowiedzUsuń
 65. tr
  dla mnie audjpy jest czesto wyznacznikiem i audusd i one spadly w ciagu ostatnich 24 h.

  OdpowiedzUsuń
 66. @Kecaj84

  Ale ktora ropa pokazuje kierunek ??

  Z tego co widze to Crude spada od kilku dni o wiele mocniej niz Brent ktory jest piekielnie silny...

  Skad taka sila Brent w stosunku do Crude ??

  OdpowiedzUsuń
 67. @SPY
  Rośnie dyferencjał między Crude, a Brent, gdyż mają być zamknięte na jakieś przeglądy rafinerie na Morzu Północnym. Ten przegląd/remont ma się zacząć na początku września i potrwać do połowy października.
  Obserwuje temat bo zamierzam wejść na skracanie dyferencjału. Dobrym momentem może być koniec września. Jeśli różnica będzie na poziomie 23-24 to zaryzykuję.

  OdpowiedzUsuń
 68. @Mariusz

  dzieki ale jak to sie ma do sily Brent bo chyba nie do konca rozumiem
  Aha i drugie pytanie w jaki sposob bedziesz chcial sracac dyferencjal ??

  OdpowiedzUsuń
 69. @SPY
  Siła Brent bierze się właśnie z czasowego zatrzymania rafinerii na Morzu Północnym. Tam wydobywa się ropę Brent. Dlatego skoro będzie mniejsze wydobycie więc cena rośnie.

  Co do skracania dyferencjału to wygląda to tak :
  zajmujesz krótka pozycję na Brent i długą na Crude (czyli tej ropie z USA) .
  I czeka się wtedy aż spadnie ropa Brent lub urośnie Crude, albo jedno i drugie.

  OdpowiedzUsuń
 70. @mariusz
  dokladnie tak. ja bym tylko dodal ze na niektorych seriach bywa wiekszy spread miedzy wti a brent wiec kapac kontrakt mozesz to jezcze zoptymalizowac.

  to co powyzej o optymalizacji nie dotyczy CFD.

  OdpowiedzUsuń
 71. geniusze z fed odkryli ze zakaz skracania akcji (short selling) nic nie daje a wrecz szkodzi. wieczorem moze wpis ale pewnie juz z docelowej miejscowki a nie wawy. oby mnie kory nie zatrzymaly.

  OdpowiedzUsuń
 72. Mamy election year w USA:
  http://seasonalcharts.com/img/ELECTION-SPE/DJIA_W0.GIF

  link

  wynik z niego że wzrosty trwają lipiec sierpień a dołek faktycznie w tym roku był na przełomie maja czerwca

  OdpowiedzUsuń
 73. DI BRE
  Przegląd miesięczny
  Sierpień 2012
  Rynek akcji
  Zgodnie z przyjętą strategią w sierpniu WIG20 powróci do trendu
  wzrostowego. Bezpośrednim powodem wzrostów będzie oczekiwanie
  inwestorów na kolejną fazę luzowania ilościowego (QE3) w USA

  Po bardzo dobrym czerwcu (+8,5% m/m), w lipcu WIG20 (-3,9% m/m) zachowywał się
  słabiej niŜ indeksy największych giełd (S&P500: +1,25%, DAX: +5,5% m/m). Naszym
  zdaniem, to jedynie korekta wcześniejszych wzrostów i zgodnie z przyjętą strategią w
  sierpniu indeksy powrócą do trendu wzrostowego. Bezpośrednim powodem wzrostów
  będzie oczekiwanie inwestorów na kolejną fazę luzowania ilościowego (QE3) w USA,
  która powinna zostać zasygnalizowana na konferencji w Jackson Hole (31 sierpnia-1
  września). Późniejsze terminy, ze względu na kalendarz wyborczy w USA (6 listopada –
  wybory prezydenckie) są mniej prawdopodobne - a przynajmniej tego oczekują
  inwestorzy. Chyba jedynie publikacja zaskakująco bardzo dobrych danych
  makroekonomicznych mogłaby schłodzić te oczekiwania. W przypadku jednak takiego
  zaskoczenia jest mało prawdopodobne, Ŝeby indeksy spadały. W Europie, interwencje
  słowne Prezesa Draghiego w pewnym momencie stracą moc. Rynki finansowe
  nieodwołalnie zaŜądają konkretów - na obecną chwilę wydaje się jednak, Ŝe polityka
  szefa ECB jest dosyć skuteczna. Zwracamy przy tym uwagę, Ŝe zarówno w Europie jak i
  USA oczekiwania inwestorów co do danych makro istotnie obniŜyły się (łatwiej o
  pozytywne zaskoczenia), co dobrze opisują indeksy przygotowywane przez Citibank. W
  czerwcu wspomniane indeksy odchyliły się do poziomów, z których historycznie często
  następował początek cyklu zaskoczeń pozytywnych. Wśród inwestorów równieŜ panuje
  sceptycyzm, co dobrze wpisuje się w pozytywny scenariusz dla ryzykownych aktywów.
  Wybranym rynkom wschodzącym (w tym Polsce) dodatkowo powinny pomagać
  oczekiwania na rozpoczęcie serii obniŜek stóp procentowych - umacniających lokalną
  walutę. Nasi makroekonomiści zakładają, Ŝe pierwsza obniŜka stóp w Polsce powinna
  mieć miejsce w listopadzie, kiedy RPP dostanie dane makro potwierdzające dalsze
  spowolnienie gospodarki w 3Q.


  link

  OdpowiedzUsuń
 74. TR
  obecnie na rynkach zabawa ciuciubabkę i kto pierwszy zrobi w pampersa. Co chwila wyskakują by się schować to z jednej to z drugiej. Russel2000 znowu po 8000, złoto spada, wczesniej dax rosnie i znowu wraca. Dawno nie było chyba 10 dni że po prostu prawie nic się nie dzieje a ciagle mały zakres zmian patrz najlepiej dax ostatnie 10 dni.

  OdpowiedzUsuń
 75. A pozycje mam co mam
  raz jestem na minusie z 2% kapitału a potem znowu +2% i tak w koło macieju. pytanie czy nie zamknąc i poczekac na wybicie...

  OdpowiedzUsuń
 76. Wziąłem ETF Short 3x na Russel 2000 ale z krótkim stopem plus mała pozycja S na sp500 (CFD) - stopy już przestawione na BE.

  OdpowiedzUsuń
 77. @TR
  jedyny rynek gdzie trwa jazda na wysokich obrotach to wyprzedaż długu USA. Tam chłopaki jadą równo.

  OdpowiedzUsuń
 78. Wczoraj ciekawa rzecz. SPX praktycznie bez zmian, a vix w górę 8%. Co prawda ten wzrost po części wynika z jakiś anomalii przy rolowaniu (link), ale często taka rzecz zwiastuje lokalny szczyt.

  OdpowiedzUsuń
 79. Coraz lepsze dane z usa pozwalają lepiej patrzeć w przyszlosc. QE3 to juz w ogole piesc przyszlosci bo prawdopodobienstwo spadło do chyba 5% po takich danych.
  Stopy procentowe są za nisko co sygnalizuje rosnaca obawa o inflacje.

  Muszę zrobic wpis o amerykanskiej gospodarce bo ta naprawdę radzi sobie niezle w porównaniu do reszty.

  OdpowiedzUsuń
 80. Sorry że akurat tu piszę, ale to tylko jeden post;
  Był niedawno jeden leming który udowadniał że niby dług w relacji do PKB spada, jak na typowego infantylnego ćwierćmózga żadne argumenty o kosztach do niego nie trafiały, teraz już nawet pudelku zwanym interią o tym piszą dla takich kmiotków "młodych, wykształconych, z dużych miast"http://biznes.interia.pl/prasa/news/by-zylo-sie-drozej-w-miastach,1832709

  OdpowiedzUsuń
 81. @spin

  dotyczy to wpisu o Rostowskim

  bloger n1

  znam wątek choc nie komentowalem.

  Spin poczta.

  OdpowiedzUsuń
 82. @SPin
  Ja już Cię raz prosiłem - nie wyzywaj ludzi od ćwierćmózgów bo Twoje wpisy bedę kasował. Nie ma taryfy ulgowej. Ciebie też ktoś kiedyś nazwie i co będzie? Naparzanka słowna kto jest wiekszym ćwierćmózgiem? Co to ta?

  OdpowiedzUsuń
 83. TR
  WIG zmaga się z nowym szczytem.

  OdpowiedzUsuń
 84. @Marek
  trzymasz L na obligacjach? wydaje sie że może własnie jest szansa na jakąś korektę cen w górę... Wzrost rentownosci w usa spowodował nawet ruch USDJPY w góre na zasadzie róznicy w oprocentowaniu 10-30 latek JGB i US GB

  OdpowiedzUsuń
 85. @TR
  Ja powoli zaczynam wątpić w spadki:) Wykruszam się. może idzie przesilenie:)

  OdpowiedzUsuń
 86. tak jak bedzie 130 to moze zysk wezme na 10 latkach jakby spadlo. No wielu juz przestaje wierzyc w spadki to znaczy ,ze bedziemy babrac sie bokiem z kierunkiem jednak w gore. Jak ratio bedzie pelne byka beda kombinowac. Usypianie trwa.

  OdpowiedzUsuń
 87. zaznaczalem wczesniej ,ze sierpien moze byc bokiem do wrzesnia. Wszystko na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 88. w sumie pierwsza prognoza ze stycznia 2011 dawala mi max w polowie 2011 na 1470 - 1520.
  Strasznie dlugo sobie roba szczyt, dane z mocy produkcyjnych coraz bliozej szczytu z 2007. Dlugo to robia na czasowce to moze wykoncza to teraz na euforii. To by pasowalo do scenario Dedka ostatnio sp 500 na 1500 i bessa przed nami. Media beda dzialac , sygnaly kupna dla kazdego. Jest zle kupuj nie ma lepszego otoczenia pod zakupy cuda na kiju ale czego sie nie wymysli aby ubrac ulice, malych i srednich.

  OdpowiedzUsuń
 89. Masz SiP godniejszych rozmówców w postaci wyżej wymienionego i studentów ekonomii o żałosnym poziomie wiedzy, wiec nic po mnie na twoim blogu. A posty możesz sobie kasować.

  OdpowiedzUsuń
 90. @Spin
  oj furiat jesteś widzę SPin, niepotrzebnie. Mi chodzi o wiekszą kulturę w rozmowie bo wyzywanie kogoś od ćwierćidiotów to droga do nikąd. Patrz JKM.

  OdpowiedzUsuń
 91. Wybicie na IBEX i FTSE MIB
  to nie wygląda wszystko źle a coraz lepiej

  OdpowiedzUsuń
 92. Jeszcze chwila i obrócę się na moim USDPLN'nie na S. Widzę przebicie linii wzrostowej...

  OdpowiedzUsuń
 93. no tak zaraz sie pojawia sygnaly kupn jak pisalem niedawno i beda kupowac. Potem fiesta jak sie ubiora ale to sporo czasu uplynie. Short term mozna sie bawic w L.

  OdpowiedzUsuń
 94. jak to widzicie na 15oo sp500 leci
  bo ta konsola cos za długo jest na s
  ??

  OdpowiedzUsuń
 95. @marcin
  ja pasuje z mixem i wrzucam więcej L a zamykam S. nie da się inaczej. Dzisiaj kolejne plotki o drukowaniu i że hiszpania wystapi o pomoc. dont fight the fed.

  W sumie też ciekawie że taki prosty sygnał jak EMA55 na wig/wig20 się sprawdza.

  OdpowiedzUsuń
 96. ja sie bardziej za czyms takim rozgladam
  http://stooq.pl/q/?s=vxx.us

  OdpowiedzUsuń
 97. @sip
  co do odplywu kasy z obligow - kto odplywa teraz i kupuje akcje przy takich poziomach ? smart money czy inna grupa , ktora wlasnie odbiera i odbierac bedzie na rosnacej gorce ?

  OdpowiedzUsuń
 98. @sip
  na L moim zdaniem za późno. Chyba, że na krótko, ale wtedy to trzeba dobrze złapać szczyt. Wzrosty trwają już od początku czerwca a opory blisko.

  @marcin1973
  VXX to ciężki instrument do gry na long. Jak nie trafisz z timingiem to jesteś mocno do tyłu przy rolowaniu kontraktów. kilka - kilkanaście procent na miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 99. @ikti

  tak ale sporo nie wytrzymuje i zmienia pozycje na L a od poczatku czerwca rosniemy ostatnie dni to boczniak , dzis proba wybicia gora z konsolidacji. Fake sygnaly tez mozliwe. Ja np szybka L zamnkolem wlasnie a glowne bez zmian. Jak wyjda wyzej doloze nowe ale to musza wyjsc sporo w gore. Wolne spinanie = nieoczekiwany szybki zjazd ale poko co chwilo trwaj i spokojnie sie delektujmy brakiem strachu.

  OdpowiedzUsuń
 100. szczyt do konca pierwszego tygodnia wrzesnia
  potem beda schodzic w dol
  jeszcze moze byc proba powrotu na koiniec wrzesnia

  na esach musicie 3 tyg wytrzymac

  OdpowiedzUsuń
 101. @hukers

  u mnei czasowka wskazywala na koniec lipca, potem sierpien w bok do poziomu max z konca lipca. No troche wyzej sa. Skoro wczesniej zamieszczalem linki ,ze na jesien hossa zatem tym czekajacym beda musieli wysoko sprzedac bo przeciez sami nie beda wtedy kupowac. Z 2 strony sporo rzeczy kazdyu chce z nas miec od razu lub po paru sesjach a tutaj po fake sygnalach , bujaniach trwa i trwa zanim zrobi swoje.

  OdpowiedzUsuń
 102. No to coś czuje ze właśnie nawracamy.
  :)

  @Sip
  "Dzisiaj kolejne plotki o drukowaniu i że hiszpania wystapi o pomoc. dont fight the fed.:

  Gdzie tych plotek nasłuchujesz? Masz jakąś sprawdzoną stronę? Czy cały zestaw źródeł?

  OdpowiedzUsuń
 103. @sip

  goldman sachs - drukowania nie będzie. Skąd masz info ,że będzie ?

  Nie będzie drukowania Goldman Sachs

  OdpowiedzUsuń
 104. w sumie do goldmana prognoz krotkoterminowo to podchodzi sie odwrotnie ale to nie prognoza tylko fakt. Chyba ,że mieszaja w kotle z tym qe3 jak i z prognozami jakie puszczaja. Wczesniejszy Twoj post o USA nie potwierdza dodruku i tak by pasowalo konsekwentnie NIE.

  OdpowiedzUsuń
 105. sa zamowienia w przemysle do konca wrzesnia ze szczyutem na poczatku

  ja je widze
  fake?
  moze cos tam ale z drugiej strony jak bys wiedzial ze zostalo 3 tygodnie to bys nie utrzymal na tych poziomach na miejscu grubego?

  nie powinni upuscic do tego czasu

  jakby s wiedzial ze bedzie dobrze praktycznie przez wrzesien to byc oddal teraz?
  esy bys walil przeciw faktom?
  rynek by cie rozjechal bo oni wszyscy widza te dane z przemyslu
  jak one wejda do mediow to drobny bedzie kupowal a oni beda oddawac

  ja wiem ze to idiotycznie wygklada ale musza tak grac bo jak sie obroca to rynek ich rozniesie
  gramy idiotyzmy bo tak prowadzi realna gospodarka

  odnosnie dodruku przez ebc:
  merkel powiedziala ze poprze ale pod warunkami ciec i zmniejszania dlugow
  czyli lewa reka tnie w hiszpani a prawa reka merkel skupuje obligacje swin

  lewa reka tnie popyt na rynku a prawa go tworzy

  nie wiem jaki sens
  zreszta jak rentownosci swin skocza w gore to sa odcieci od rynkow ale ida po pomoc do esm i ten daje pozyczke wiec po co im emitowac na rynku jak maja pozyczke z esm

  to mi sie kupy nie trzyma
  jak grecja odcieta to rynek ma w nosiebo pozycza trojka
  jak za pare lat zbija dlug to wtorny podaruje rentownosc ponizej 5% i wtedy grecja bedzie wolala pozyczyc na rynku niz od trojki

  nie ma sensu pozyczac tu i tam
  wiec dla mnie to jest bez sensu a jak cos jest bez sensu to znaczy ze merkel ich wydupczy
  rayoy zglosi sie po pomoc oni im daja pod warunkiuem ciec
  hiuszpania wprowadzi ustawe w parlamencie a merkel pozwoli skupuc za 100mld a to tyle co kot naplakal
  nic to nie da
  ale powie ze chcieli dobrze

  a co zrobia rynki jak hiszpania zabije popyt to sami wiecie

  graja na fali obnizej stopy przez ebc i doidruku w angli , do listopada idzie z 50 mld usd tak ze troche jest

  a na sp500 wedlug mnie nie popuszcza i ratuje was tylko czekanie przez 3 tyg
  a ile wtedy bedzie pkt na indeksie to nie wiem , tego nie jestem w stanie przewidziec ale wrzesien wyjdzie wyzej niz sierpien bo kwartalnie musza byc nad Q2 zeby moglo spasc a ze we wrzesniu bedzie dobra produkcja to tam bedzie final
  a ze ma wrzesien wyjsc na sierpien a q3 lepiej niz q2 to wychodzi 1440 jak nic
  tyle musicie miec nqa depo
  plus zapas na kolejne 50pkt bo jak wkrocza na 1440 to wam zwieracze popuszczaja

  OdpowiedzUsuń
 106. Ja nie jestem na krótkich tylko na długich (zostało mi już tylko fw40), ale myślę, że za późno wchodzić już. Na krótkie z kolei za wcześnie. Trzeba czekać.

  OdpowiedzUsuń
 107. @hukers

  ostatni sentencja mocna

  i kto to mówi ? jak znam blogowe posty Twoje o takich wzrostach zaczynaja mówić twarde miski. Znaczy ,ze po wzroscie jak bedzie bedzie tak nagly zwrot. bez odbioru.

  OdpowiedzUsuń
 108. bessa bedzie jak kongres zatwierdzi ciecia
  a poki co to maja 10% deficytu rok w rok to mozecie pomarzyc o bessie

  bessa to jest w grecji bo tam byla ustawa

  myslec

  10% pkb deficytu to na rozwijajaycym rynku dodaloby 10% do pkb a w usa dodaje 2%
  taki ten rynek chory
  ale wciaz dodaje to o bessie pomarzyc


  jak zobacze ustaawe w kongresie to wtedy wezme s w dlugim terminie bo kierunek bedzie jeden

  byc moze po wyborach bedzie ustawa
  sie zobaczy nie ma sensu uprzedzac faktow

  jak dodruk to musi rosnac
  jak ciecia to musi spadac

  i po co sie meczyc

  a ze w polsce ustawa podniosla vat, podniosla skladke rentowa to mamy co mamy ale to zadna redukcja deficytu totez idzie bok

  OdpowiedzUsuń
 109. @Marek
  "goldman sachs - drukowania nie będzie. Skąd masz info ,że będzie ?"

  w sensie ECB. splotłem dwie mysli w jedną.

  ECB ma drukowac na potęge. merkel dzisiaj w kanadize znowu poparła działania ECB. jasny sygnał. chowac shorty.

  OdpowiedzUsuń
 110. @ikti
  "@sip
  na L moim zdaniem za późno. Chyba, że na krótko, ale wtedy to trzeba dobrze złapać szczyt. Wzrosty trwają już od początku czerwca a opory blisko."

  ODP: zgodzę się że
  1422 nie przebiena spx
  820 nie przebite na RUT
  1630 na złocie
  28.30 na srebrze

  itd itp
  Dlatego bardziej liczą na krótkie L niż długie. Poza tym faktycznie może mamy jakieś przesilenie (czy ja może jeszcze się łudzę) bo w wielu miejsach jest aktywacja ruchu na forach,stronach. Z drugiej strony mamy wiekszy ruch po konsilidacji i wcale nie jest powiedziane że to nie ściema i FAKE

  Tak czy siak gdyby jutro mocno pociągneli to na tygodniowym będą mocne już świeczki i jesli mają mnie nabrać to nabiorą.

  obecnie doważam AUDJPY, złoto, srebro

  OdpowiedzUsuń
 111. @hukers
  "szczyt do konca pierwszego tygodnia wrzesnia
  potem beda schodzic w dol
  jeszcze moze byc proba powrotu na koiniec wrzesnia

  na esach musicie 3 tyg wytrzymac"

  ODP: O chopie kope lat! Witam ponownie. Jak tam wizja na obligacje:)?

  OdpowiedzUsuń
 112. No ciągnięcie do konca sierpnai jest zgodne z cyklem prezydenckim i paroma innymi co tutaj w komentarzach juz wklejałem. W tym roku ewidentnie jadą zgodnie z cyklem .

  OdpowiedzUsuń
 113. Chybil
  "Gdzie tych plotek nasłuchujesz? Masz jakąś sprawdzoną stronę? Czy cały zestaw źródeł?"

  Terminal bloomberga ,ale na indywidualne potrzeby to mozna miec ransquawk plus sporo dodatkow (stron).

  OdpowiedzUsuń
 114. @sip

  ECB ma drukowac na potęge. merkel dzisiaj w kanadize znowu poparła działania ECB. jasny sygnał. chowac shorty.

  ciekawe jak zajada bo i tak to sie skonczy jak zawsze paroma dniami mocnej korekty. Moje sygnaly jakie ci podalem w emailu czasowo trzymaja takze nei zdziwie sie jak po wzroscie przyjdzie gwaltowna rzez. Cos za duzo blogerow na L a to nie pachnie mi dlugo utrzymujacym sie trendem.

  OdpowiedzUsuń
 115. cos bym wiecej napisal ale logowanie komentarzy czesto nie dziala wiec nie pisze

  odnosnie obligacji to chlopie 2 miesiace temu jak widzialem ze sierpien bedzie lepszy nakreslilem scenariusz ze ida z tnotes w gore na poprzedni szczyt i tam puszcza

  i tak bylo
  sam wiesz gdzie teraz sa

  jak wiedzialem ze akcje beda mialy sie lepiej to logiczne bylo ze obligacje puszcza zwlaszcza ze bundy bily w niebo po 147 i miejsca braklo

  a poza tym zoistalo tam przy szczycie miesiac do rolowanie to co mieloi sie tam kisic przez miesiac
  i widzisz puscili na korzysc akcji

  wszystko w temacie chlopie

  a co do ebc
  to sie nie zgadzam
  nie wiem skad bierzesz interpretacje ze merkel bedzie drukowac pelna parą

  doprawdy nie wiem skąd

  schlaube jest jej nauczycielem i juz jej wytlumaczyl dokladnie zeby uwazala na drukarzy
  wytlumaczyl jej ze skup przez ebc, skup przez esm, esfs, licencje bankowe itp to wszystko sa sztuczki drukarzy ktore prowadza do obciazenia niemiec dlugami swin
  i merkel juz to wszystko wie
  i sie nabrac na te sztuczki nie da

  poki schlaube jest gdzie jest to o skupie w takiej czy innej postaci mozecie zaapomniec

  niemcy chca delewarowac swinie
  przy tej operacji pozyczaja na zerowy % na rynku i te same pieniedze ida do swin na 5%
  zyc nie umierac
  schlaube to wie

  tak ze nie ludzcie sie bo we wrzesniu wam to hurtem wybija z głowek

  co to za sens lewa reka ciac a prawa drukowac
  a kto by ciol jakby szedl dodruk
  nikt bo nie ma motywacji


  merkelowej na reke ze rynek akcji rosnie
  a niech rosnie
  cos tam chlapla ale w sposob zawaluowany i sie cieszy z glupcow

  a indeks rosnie nie przez oczxekiwanie dodruku tylko przez realne zamowienia ktore wzrosly po obnizce stop przez ebc ,

  trojka da raport o grecji we wrzesniu wiec jak widzicie sami wszelki smrod odsuniety do wrzesnia to co ma nie rosnac

  przeciez nawet obligacji swin nie szorca bo chca aby rayoy odczekal z wnioskiem o pomoc do wrzesnia,
  slepi?

  powtarzam nie ludzcie sie
  to moze lekko skorygowac bo maja czas
  obligacje wyprzedane to moga przerzucic kase z jednego aktywa do drugiego ale zjazd na akjach nie teraz
  za wczesnie

  jak zobaczycie super odczyty o produkcji przemyslowej to wtedy bedzie dystrubucja
  jescze pare tygodni

  te wrosty napedzi przemyslowa
  nie budowlanka, nieruchomosci w usa , rolnictwo itd tylko przemyslowka
  tylko to im zostalo i to pompuja
  rolnictwo wiadomo jak wyglada tam po suszy

  a jak to wyszlo kilka tygodni temu w odczycie ze zatrudnienie pozarolnicze wroslo razem z bezrobociem?

  jak rolnik zwolnil pracownika to poszedl w przemysl za nizsza stawke
  logiczne nie
  bo co mial zrobic?

  jak mam sie krecic w kolko na kontrakcie grajac w ciemno to wole zapakowac budowlanke do portfela
  za 10kpln to mozna nakupic towaru ze hej
  za to 10kpln stracic na kontrakcie to dzien czasu

  tak ze albo daja dodruk albo ciecia
  inaczej nie wchodze bo by mnie ograli
  jak na warzywniaku
  od roku juz idzie bok
  w tym samym miejscu
  czyli nic sie nie zmieniło a drobnych ilu ograli?

  powodzenia

  dzis mam czas to napisalem
  ale grajcie chlopcy
  powodzenia
  raz na pare miesiecy cos tu moze chlapne jak logowanie zaskoczy

  na koniec przypomne
  gruby ma asa w rekawie (przemyslowke)
  i nie liczcie na krach
  i nie ma zadnego info nigdzie o tym
  dowiecie sie za kilka tygodni o wroscie produkcji przemyslowej,
  na szczycie z uszczuplonym depo siedzaac na esach dostaniecie cios w plecy
  tak ze ostrzegam tych co nie zamkneli esow


  jak bede widzial szczyt to moze napisze pod warunkiem ze logowanie zadziala
  OdpowiedzUsuń
 116. @hukers

  krach będzie jak zawsze regularnie co roku a o zasiegu nie ma co dyskutowac pare dni i po sprawie. Ja swoje wiem nie musze pisac.

  OdpowiedzUsuń
 117. Biorąc prosty cykl 14 miesięczny na VIX, można się spodziewać paniki na przełomie wrześnie / października.

  Cykliczność VIX

  OdpowiedzUsuń
 118. @ikti

  dokladnie takze nie rozumie dlaczego na wielu blogach taki optymizm. Wiekszosc z nich nie zdazy skasowac tych L co nawet maja od niedawna jak beda trzymac i trzymac ale dla dobrych graczy zysk wpadnie. Takze po tym pare dni i znow poziomy o pare procent nizsze jak nie wiecej. Takie srodowisko rosnacego byka nie napawa optymizem na dlugo choc powinno sie je wykorzystywac poki nie ma czym straszyc.

  OdpowiedzUsuń
 119. no wlasnie
  ja wiem to co siedzi w zamowieniach i mowie wam ze krach nie teraz
  a kreski to potwierdzaja

  to po kiego wala kisic sie w esach?
  boicie sie ze rynek ucieknie?

  łaski wam nie robi
  oni ciagna wysoko bo sami chca sie łatwych esek nażrec
  robia to dla siebie

  czy jak pozarli cala hosse i zrzucili warzywnmiak na 1500pkt to dla was to zrobili czy dla siebie?

  chcieli sie tanio nazrec akcji!!!

  taka ludzka natura
  a z tym nie wygrasz

  wiec czekac na idelny moment jak sie splupki kwartalne, iesieczne, tyogdnowe , dniowe uloza prospadkowo to wtedy

  a ukladaja je dla siebie
  wysylaja sygnal na swiat:
  "patrzcie koniec hossy , obracamy sie"
  bo gs nie chce walczyc z nomura i wszyscy musza to samo widziec na kreskach
  że bedzie w dół
  ich celem jest ograc drobnych a nie sobie klody rzucac

  raz na 3 dekady wykoleguja lehmana i to wszystko

  i tylko tak sie ty da cos ugryzc z tego tortu
  inne m anewry to mielenie gnoju
  co zarobicie to zaraz oddacie bo wam brakuje cierpliwosci i macie ciagle ten sam koszmar ze wam rynek uciekl
  juz klikales enter zeby eske otworzyc a tu spadlo , to zmieniasz cene na nizsza a tu znowu spadlo i nie weszlo

  komedia

  ide spac

  OdpowiedzUsuń
 120. @TR
  Czy ktoś mi może powidzieć po co wczoraj interweniował BGK na rynku złotego?

  OdpowiedzUsuń
 121. Mówię o:

  1
  http://bossa.pl/index.jsp?layout=fx_13&page=0&news_cat_id=3030&news_id=32446

  2

  http://www.ekonomia24.pl/artykul/706242,925252-Zloty-rosnie-dzieki-BGK.html

  OdpowiedzUsuń
 122. Zamknięcie na WIG20 w takiej formie nadal będzie nad EMA /SMA 55 tyg

  OdpowiedzUsuń
 123. W dolarowym jednak nadal jej nie przebili a wręcz od niej odbili.

  OdpowiedzUsuń
 124. @TR
  Pozbyłem się dzisiaj wszystkich spółek powiązanych z surowcami rolnymi (agroton, kernel, astarta)

  OdpowiedzUsuń
 125. Nie ma łatwo
  siema,
  Insight: Goldman independent research arm dies, shunned by clients
  http://www.reuters.com/article/2012/08/17/us-goldman-hudsonstreet-idUSBRE87G04320120817
  hej

  OdpowiedzUsuń
 126. CPCE:
  nadal nie ma przegięcia:
  http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$CPCE&p=D&yr=1&mn=0&dy=0&id=p43545546521

  link

  OdpowiedzUsuń
 127. @VXN

  Multiyear low:
  CBOE NASDAQ 100 Voltility (^VXN

  OdpowiedzUsuń
 128. macie tu moze jakis wykres z ponumerowanymi falkami?

  wychodzi mi ze od 2009 mam y hosse ktora sie zalamie na trzecich falach a to oznaczaloby sporą korekte

  nie zebym przesadniue wierzyl w falki ale dodatkowy sygnal potwierdzajacy to co mysle by sie przydal

  OdpowiedzUsuń
 129. ofcourse chodzi o sp500

  OdpowiedzUsuń
 130. Nie tylko VXN. VIX jest najniżej od 2007 roku.

  OdpowiedzUsuń
 131. @ikti ale VXBN zszedł naniżej chyba od 2005...

  OdpowiedzUsuń
 132. @TR
  Wspaniałe wyjścia górą na paladzie i platynie o której pisałem wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 133. @TR

  Kredyt (dług) nie potwierdzą wzrostów SPX - ostrzeżenie mocne:
  link

  OdpowiedzUsuń
 134. AUD powinno spadać bo inaczej to nie zadziała:
  analogia

  OdpowiedzUsuń
 135. Coś się nie możesz Sip zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 136. @TR
  wszyscy już piszą o president cycle..
  nawet ylnick
  http://yelnick.typepad.com/yelnick/2012/08/election-year-rally-following-hostoric-pattern.html

  link

  a skoro tak to może nie zadziała...

  teraz korekty raczej malo kto by się spodziewał.

  Kluczem jest wrzesień. Bede na chwilę obecną zaskoczony jak nie będzie korekty we wrzesniu.

  Kluczowe daty to 6 i 12 wrzesnia.

  OdpowiedzUsuń
 137. A apple nowe szczyty po cichu robi.

  OdpowiedzUsuń
 138. @ikti

  Po cichu?\ nie znam portalu finansowego aby o tym nie napisał, a to że nowe szczyty nawet na rp.pl, a to najwieksza kapitalizacja itd.

  wszystko niby pod ipad mini i iphone5

  OdpowiedzUsuń
 139. @TR
  Platyna w ważnym miejscu, jak przebije 1505 w CZ to można dalej kupować.

  srebro przebiło 28.30

  OdpowiedzUsuń
 140. Jak tak sobie patrzę na wzrosty od marca 2009 to:

  Pierwsza duża fala od marca 2009 do kwietnia 2010 tj rok i jeden miesiac

  druga już kopia mniejsza od lipca 2010 do lipca 2011 tj rok

  trzecia jeszcze mniejsza od wrzesnia/pazdziernika 2011 do maja 2012 tj 8-9 miesięcy


  i najmniejsza teraz czwarta od czerwca 2012
  trwa 3 miesiące.

  ale wykresowo to wyglada to jak by to była już albo ostatnia fala albo jeszcze jedna będzie ostatnia.

  OdpowiedzUsuń
 141. @TR
  złoto powinno przebic 1630 więc L.

  OdpowiedzUsuń
 142. Jak na powszechne przekonanie o dalszym drukowaniu to ruchy na zlocie są zdecydowanie zbyt umiarkowane.

  OdpowiedzUsuń
 143. @TRprzebicie 1422 oznacza mozliwosc 1470 a jak tamto peknie to 1520 spx

  dodatkowo ubs mowi o szczycie na fixed income i zaleca przewazac nadal metale szlachetne. dodatkowo


  ewentualna korekta nie dalej jak polowa wrzesnia 2012

  OdpowiedzUsuń
 144. Dorzucam wszedzie L skoro bija wszedzie szczyty i niweluje hedge.

  OdpowiedzUsuń
 145. Platyna moze byc dobrym miejscem tylko niech te 1500 sprzątną..mocno dociążę.

  OdpowiedzUsuń
 146. Witam,

  od dawna czytam i gratuluję bloga. Wszystko wygląda jakby chciało iść do góry, ale niepokoi mnie pewien wzór który widać na 10years us-t notes na wykresie 0,5h. Strasznie to wszystko przypomina fazę c akumulacji między poziomami 132,15 a 132,69. Jeśli ten scenariusz miałby się sprawdzić, to jest to ciekawe miejsce na L. Pierwszy potencjalny TP na 38,2f ostatniej fali spadkowej (133,40), drugi na 61,8 (134,10), a wcale bym sie nie zdziwił, jakbyśmy jeszcze raz puknęli w sufit :) tak dla postrachu. To by sie ładnie zgrywało z ideą końcowo-sierpniowo wrześniowej korekty na "ryzykownych" indeksach. Mam nadzieję, że wybaczycie mi brak wykresów. Ale to mój pierwszy post i jeszcze nie mam o tym wszystkim pojęcia :)
  Wykładnię tego o czym mówię łącznie z wykresem akumulacji podzielonym na fazy można znaleźć pod tym linkiem:
  http://www.readtheticker.com/Pages/IndLibrary.aspx?65tf=84_richard-wyckoff-method

  OdpowiedzUsuń
 147. A, i zapomniałem o najważniejszym. Jak zejdziemy poniżej 130.00 uznaję, że się pomyliłem.

  OdpowiedzUsuń
 148. @ 0silbermann0

  Witam na blogu i zachęcam do dalszych wpisów.

  Zgadzam się w sprawie obligacji - póki bronią na 10 latkach 132 to faktycznie jest szansa na wzrosty.

  Dodatkowo w sumie złoto walczy z wazną SMA 144 (dziennym) zalecam przejrzeć jej działanie od 2008.

  Grunt że dzienna SMA55 jest broniona ostatnio w cenach zamknięcia.

  Teoretycznie powinniśmy wyjsc nad szczyt 1422 spx co juz sie stało, następnie np od 1440 powinno nastapić cofniecie do wsparcia na 1422 (opór robi sie automatycznie wsparciem) i dopiero wtedy 1470.

  Nie wiadomo jednak czy zdążą. Ja będę bardzo zdziwiony jak we wrześniu nie będzie dużych zmian w tym korekty.
  Problem jedynie jest potencjalni taki że każdy zaczyna o tym gadać..

  OdpowiedzUsuń
 149. Co do wrzesnia to wszystkie sezonowosci np roczne czy cykl prezydencki wskazuja na kiepski okres we wrzesniu/pazdzierniku.

  OdpowiedzUsuń
 150. @TR
  Zespół makro Nomury pozycjonuje się powoli na spadki ze stop losem w CZ na 1450 SPX.

  Sam Goldman też podtrzymuje SP500 na 1265 na koniec roku nawet mimo obecnych poziomów.

  OdpowiedzUsuń
 151. TR
  Żeby było jasne - wszelkie L z mojej strony to jakieś krótkoterminowe pozycje, a nie "taktyczne" czy swing bo tutaj dalej uważam ze będą spadki.

  OdpowiedzUsuń
 152. @TR
  Goldi wydał dzisiaj reko nna granie na żbieżność cen WTI i Brent z obecnych prawie minus 19 (WTI BRENT)

  OdpowiedzUsuń
 153. @TR

  za obecne spadki na sp500 tj zejscie z nowego szczytu obwinia się ogromne ilosci krotkich pozycji jakie ktos rzucil na rynek w ilosci ponad 1.5 mld dolarów.

  OdpowiedzUsuń
 154. "Dodatkowo w sumie złoto walczy z wazną SMA 144 (dziennym) zalecam przejrzeć jej działanie od 2008."

  Wygląda zupełnie jak EMA 180, której ja używam :)

  OdpowiedzUsuń
 155. Nie doczekałem na sygnał i puściłem dziś na fixie S na fkgh. Niby, że od grudnia wzrost ABCD zrobił.

  OdpowiedzUsuń
 156. @TR
  O tych obligacjach to pisałem na blogu:
  "Na chwilę obecną na obligacjach amerykańskich nic się nie zmieniło - trend boczny i test 200SMA (D). Teoretycznie w miejscu aż do 1,89% można dodawać długie pozycje (czyli spadek rentowności). Jednakże znaczące zamknięcie rynku powyżej 1.93% na 10 latkach w US oznacza całkowitą zmianę i należałoby zweryfikować podejście do rynku."

  OdpowiedzUsuń
 157. @TR

  Szczytów kompletnie nie potwierdza high yield ani ibligacje amerykańskie:

  link

  OdpowiedzUsuń
 158. Pozamykałem pozycje, w tym na złocie bo to 1640 mnie martwi na chwilę obecną.


  Do tego te obligacje i high yield.

  OdpowiedzUsuń
 159. Niby nie na temat ale jednak...

  http://i.imgur.com/l0D2n.jpg

  OdpowiedzUsuń
 160. TR

  UWAGA
  Rynki rzadko robią szczyty w sierpniu (chyba z 3 razy...), ostatnim razem był to chyba 1987:
  http://www.mrci.com/special/wdji87.php

  link

  OdpowiedzUsuń
 161. @TR

  ufff, AUDUSD i inne pary robią niższe dołki wierzchołki. analogie w grze, przynajmniej jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 162. Goldi wydał dzisiaj reko nna granie na żbieżność cen WTI i Brent z obecnych prawie minus 19 (WTI BRENT)

  Mozna prosic link do zrodla tej informacji ??

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 163. @SiP

  jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, jest silny opór na fgold na 1666. Tam mniej więcej również przebiega linia trendu spadkowego poprowadzonego po szczytach z 06.09.11 i 29.02.12 (mowa o fgold) jeśli to puści to uważam, że jest duża szansa na powrót do wzrostów na złocie. Mam jednak jakieś takie swędzenie z tyłu głowy, że jeszcze raz zanurkujemy przed dalszą jazdą do góry. To byłoby piękne miejsce na powrót. W każdym razie tam będę się zasadzał na eski z bardzo bliskim stopem. Ryzyko niewielkie a szansa zarobienia ładnych kilku punktów spora. TP1 1635; TP2 1625; TP3 1610; TP4 1600 chociaż marzy mi się przed powrotem do prawdziwych wzrostów stuknięcie w SMA144/EMA180 na tygodniowym (poziomy 1400-1450), ale to SF na razie ;)

  OdpowiedzUsuń
 164. @SPY

  JA to mam jako internal info z konsoli

  ale widzę że w bloom jest cąły art
  http://www.bloomberg.com/news/2012-08-21/goldman-sachs-says-widening-of-brent-wti-oil-spread-won-t-last.html

  OdpowiedzUsuń
 165. @SiP

  czyli generalnie co z tego wynika ??
  ze Brent powedruje jeszcze mocno w gore na poziom okolo 120$ podczas gdy Crude troche przyhamuje i spread zrobi sie jeszcze wiekszy ??

  OdpowiedzUsuń
 166. @TR
  Ci wariaci z FED chcą drukowac. bycze notatki, metale sza;chetne surowce w cenie, obligacje. kupowac normalnie jak leci, mała eurofia.

  sell dollar.

  OdpowiedzUsuń
 167. Gdzie ta euforia? Dolar stracił głównie do jena. Obligacje w górę. Spx stoi, ropa też.

  OdpowiedzUsuń
 168. @ikti

  dziś obligacje, indeksy US, złoto i eur/usd szły prawie cały dzień razem. Ktoś kogoś robi w konia?

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 169. @ikti
  zobacz wszelkie metale w tym srebro, eurusd, i inne pary w tym DXY

  obligacje wybiły się z paro dniowej konsoli.

  OdpowiedzUsuń
 170. No tak obligacje się mocno w górę. EURUSD w górę, ale taki EURJPY już w dół. Po prostu nie nazwał bym tego euforią ani nawet risk on. Spójrz na audjpy. A, że złoto trochę wzrosło i srebro, czy też miedź to nadal siedzą w swoich trójkątach.

  OdpowiedzUsuń
 171. Myślę, że przesadzasz i nie spieszył bym się z tym sprzedawaniem dolara, bo nic się dzisiaj nie stało. Swoją drogą ciekawe na ile interpretacje minutes zależą od tego co tam napisali a na ile od nastrojów na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 172. heh tak jak przewidywalem

  42:26 dla dla byka pmi chin w dol dyskontujemy znow ,ze bedzie lepiej a bedzie znowu w dol za meisiac i tak w kolko.

  udział inwestorów na rynku 23.08.2012

  OdpowiedzUsuń
 173. wcale nie musi byc zagrywki kontrarianskiej a kolejne wkrecanie na L , mysle ,ze teraz jest szansa na upchanie chetnyh az do 50 - 60 % byka bo dlaczegho nie jak chce sie odwrocic kierunek po takim ubraniu. No to jak najbardziej ok nastroje optymistow rosna rosna.

  OdpowiedzUsuń
 174. @Kecaj84
  Jak tam długa na USDPLN? Trzymasz dalej?

  OdpowiedzUsuń
 175. Przerażająca formacja 3 szczytów na wykresie

  radze jednak wczytac sie dokladnie w tresc artykulu i co widza teraz analitycy.

  OdpowiedzUsuń
 176. @ikti

  "Kecaj84 pisze...
  Jeszcze chwila i obrócę się na moim USDPLN'nie na S. Widzę przebicie linii wzrostowej...

  16 sierpnia 2012 16:15:00 CEST"


  Poszedł obrót... trochę jak słoń w składzie porcelany, ale do przodu ;)

  OdpowiedzUsuń
 177. PS. Na USDPLN czekam na 3,11xx i tam buduję L. Strzelam, że to będzie jakoś we wrześniu.

  OdpowiedzUsuń
 178. PPS. XAUUSD na silnym oporze z szatańską końcówką.

  OdpowiedzUsuń
 179. Od dzisiaj zacznę podbierać RCSCRAOPEN.

  OdpowiedzUsuń
 180. Przepraszam, za spam, ale ja tutaj nie widzę powodów do radości:
  http://www.macronext.pl/makro-d-23-08-2012

  OdpowiedzUsuń
 181. Rano dostałem po łapkach na złocie - jednak stop za krótki :(
  Teraz, po zejściu poniżej i odbiciu od 1666,60 odnawiam s 1664,65 i przenoszę stop nad ostatni szczyt.
  Mentalność mam zbliżoną do ptaków dodo, ale ciagle mnie potylica swędzi ;) i łapki też

  OdpowiedzUsuń
 182. Pobrałem częsciowe TP na metalach szlachetnych.

  Złoto dla przykładu ma ostre zasieki w strefie 1665-1678 w postaci kresek z trójkata po szczytach na lin i log, SM55 na tygodniowym i parę wskaźników. Tak naprawdę silnym sygnałem kupna jest dopiero przebicia wskazanej strefy.

  OdpowiedzUsuń
 183. "Teraz, po zejściu poniżej i odbiciu od 1666,60 odnawiam s 1664,65 i przenoszę stop nad ostatni szczyt."

  Zejście poniżej 1662,78 powoduje, że przenoszę stop na wejście (1664,65) i po ryzyku :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 184. Kupiłem RCSCRAOPEN. Myślę, że to dobry czas na short, bo w razie pomyłki można się ewakuować z bliskim stopem.

  OdpowiedzUsuń
 185. @0silbermann0
  Krótka na złocie to moim zdaniem bardzo kiepski trade. Nawet jak będzie wszystko spadać, to złoto raczej nie będzie liderem, więc czemu nie wybrać ropy, czy daxa?
  A jak wszystko będzie rosnąć, to raczej wzrośnie niż spadnie w środowisku zerowych stóp.

  OdpowiedzUsuń
 186. @ikti
  podbnie co do złota uwazam , analogicznie bylo w lipcu - sierpniu 2011 jak wszystko lecialo zloto parlo w gore. osobiscie zloto traktue jak zwykla surowke ale w momentach spadkow na wszystkim zloto nie musi tego manewru wykonywac

  OdpowiedzUsuń
 187. @ikti

  w długim terminie to złoto tylko long. Najlepiej fizyczne. A ja tylko tak sobie, intraday pod odbicie wkładam shorty. O! Znowu mnie wywaliło, tym razem z małym zyskiem. Jeśli to przebicie będzie trwałe zakładam rogi ;)

  OdpowiedzUsuń
 188. @ikti

  A gdzie ustawiasz Sl dla RCSCRAOPEN ?? tzn dla jakiego poziomu Brent ?

  OdpowiedzUsuń
 189. Generalnie nie ustawiam. Po prostu w moim RiskTrackerze jest taka sytuacja, że jest w korekcie i bardzo blisko do wygenerowania RiskOn w razie powrotu do wzrostów. Wtedy zamknę.
  Jak miałbym ustawiać to pewnie powyżej 76,4 fibo czyli ok. 120

  OdpowiedzUsuń
 190. Pytam bo ja mialem jakis czas ale dosc duza strate tutaj przywalilem i dalem sobie spokoj - wyniszczyl mnie trend

  Takiego ssania nie widzialem na zadnym innym instrumencie jak tutaj - caly czas up up up

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP