12 sierpnia 2012

Wykres dnia - QE3 - prawdopodobieństwo - aktualizacja

Nawiązując do wykresu dnia z początku czerwca Wykres dnia - QE3 - prawdopodobieństwo (klik) jego mała aktualizacja poniżej.Źródło: Nomura

Wg ostatniego sondażu Thomson-Reuters na bazie Primary Dealers przeprowadzonego 3 sierpnia 21012 roku prawdopodobieństwo QE3 (mediana wyników) spadło do 63% z 70% (na koniec lipca 2012).

Wskaźnik Nomury (Wykres dnia) przedstawiający prawdopodobieństwo luzowania na bazie innych wskaźników (Patrz poprzedni wykres dnia) spadł do 21.1% na dzień 6 sierpnia 2012. Głównym powodem spadku prawdopodobieństwa z 50% do 21% był wzrost oczekiwań inflacyjnych (FED działa jeśli grozi deflacja) oraz dobre dane z amerykańskiego rynku pracy.

7 komentarzy:

 1. czy wzrost rentownosci amerykanskich 10latek to zapowiedz wzrostu inflacji?

  OdpowiedzUsuń
 2. @Mariusz
  tu chodzi o różnice (breakeven) 5 letnich i 5 letnich zabezpieczonych inflacją. Generalnie faktycznie można założyć że wzrost rentowności to zapowiedź inflacji (jeden z wielu mierników ale do śledzenia z innymi)

  OdpowiedzUsuń
 3. widzisz sip traktujesz obligacje jako jakis prognostyk, a to ze sa one skupowane przez FED i to on ustala ich kurs posrednio to juz nie piszesz.... co do wykresu GS, recesja trwala 4 miesiace...bardzo gleboka i powazna... odwrocili pozycje na S gromadzone od roku i zarobili... to czemu piszesz ze stracili....? tak tak dla ciebie insiderzy tez nie istnieja ;]

  mariusz widze ze ty jestes modelem jak z ksiazki, pewnie wierzysz ze inflacje wywoluje popyt... no to teorie spiskowe ktore nigdy niebeda w ksiazkach nie sa dla ciebie racja ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. "„Nie oczekujemy ruchu w stronę QE3 na wrześniowym posiedzeniu FOMC” – napisał Jan Hatzius, główny ekonomista Goldman Sachs. „Według naszych przewidywań trzeba będzie poczekać na końcówkę 2012 lub początek 2013 roku (...) Wzrost gospodarczy w USA pozostaje mizerny, ale wierzymy, że przyspieszy w nachodzących miesiącach” – dodał Hatzius. "

  http://euro.bankier.pl/news/article.html?article_id=2616282&type_id=1

  OdpowiedzUsuń
 5. @Mariusz

  Wariaci! Ciągle to mówią i przesuwają QE3 o kolejne miesiące. Nie bedie żadnego QE3 bo wzrost właśnie wzrósł do 2.3% PKB w III kw 2012 (prognoza na bazie ostatnich danych). Ogólnie to już niektórzy mądrzejszy się zastanawiają nad powyżkami stóp (!) w US.

  OdpowiedzUsuń
 6. @SiP
  Wiem, wiem. Tak tylko wkleiłem aby pokazać, że obecnie nawet oni nie widzą szans na QE3.
  PS Zmieniłem logo bo tamto było zbyt ponure ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. @Mariusz
  Tamten ponury rycerz ciemności był dobry:)

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP