30 stycznia 2013

Cytat dnia - Prezes NBP - przyjęcie euro

Prezes NBP wypowiedział się na temat przejęcia euro przez Polskę. Nie wiem czy to co powiedział to chwilowy przypływ szczerości po wypiciu ewentualnej lampki wina, ale warto to odnotować.
"Decyzja o wejściu do strefy euro będzie decyzją polityczną nie ekonomiczną" (link)

Tylko tyle, albo aż tyle. Wybieram wersję drugą bo jak najbardziej euro nie ma sensu ekonomicznego w Polsce co m.in. pokazały gospodarki krajów PIIGS i obecnie trwający (!) kryzys w strefie euro.

4 komentarze:

 1. powiedział to co na każdym szkoleniu/konferencji mówią analitycy i ekonomiści

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jestem ciekaw jaki cel polityczny jest w tym dla Polski. Bo cel polityczny kiedy euro było tworzone jest jasny. Natomiast co zyska Polska, z punktu widzenia polityki na dzień dzisiejszy? Zgodnie z teorią spiskową, (nie wiem czy potępioną na tym blogu) potrafię sobie wyobrazić poprzez obserwację krajów PIIGS, co zyskają na tym Niemcy ale Polska? No chyba, że jesteśmy tak niesamodzielni, że nawet widząc oczywiste zagrożenia nie próbujemy się bronić...

  OdpowiedzUsuń
 3. @cracko ize  "Zgodnie z teorią spiskową, (nie wiem czy potępioną na tym blogu) potrafię sobie wyobrazić poprzez obserwację krajów PIIGS, co zyskają na tym Niemcy ale Polska? No chyba, że jesteśmy tak niesamodzielni, że nawet widząc oczywiste zagrożenia nie próbujemy się bronić."

  Nie ma co potępiać.

  Ogólnie się z Tobą zgadzam. Wszyscy wiedzą że to projekt polityczy, zresztą jawnie komunikowany przez samych założycieli.

  Co do Polski - niestety rządzą nami niekompetentni ludzie, którzy nie wiedzą co to interes, rachunek ekonomiczny. Dla nich się liczy usmiech w mediach. Jak walczysz o swoje to jesteś warchoł, ale jak robi tak Cameron to jest chwalony.

  najlepiej teraz pokazuje to euro patent. Na poczatku bylismy za - bo tak miło i sympatycznie. W ostatniej chwili zmienilismy stanowisko bo radzie kogos od naszego biznesu.

  euro patent, euro itd to wszystko nas zabije i jest w interesie najwiekszych rozwinietych gospodarek jak niemcy. nie jestesmy na to gotowi, a moze nigdy nie bedziemy bo mentalnosc i jakosc jest taka jaka jest. z greka nie zrobisz niemca i na odwrót. ludzie jacy sa tacy są. Niemcy na tym zayskają, nie my, ani grecy.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP