13 stycznia 2013

Kącik filmowca - Pętla czasu (Looper)

Tym razem luźny film kina akcji, który może spodobać się szczególnie goldbugom. 

Film kina akcji z Brucem Willisem jako "supporting actor".


Opis dystrybutora: 
Rok 2072. Przestępcy eliminują swoich przeciwników, wysyłając ich do przeszłości, gdzie mają być mordowani przez wynajętych zabójców. Jeden z nich dostaje zlecenie zabicia samego siebie z przyszłości.


Od siebie dodam nie streszczając fabuły, że wynajęci zabójcy dostają zapłatę.....w fizycznym srebrze. Z kolei fakt zabicia siebie samego (tego z przyszłości) pozwala zabójcy otrzymać zapłatę za zlecenie w złocie. Srebro i złoto trafiło do Hollywood :)
W przyszłości system się sypie, a głównemu bohaterowi, znający przyszłość mafijny bonzo nie zaleca wcale jechać do Paryża, a do Azji jako miejsca gdzie jest najlepiej :) 

Mi się podobał. A swoją drogą, znacie jakieś filmy dla masowego odbiorcy gdzie są właśnie motywy waluty opartej na srebrze czy złocie?


13 komentarzy:

 1. obejrzyj In Time
  http://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bcig+z+czasem-2011-587175

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wyścig z czasem" jest faktycznie ciekawy! Nawet nie tyle dzięki Dzastinowi, a analogiom do współczesnego systemu. Super Jar, że zapodałeś bo w RP jakoś mało znana produkcja.

  OdpowiedzUsuń
 3. @jar
  Cześć
  Dzięki za link. Ogladalem. Całkiem fajny film gdzie pieniądzem jest czas a system ustawiony.

  Nie ma tam jednak nic o złocie czy srebrze a tego poszukuje

  tymczasem
  SiP

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy zauważyliście, że we wszystkich filmach których akcja dzieje się w XIXw w USA wszyscy używają banknotów. Nikt nie płaci złotem ani srebrem nawet podczas wojny secesyjnej.
  Taka kolejna interpretacja historii przez Hollywood

  OdpowiedzUsuń
 5. @7dni
  co masz na myśli?

  Oglądałem właśnie Django (Swoją drogą dobry film) i akcje dzieje się dwa lata przed wojną secesją. Jeden bohater miał zapłacić 12 tysięcy dolarów i zapłacił w gotówce. Wtedy jednak jak rozumiem pieniądz miał pokrycie w srebrze,złocie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzadko oglądam telewizję, ale akurat na weekend byłem u rodziców i włączyłem Discovery. Byłem wręcz zszokowany ilością reklam na temat ich programów dotyczących wydobycia złota. Zwiastun "Gorączki Złota" i "Dżungli Złota" leciał częściej niż leki na wątrobę. Fakt faktem, że same programy to takie show o ciężkim życiu górnika, ale zawsze coś.

  OdpowiedzUsuń
 7. dobry film

  btw polecam serial breaking bad który jest absolutnie rewelacyjny, klasę scenariusza porównuje z heat z 95r

  OdpowiedzUsuń
 8. "Looper" jest produkcji USA/Chiny i zapewne dlatego pojawia się tam złoto i srebro. Dodatkowo jeden z bohaterów mówi kwestię (cytuję z pamięci) "Jestem z przyszłości i mówię Ci - pojedź do Chin" sugerując że w przyszłości to Chiny będą najważniejszym krajem świata. Czyli chińczycy zajęli się urabianiem amerykanów w sposób w jaki amerykanie do tej pory urabiali cały świat - za pomocą Hollywood.

  OdpowiedzUsuń
 9. @SIP

  nie w temacie złota ale nieruchomości :)

  http://forsal.pl/artykuly/673593,ziemia_budowlana_tanieje_a_i_tak_nikt_jej_nie_chce_ceny_spadaja_nawet_o_polowe.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten blog zaczyna przypominać maniaków złota i srebra, tylko przyczajonych, utajonych. Co, pewnie czekacie, aż wszystko walnie, a Wy będziecie mieć złoto pod szafą? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Ten blog zaczyna przypominać maniaków złota i srebra, tylko przyczajonych, utajonych. Co, pewnie czekacie, aż wszystko walnie, a Wy będziecie mieć złoto pod szafą? ;-)"


  Ale tak jest w Polsce w większości miejsc. Polska ulica siedzi sporo w złocie czy srebrze więc sporo negatywnych wiadomości na ten temat i możesz być przez wielu znienawidzony:)

  Mnie do nich jednak nie zaliczaj. Jest zresztą tutaj kilka sensownych w tym zakresie głosów jak Ikti.

  OdpowiedzUsuń
 12. Może tak jest na większości blogów okołofinansowych i zaczęło mi to przeszkadzać, ta śpiewka, która bokiem gdzieś zawsze jest grana. Czy ulica polska siedzi w złocie? Ja nie siedzę, zresztą golas jestem :-)
  SiP, może byś się w końcu opowiedział, co sądzisz na temat: kto trzyma światowe pieniądze i w jakim celu TO WSZYSTKO robi? A co, z grubej rury i bez chowania głowy w piasek :-) Może też zacząć jakoś walczyć z teoriami spiskowymi, od których już niejeden mózg się zlasował i końca nie widać.
  Czy wiesz, co chcę powiedzieć?

  OdpowiedzUsuń
 13. Unknown
  Wiem co chcesz powiedzieć, ale ja zresztą miejscami to robię. Staram się prezentować trochę odmienny punkt widzenia w wielu sprawach.

  Problem w walce z "wiarą w ludziach" jest taki, że najczęściej masa komentatorów Cię ostro zjedzie, nawet nie merytorycznie. Zresztą musiałem dlatego wyłączyć komentarze anonimowe. Mi tam takie zabawy nie sprawiają takiej frajdy.

  Tutaj sporo dobrego robi też Trystero bo nie raz pokazał że coś wygląda inaczej.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP