04 stycznia 2013

Wykres dnia - 2013 - Władca Pierścieni

One SP500 to rule them all, One SP500 to find them,
One SP500 to bring them all and in the darkness bind them........2013 przyniesie rozwiązanie tej ogromnej zagadki - position accordingly
Za stooq.pl


5 komentarzy:

 1. Muszę to napisać na blogach jakie odwiedzam. Hirsz wypisywał kompletne głupoty dziesiątki razy na swoim blogu, a ja krytycznie, aczkolwiek konstruktywnie to komentowałem. No i za którymś razem nie wytrzymał i zaczął cenzurować moje komentarze. Widać chłopaczek nie ma argumentów.
  Przestrzegam przed jego blogiem - używa półprawd i manipuluje informacjami prawdopodobnie ze swojej niewiedzy. Poniżej jeden z moich komentarzy, które zapewne go rozsierdziły:
  "@ R.Hirsz
  "To niestety powoduje, że wszystkich Miltonów, Misesów, Hayeków i wszystkich monetarystów możemy odłożyć na półkę"

  A Pan w ogóle czytał Misesa???
  Bo zdaje się, że Pan coś pisze, ale chyba nie do końca wie co. Mises nie był monetarystą, a wpływ rezerwy cząstkowej na ekonomię był pierwiastkiem jego dzieł. Więc proponuję najpierw zapoznać się z dziełami Misesa - może najpierw z "Ludzkim Działaniem", a następnie wygłaszać komentarze. Gwarantuję Panu, że po przeczytaniu "Ludzkiego Działania" spali się Pan ze wstydu po tym co Pan napisał. Ale też dzięki temu zmieni się Pański sposób patrzenia na świat."
  Po drodze komentowałem jeszcze wiele absurdów wypisywanych przez Hirsza - kto chce niech zajrzy w historię. Np. próbowałem mu wytłumaczyć, że inflacja to nie jest wzrost CPI, tylko zwiększanie bazy monetarnej przez NBP - bezskutecznie.
  Ostatnio błysnął tezą, że wycofywanie groszówek nie ma związku z inflacją, przez którą stały się bezwartościowe, a jedynie z kosztami ich bicia.
  Dzięki jego blogowi wyszło, że ma bardzo ograniczoną wiedzę - ograniczoną do przyswajania sobie ostatnich wydarzeń ekonomicznych, których nie potrafi interpretować, gdyż zwyczajnie brakuje mu wiedzy o ekonomii, którą ma np. Dedek, SiP, Cynik, Adam Duda, HansKlos itd.
  Odradzam odwiedzanie tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. No coz, nikt nie jest nieomylny ale wycinanie komentarzy to zwyczajne tchorzostwo. Za wolnosc komentowania cenie np. Rybinskiego a taki blog w ten sposob zyskuje jeszcze bardziej na wartosci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten wykres wygląda jak potrójny szczyt, albo jeszcze lepiej RGR i teraz powinno się zacząć budować spadkowe prawie ramię.
  Oczywiście to tylko moje wrażenie wzrokowe. To długi okres i nie jestem przekonany czy ta RGR jest wiarygodna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Nasdaqu można też narysować podobną linię po dołkach od 1974r !

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie w 2013 roku giełda spłynie krwią byków oczywiście jeśli BC nie przedłużą tego impasu jednak kolejne rundy QE maja już coraz mniejszy wpływ na rynki. Ciekaw jestem gdzie by były te indeksy bez takiego wspomagania.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP