24 marca 2013

Jeśli wierzysz w te wskaźniki to złoto w dolarach zmierza do 3000 za uncję w 2014 roku

Ciekawe wpis na WSE o złocie. Obecne zachowanie, a przede wszystkim wiele wskaźników jest tak samo, lub bardziej wyjechanych jak w dołkach 2008.

Robię proste przekierowanie bo cały wpis tutaj. Spekulacyjnie - czemu nie. Jeśli jednak spadki nastąpią to mamy jak dla mnie zmianę paradygmatu. 


P.S. Posiadam pozycje w "minersach"

22 komentarze:

 1. Sip

  parenascie sesji temu jak gold byl w promocji ponizej 1600 pisales, ze go nie chcesz bo smierdzi :-) ja od wtedy widze przepak - jak najwyzej z akcji wyjsc i jak najtaniej w zloto wejsc jak w 2011.
  Duzy ank wlasnie nadal mi sms bo u niego juz pol miliona ludzi w fundah akcji siedzi to dolacz do nich i zobaz ile w20 wzrosl w 2012. No prosze klimat caly czas trwa aby oddac w cenie akcyjnki. Jak nie widze tego blogerzy to dobrze. Mnie to cieszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie bede sie chwalil goldem i pozycja bo o nim pisalem na tr keidy wziolem. GOld L szeroki akcyjny S.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jeszcze jeden fundamentalny powód do byczych nastrojów na złocie - na razie do obserwacji. Myślę o prawdopodobnej konieczności zakupu przez SNB ok.1000 ton złota. Więcej na ten temat we wpisie:

  http://chfwatch.blogspot.com/2013/03/istotne-zagrozenie-dla-kursu-chf.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Co tam zloto. Nawet jak wzrośnie do tych 3000 USD, to i tak będzie to jedynie ok. 100% zysku. Bitcoin zyskał w ciągu dwóch lat 10000%. W ciągu następnych dwóch zyska pewnie drugie tyle, a może i jeszcze więcej. Bo jak to mówią jej zwolennicy: ta waluta ulega hiper-deflacji. Kto nie ma BTC to przegrał życie.

  "Obecna jej cena (z 22.03.2013 r.) wynosi 73,3 dolara (273,21 zł) za jeden Bitcoin, podczas gdy w kwietniu 2011 kurs wynosił 1 dolar (2,73 zł)."

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bitcoin-zabezpieczenie-przed-chciwymi-wladzami-2788199.html

  Co o tym sadzisz SiP? Według mnie to zwykła bania spekulacyjna. Ci co kupili kiedy było tanio szukają teraz naiwniaków, by im odsprzedać na górce. Byc może się mylę, ale ja tam wole pozostać przy swoim metalu.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Marek
  "parenascie sesji temu jak gold byl w promocji ponizej 1600 pisales, ze go nie chcesz bo smierdzi :-) ja od wtedy widze przepak - jak najwyzej z akcji wyjsc i jak najtaniej w zloto wejsc jak w 2011. "


  ODP: Chwila, najpierw brałem po ~1550 po czym oddałem powyżej 1600 i powiedziałem że śmierdzi, po czym spadło chyba znowu do 1570.....dnia następnego.  OdpowiedzUsuń
 6. zlota nie oddadza poki idzie dodruk bo bedą bezbronni przed fedem

  OdpowiedzUsuń
 7. "ODP: Chwila, najpierw brałem po ~1550 po czym oddałem powyżej 1600 i powiedziałem że śmierdzi, po czym spadło chyba znowu do 1570.....dnia następnego."

  Acha, a było to na koniec lutego. W marcu złota nie miałem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piotr podebrales wtedy w dolku wiem ale na 1550 chyba nie bylo moze na tiku
  moje

  marek pisze...

  S sp 500 1544 , L gold 1562 , 1570

  8 marca 2013 16:10:00 CET


  na dzien kobiet i nei oddaje choc SL dalem zeby mini profit byl jak cos bo w sumie chociaz wszystko mi mowi zloto up to jednak na tym walorze to moje 3 posuniecie zatem micro profit ustawiony. Liczylem na 1500 ale nie doszli.

  OdpowiedzUsuń
 9. a co do nagonki na akcje w polandii to trwa od listopada a masowka od stycznia co widac na wykresie. Lokaty, fundusze , smsy poczta bucha od ofert nie dziwie, ze jest jak jest. Polandia uprzedza zachod.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy można stawiać na drugą bańkę na Au?
  Uważacie, że to są bąbelki mydlane?

  Au da zarobić??
  W najlepszym razie, jak będzie Wam dopisywać szczęscie, tylko boczniak.
  Jak można stawiać na Au, Ag, czy inne towary podczas, gdy $ będzie się umacniał, np. do EUR?
  *****
  Dług do zasypania jest ogromny i żaden dodruk, jak widać, mu nie jest straszny!
  Czarna dziura bańkowa!
  http://www.astronomia.biz.pl/czarnedziury.html

  OdpowiedzUsuń
 11. US Mint fabrykuje dane sprzedażowe dot. ilości sprzedanych Silver Eagles! Trzeba przyznać, że albo kompletnie nie myślą, albo kryją coś znacznie grubszego, bo gdybym ja brał się za fałszowanie danych, to już od 05.03. zaniżałbym statystyki sprzedaży, tak żeby na koniec nie mieć problemu, jaki został bez trudu wychwycony. Co jednak jeśli US Mint już tak robi, a te 0,8 mln oz. nie dało się już przykryć, bo skumulowana nieraportowana nadwyżka za styczeń-marzec wynosi np. 2,5 mln oz??? Ja nie wiem ile wynosi, ale nie obrażałbym inteligencji urzędników w US Mint i przyjąłbym, że nadwyżka istnieje i jest niemała, skoro ujawnili 0,8 mln oz., a nie 0,2 mln oz., ujawniając pozostałe 0,6 mln oz. za dwa dni.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b6Ev5pxcPCU

  OdpowiedzUsuń
 12. @przemofree
  wcale mnie to nie dziwi....tak samo są lewi jak ZH i tak samo są oszustami.

  OdpowiedzUsuń
 13. @ LJ3

  Ag = Argentum -tłumaczy się jako: Srebro lub PIENIĄDZ (Nie towar!). To że w XX wieku nastąpiła próba (póki co udana) demonetyzacji srebra, nie oznacza, że ludzkość zapomniała minione kilka tysięcy lat historii. Bardzo szybko w najbliższych miesiącach zacznie sobie przypominać.

  Mamy największego dotychczas bankruta pośród miast w USA Stockton California:

  http://www.shtfplan.com/headline-news/broke-stockton-goes-bankrupt-precedent-setting-implications_04012013

  Mamy zadeklarowane przez ważne państwa (USA, Kanada, EU, Nowa Zelandia) prawo do rabowania nieubezpieczonych depozytów w razie nadmiernego stresu w systemie. A stres będzie rósł - kolejny do odstrzału jest Monte Paschi, w którym BANK RUN trwa w najlepsze.

  http://www.zerohedge.com/news/2013-03-30/whos-next-italys-monte-paschi-admits-billions-deposit-outflows

  Kolejne będą banki w Hiszpanii i Grecji. Krótko potem powinny pójść francuskie i się zacznie wielkie tango...

  No i ludzie zrozumieją, że jak dopisują sobie dwa zera w kompie w BC, to trzeba się pozbywać papierków, także tych zielonych.

  A co do zielonych, to BRICS właśnie zagęszczają ruchy, wymierzone w zakończenie smutnego dla świata rozdziału pt. petrodolar. Już wkrótce się okaże, że na zachodnim wybrzeżu USA co czwarta nieruchomość należy do skośnookiego, a amerykanie nie mają co zrobić z rzeką lollarów spływających z całego świata. No i Benkowi bańka nieruchomościowa może odżyje hahahaha...

  OdpowiedzUsuń
 14. @Przemofree
  "A co do zielonych, to BRICS właśnie zagęszczają ruchy, wymierzone w zakończenie smutnego dla świata rozdziału pt. petrodolar. "


  Pijesz do ostatnich info o banku BRICS? Daj spokój Kaźmirz....może o tym napisze na blogu bo parę rzeczy mi zalega...

  OdpowiedzUsuń
 15. @przemofree

  takie scenariusze są mocno deflacyjne a nie na odwrót.

  OdpowiedzUsuń
 16. @przemofree

  Nie trafiłeś ;p
  Run na banki zaczął się w Rumunii.
  Przynajmniej jeśli wierzyć niusowi znalezionemu przeze mnie.

  http://wolnemedia.net/gospodarka/cypryjski-scenariusz-dla-rumunii/

  OdpowiedzUsuń
 17. @ SiP

  Piję do tego:
  http://silverdoctors.com/jim-willies-most-important-article-ever-usdollar-ring-fenced-checkmate/

  Ostatni weekend to porozumienie Chin z Australią i Chin z Brazylią omijające $.

  OdpowiedzUsuń
 18. @ SiP

  Początek hiperinflacji może jak najbardziej być deflacyjny. Pytanie jaka będzie odpowiedź drukarzy...

  @ Mariusz

  Dzięki - to ważny sygnał, podobnie muszą się obecnie zachowywać pozostali mieszkańcy PIGS, być może na nieco mniejszą skalę.

  OdpowiedzUsuń
 19. @przemofree

  Jak się zaczęło zamknięcie banków na Cyprze to czytałem, że Hiszpanie masowo wypłacają kasę z banków lub przenoszą tak aby na jednym koncie nie było więcej niż 100 k .
  Zaufanie zostało naruszone i teraz to tylko efekt śnieżnej kuli.
  Oby kula nie potoczyła się zbyt daleko.

  OdpowiedzUsuń
 20. @thomas

  Bitcoin - bańka dla mnie. Dzisiaj spadek chyba z 145 na 117. tak nie zachowuje sie stabilny rynek.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zobaczcie co się dzieje. Stany drukują i mają się dobrze. Japonia zaczęła i już im rośnie. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu zanim Europa im pozazdrości. Być może potrzeba do tego jeszcze fali spektakularnych spadków, ale na pewno w końcu i w Europie zaczną drukować.
  Fundamenty pod wzrosty złota moim zdaniem są dobre jak nigdy.

  @bitcoin
  Super sprawa. Bawię się tym od początku 2011 i z drobnych zrobiła się konkretna kwota. Generalnie to taki dziki zachód i pełno amatorów. Dla kogoś z jakimś doświadczeniem z giełdą to dosłownie kasa leży na ulicy ;]
  Inna sprawa, ze trochę zabiera show goldbugom, bo to te same środowisko i te same argumenty za wzrostami.
  Ogólnie myślę, że ze względu na łatwość inwestycji, globalny zasięg i wbudowany "new paradigm" ma potencjał do zostania bańką wszech czasów.

  OdpowiedzUsuń
 22. @ikti

  Tak masz racje Bitcoin w przyszłości zastąpi złoto, a banki centralne będą trzymać swe rezerwy walutowe przede wszystkim w BTC, ale ja nie zamierzam, w to wchodzić dopóki nie spadnie do kilku złotych. Nie zwykłem kupować na górkach. Oczywiście, że na tym można zarobić sporo kasy, ale można też sporo stracić.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP